Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

No jeśli różnica jest faktycznie 400zł to fakt, szkoda niedopłacić jeśli są tak małe różnice w używkach (a jeszcze nie patrzyłem po ile chodzą). Narazie pierwszy dzień z Soloistem, muszę jeszcze ochłonąć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Spoko dzięki. Jeszcze muszę dokładniej potestować wszystko co mam do tego Bursona, ale już po paru przepinaniach kabli czuję, że to jest bardzo moje granie. Fajnie było się też z tym Bursonem w końcu spotkać po czytaniu tych różnych recenzji na przestrzeni ostatnich kilku lat ;) Jeszcze fajniej, że spotkanie rysuje się całkiem udane.

Już złapałem króliczka za nogi, a tutaj kolejny, lepiej wypasiony, z ładniejszym futerkiem..

Dobrze, że chociaż Hawki/Owle nadal mi się podobają :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pabloj napisał:

Jakiś taki mały sie zrobił 😜

Soloist bardzo przypominał sygnaturą wbudowany wzmak w iFi iDSD PRo.

Mimo wszystko ma bardziej energetyczną górę i bas kapkę niżej schodzi.
Przestrzeń też zdaje się jest minimalnie większa.
Styl grania podobny: organiczność, naturalność, ładna barwa, mocny bas, niewyostrzona i dobrze zestrojona góra nieukrywająca detalu.

IMG_7440.JPG

IMG_7434.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Dokładnie, dobrze pokrótce opisane. Jest bardziej muzykalnie/energicznie oraz sygnatura jest kapkę inna zależnie czy używa się LOW czy HIGH gainu. Po przełączeniu na HIGH jest więcej dołu, scena robi się obszerniejsza w dole i niższa, jest trochę mniej analitycznie. LOW gain jest trochę równiejszy. Wiem, że ten przycisk nie służy do zmiany sygnatury, no ale ona jest i tak zauważalna :D Bynajmniej na Owlach/Hawkach.

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Tak podobają, ale tylko z odpowiednimi interkonektami. Stines Audio Silver, albo nowe co dziś dojechały do mnie od Audiofanatyka właśnie, niedostępne jeszcze w oficjalnej sprzedaży "Signature One", które w skrócie mają wyciągać ze średnicy ile się da. Będzie to chyba najdroższy kabel w jego ofercie. Z takich np Wireworld Oasis 8, średnio mi się słucha Audioquestów z Bursona i w sumie z czegokolwiek innego bez lampy w torze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pabloj napisał:

Jest bardziej muzykalnie/energicznie oraz sygnatura jest kapkę inna zależnie czy używa się LOW czy HIGH gainu. Po przełączeniu na HIGH jest więcej dołu, scena robi się obszerniejsza w dole i niższa, jest trochę mniej analitycznie. LOW gain jest trochę równiejszy. Wiem, że ten przycisk nie służy do zmiany sygnatury

Oj służy, służy...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O Spróbuj ze srebrenym interkonektorami :) 

Apropo, CV2 nie ma przełącznika LOW/High Gain. Czy tam ta regulacja jest w taki sposób wymyślona, że jest jakiś sensowny zakres ruchu gałką przy zmianie głośności dla niskoomowych słuchawek jak Hawki? Porównując do tarczy zegara, na której zwykle masz pokrętło ustawione przy Audioquestach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala jest 100-stopniowa, Hawków słucham na 26-29, nie więcej. Bardziej wymagające słuchawki, np. hd600, to od 33-35 max. Zapas mocy jest w tym sprzęcie ogromny.

Zmiana głośności jest bardzo płynna także idzie ustawić na taką jakiej potrzebujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sobie co jakiś czas iFi iTube2 do Soloista, i porównuje z moim standardowym torem tj iTube2 + SMSL SP200. Muszę powiedzieć, że ten bufor lampowy iFi również fajnie wpływa na samego Bursona :) Potęguje jeszcze jego największe zalety tj wielkość sceny (w każdym kierunku oprócz w górę) oraz wyraźnistość konturów instrumentów. Potrafi poszerzyć i pogłębić scenę oraz dodać powietrza między źródłami pozornymi jednocześnie pozostawiając całość przekazu po ciemnej stronie mocy. Wrażenie trójwymiarowości dźwięku jest mocno podkreślone. 
Oczywiście zależy też jakie kable się podepnie ;) No chyba, że ktoś nie słyszy tej różnicy to wtedy zazdraszczam : D

 

Rzecz jasna odsłuchy z Owli i Hawków, bo są zaajebiste :P

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, bob2000 said:

@pabloj  @Compton 

Czy sp200 najlepiej pasuje do ciemniejszych/przymulających słuchawek a soloist do jaśniejszych/analitycznych? Jak uważacie?

Moje ostatnie odkrycia prowadzą też do konkluzji, że tutaj jeszcze wiele zależy od użytych interkonektów. 
Ale generalizując, SP200 jest bardziej 'równy', grzeczniejszy od Soloista, tak jakby nie dodawał wiele od siebie. Dobrze kontroluje całe pasmo, jest tak jakby pomiędzy dwoma światami, analitycznością a muzykalnością/audiofilskością ze względu na to, że jednak jest to uczucie mega czystości odsłuchiwanych dźwięków. Można by zatem rzec, że jest dość uniwersalny i można go podciągnąć w jakąś stronę odpowiednimi kablami lub/i buforem lampowym w stylu iFi iTube2 (tak jest u mnie).

 

Soloist zdaje się być wzmakiem z lampą w środku, ale bez lampy, ponieważ w świetny sposób zajmuje się średnią częścią pasma, ale o reszcie tych po bokach też nie zapominająć, a właśnie w różnynych okolicach średnicy największe ilości słuchawek miewają braki. Do tego generowana scena w Soloiście jest znacznie większa niż z SP200, mikro i makrodynamika bardziej podkreślona, nie tracąc przy tym powietrza pomiędzy źródłami pozornymi.

 

Abym mógł na SP200 osiągnąć częściowo to co słyszę z Bursona, muszę podpinać pod niego iTube2, bez tego jest mi za chudo w uszach i za słabo scenicznie.

Jednyne słuchawki, które z czystego SP200 mi się podobały to Beyerdynamic T5p g2. Pewnie dla tego, że one same z siebie są bardzo holograficzne i sceniczne.

Co do TH610 nie powinnem się wypowiadać bo w nich nie mieszczą mi się uszy 😜 I tylko znowu bym je z góry do dołu zjechał.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazje słuchać Th900 na V2+? Pomyślałem by go kupić, ale gdzieś się teraz natknąłem na informację, że na nim szumią... No i sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir Hawki/Owle - 25 Ohm 99dB ; Fostex TH900 - 25 Ohm i 100dB. Pierwsze nie szumią to te drugie też nie powinny ;)

Swoją drogą też jestem ciekaw jak TH900 brzmiałyby z Bursona, do Soloista powinny pasować jak ulał właśnie gdyż mi w nich lekko średnicy brakowały, trochę takie cieńkie były w tym zakresie, ale basem i subbasem czarowały do tego stopnia, że można to było olać :D

 

 

@audionanik Jak się Jaworrowi nie spodoba to zwalimy wine na to, że miał złe interkonekty 😜 Ja mam na pewno dobre :D

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności