Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, krz napisał:

@Mayster jakieś szybkie porównanie do pełnych C3/C3X? Czuję się jakbym dostał porządnym policzek od Bursona. Najpierw C3X, a teraz seria Performance. Zaraz będę musiał C3 wystawiać po cenie Play lub Playmate :D

Na szybko, to można porównać póki co tylko specyfikację ;) I na szybko to Ci mogę sam powiedzieć, że Performance mają pojedynczy układ DAC i mniej mocy od "pełnego" C3, który ma podwójny układ (czyli full balance przy C3X) i więcej mocy na wyjściu. No i C3/C3X mają o wiele więcej wyjść z tyłu obudowy, plus większy ekran i większe gabaryty. O, wagę też mają większą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

Na szybko, to można porównać póki co tylko specyfikację ;) I na szybko to Ci mogę sam powiedzieć, że Performance mają pojedynczy układ DAC i mniej mocy od "pełnego" C3, który ma podwójny układ (czyli full balance przy C3X) i więcej mocy na wyjściu. No i C3/C3X mają o wiele więcej wyjść z tyłu obudowy, plus większy ekran i większe gabaryty. O, wagę też mają większą :D

Wiem jak wygląda specyfikacja i spodziewam się, że będą grały 1:1, ale mimo wszystko. Nawet tak przyszłościowo ciekawi mnie, czy jest sens robić downgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krz napisał:

@Mayster jakieś szybkie porównanie do pełnych C3/C3X? Czuję się jakbym dostał porządnym policzek od Bursona. Najpierw C3X, a teraz seria Performance. Zaraz będę musiał C3 wystawiać po cenie Play lub Playmate :D

 

Nie mam jak porównać, bo dostanę pierwsze sztuki razem z tymi zamówionymi w przedsprzedaży. Tyle co porównanie na papierze parametrów.

 

Nie sądzę, aby C3x czy seria Performance miała wpływ na cenę C3. 

 

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Zapatrzyli się na chińczyków Fiio i ibasso. Będą trzepać highendy co kwartał. Kupisz 3XP za 5,5k a za rogiem już 4X za 6 ;)

 

CV2 był na rynku ładnych kilka lat, więc nie sądzę. Tutaj całość oparta jest o 1 model na dobrą sprawę, ale wariacje typu 3X to odpowiedź na kręcenie nosem ludzi 'a bo gdyby miał balans to byłby idealny'. Seria performance to zapewne odpowiedź znów na głosy o wysokiej cenie pełnych 3 i przeskoku względem Playmate. Dla mnie to bardzo dobry krok, bo mogą brylować w budżecie 5-6 podobnie jak CV2 to robił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krz napisał:

Wiem jak wygląda specyfikacja i spodziewam się, że będą grały 1:1, ale mimo wszystko. Nawet tak przyszłościowo ciekawi mnie, czy jest sens robić downgrade.

Raczej nie spodziewam się, żeby Perfy miały taką samą jakość brzmienia, co normalne Conductory 3. Nie wierze, żeby Burson strzelił sobie tak w kolano, żeby pakować tak samo grający sprzęt za mniejszą kasę w mniejszej obudowie. Dla mnie to wygląda po prostu jak dziecko z kazirodczego związku Playmate'a i Conductora 3, żeby wypełnić lukę w ofercie między jednym a drugim sprzętem. Dla mnie to może być upgrade, bo na moją kieszeń C3X to za dużo i o wiele łatwiej będzie mi zebrać kasę na C3XP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mayster napisał:


Do kiedy trwa preorder? 
 

Ps. W tym opisie chyba jest błąd. To co podkreśliłem powinno być chyba odwrotnie? 
 

