Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie C3X gra trochę inaczej niż C3. Muszę jeszcze ubrać w słowa i wnioski, ale jest wrażenie większego realizmu.  Czy to jeszcze większa szczegółowość czy  jeszcze większa separacja kanałów? Nie wiem jeszcze. Takie pierwsze wrażenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolog

Jestem po kilkugodzinnej sesji C3X vs iDSD Pro.

Burson pograł z 20 godzin IDLE na Hawkach i zabrałem się na porządne słuchanie.

Słuchawki, to Ether Flow i Fostex TH900 od @vonBaron (są całe, działają i grają dobrze ;) )

W pewnym momencie na teście, zatrzymałem się na pierwszej płycie rage against the machine na TH900 i przesłuchałem jej do końca.

Zaznaczę tylko, że na C3X nie ma ŻADNYCH jasności czy wyostrzeń, o których można było wyczytać z odsłuchów z pierwszych rewizji SE.

Nowy Burson jest stworzony pod Rocka, jest tu przestrzeń, separacja, swoboda i drajw, wciągający w wir muzyki i tempa.

CDN...

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cain1916 napisał:

@Compton czy C3X to najlepszy kompan dla EF jaki miałeś okazję posłuchać?

Najlepszy to był Bryston BHA-1.

Niestety takiego basu na Etherach już nie słyszałem nigdy. Bryston grał lekką V-ką.

C3X czy iHA-6 tez bardzo dobrze grają z Etherami, znacznie równiej, nie aż tak rozrywkowo ja BHA-1.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Zrób ten test gdzieś 100-150h później i porównaj jeszcze raz. C3 się ustabilizował w okolicach 250h, a wtedy nabrał sporo wypełnienia, więc na ostateczną ocenę trzeba Panowie jeszcze poczekać.

Na pewno  C3X a C3 gra nieco łagodniej, ale dojrzalej. Ogólnie to ta sama szkoła, ale coś poprawili.  Może samo to, że tor jest zbalansowany.  Porównuje na tym samym wyjściu czyli jack (SE). Ja nie zauważyłem żeby C3X miał przestrzeń mniejszą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie do osób dobrze znających budowę C3/C3X. W recenzji w Audiowideo pokazano wycinek fotki z opisem, że to wzmacniacz słuchawkowowy. Jest też opis, że tor wyjściowy i słuchawkowy korzystają z oddzielnych par opampów. Czy wiecie może, która para opampów na fotkach jest przydzielona do samego wzmaka słuchawkowego i czy to są duale? Jeśli wierzyć opisowi w recenzji to stopnie końcowe są na takich samych tranzystorach jak w Bursonie Lycan, którego używam. Koledzy testujący C3 wspominali o ostrości w dźwięku. Tu ratunkiem może być V5. Warto posłuchać, jeśli jest możliwość pożyczenia/zakupu. Inne opampy np. dyskretne do C3 raczej się nie zmieszczą, a to już jest chwyt poniżej pasa :) Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porannej kawki 😎

 

20200124_102727.jpg

 

12 minut temu, slawsim napisał:

Cześć. Mam pytanie do osób dobrze znających budowę C3/C3X. W recenzji w Audiowideo pokazano wycinek fotki z opisem, że to wzmacniacz słuchawkowowy. Jest też opis, że tor wyjściowy i słuchawkowy korzystają z oddzielnych par opampów. Czy wiecie może, która para opampów na fotkach jest przydzielona do samego wzmaka słuchawkowego i czy to są duale? Jeśli wierzyć opisowi w recenzji to stopnie końcowe są na takich samych tranzystorach jak w Bursonie Lycan, którego używam. Koledzy testujący C3 wspominali o ostrości w dźwięku. Tu ratunkiem może być V5. Warto posłuchać, jeśli jest możliwość pożyczenia/zakupu. Inne opampy np. dyskretne do C3 raczej się nie zmieszczą, a to już jest chwyt poniżej pasa :) Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia.

 

Są 4 duale. 

 

C3 nie ma ostrości, to już kwestia tego z czym go połączymy. W razie czego można wsadzić 2x V6 Classic do czegoś jaśniejszego i będzie git :) 

Co do opampów, to V6 to właśnie dyskretne opampy (i sam Burson z nich słynie). Jeśli miałby być problem, to jedynie ze względu na ich bliskie położenie względem siebie i takie Sonic Imagery Labs już nie wejdą bez ekstenderów.

 

Gdyby ktoś chciał to mam możliwość wypożyczenia zarówno C3, jak i C3x.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mayster napisał:

Są 4 duale.

Dzięki Maciej. Wiem, że V5 czy V6 to dyskretniaki, tylko miałem na myśli inne większe jak choćby właśnie SIL994 czy Staccato itp. Z extenderami trzeba bardzo ostrożnie, bo jak sam widzisz, zagęśzczenie elementów smd jest spore i łatwo o zwarcie. Wiesz może, które opampy są od samego wzmaka słuchawkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, slawsim napisał:

Cześć. Mam pytanie do osób dobrze znających budowę C3/C3X. W recenzji w Audiowideo pokazano wycinek fotki z opisem, że to wzmacniacz słuchawkowowy. Jest też opis, że tor wyjściowy i słuchawkowy korzystają z oddzielnych par opampów. Czy wiecie może, która para opampów na fotkach jest przydzielona do samego wzmaka słuchawkowego i czy to są duale?

Nie wiem jak w C3X, ale w C3 dwa duale pracują na konwersji I/IV a druga para ma podzieloną rolę: pół duala pracuje na filtrze LPF (L/R) a druga połówka na wzmocnieniu (L/R).

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

Nie wiem jak w C3X, ale w C3 dwa