Charakterystyka złącza XLR/SE:

  • (impedancja - moc Jack/XLR - stosunek sygnału do szumu - separacja)
  • 16 Ω - 6 W/2 W - 96 dB - 99%
  • 32 Ω - 3 W/1,5 - 98 dB - 99%
  • 100 Ω - 1 W/0,6 W - 95 dB - 99%
  • 150 Ω - 660 mW/330 mW - 96 dB - 99%
  • 300 Ω - 330 mW/115 mW - 96 dB - 99,5%
Edytowane przez LuQi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mayster napisał:

CV2 był na rynku ładnych kilka lat, więc nie sądzę. Tutaj całość oparta jest o 1 model na dobrą sprawę, ale wariacje typu 3X to odpowiedź na kręcenie nosem ludzi 'a bo gdyby miał balans to byłby idealny'. Seria performance to zapewne odpowiedź znów na głosy o wysokiej cenie pełnych 3 i przeskoku względem Playmate. Dla mnie to bardzo dobry krok, bo mogą brylować w budżecie 5-6 podobnie jak CV2 to robił.

Oby tak było, zobaczymy - czas pokaże. Trzeba jednak przyznać, że jeszcze nigdy tak płodni w nowe produkty nie byli. Dobra firma, lepiej aby nie rozmieniali się na drobne.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LuQi napisał:


Do kiedy trwa preorder? 

 

Powinien do końca pierwszego tygodnia kwietnia, ale celowo nie podałem póki co daty, bo sytuacja jest zbyt dynamiczna na ten moment. Jak ktoś jest zainteresowany to lepiej się decydować teraz, a nie czekać do ostatniej chwili.

 

Teraz, Palpatine napisał:

Oby tak było, zobaczymy - czas pokaże. Trzeba jednak przyznać, że jeszcze nigdy tak płodni w nowe produkty nie byli. 

 

To bardziej wariacje jednego produktu, niż nowe modele. Wiem jeszcze o jednej nowej wersji wzmacniacza (będącego w ich ofercie od 4-5 lat), ale póki co nie mogę zdradzać szczegółów (a i wiele ich nie mam sam).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mayster napisał:

To bardziej wariacje jednego produktu, niż nowe modele. 

Czyli można przyjąć, że to wariacje na temat Conductora a nie następca Playmate'a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie fani Bursona. Mam zapytanie co do op-amp które polecacie do DIY? Posiadam Burson 5vi-D ale chętnie zakupiłbym jakiegoś grajka i dorzucił jakieś op-ampy od Bursona. Czy warto bawić się w DIY czy lepiej zakupić gotowca Bursona? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwarancja 3 lata :) Jest w instrukcji

Free Warranty Extension

All Burson Audio products are covered by 24 months + 12 months of warranty (See conditions below).
https://www.bursonaudio.com/warranty/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radzik55 napisał:

Gwarancja 3 lata :) Jest w instrukcji

Free Warranty Extension

All Burson Audio products are covered by 24 months + 12 months of warranty (See conditions below).
https://www.bursonaudio.com/warranty/.

To dość dziwne. Pamiętam jak w tamtym roku kupowałem Playmate'a i gwarancja była wtedy na 5 lat. teraz na stronie widzę 1+1. Chyba coś się pozmieniało w polityce firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odsłuc**je dziś sobie Bursona Soloista, pożyczonego od kolegi @szugary68 i kurcze no fajnie to mi się zgrywa z Owlami i Hawkami! :D Bardzo fajnie - narazie trochę za wcześnie żeby więcej powiedzieć ale zapowiada się bardzo ciekawie. 
Mam pytanie, czy kolejne Bursony, w szczególności te nowe 3x Reference i Performance kontynuują tę samą szkołę grania? Oraz czym się różni nowy Burson Conduncotr 3x Reference od Performance ? 😐 Bo ceną znacznie.

Widzę, że obydwa mają wyjście słuchawkowe jak i pre/lineout zbalansowane, ale ten tańszy ma chyba jeden układ DAC, podczas gdy Reference ma dwa. Czy natomiast sekcja wzmacniacza jest w obu zbalansowana na co wskazywałyby wyjścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Ta szkoła Soloista bardzo mi się podoba, któryś jeszcze z Bursonów gra w ten sposób? Szkoda, że tak mało mają sprzętów z wyjściem XLR, ja mam akurat najwięcej kabli z taką wtyczką :/

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Na Audiofanatyku widzę, że CV2 (czyli w trybie samego wzmacniacza, a mi więcej nie trzeba bo DAC będzie osobno i tak) to jest "Soloist do kwadratu" - czy byś się z tym zgodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności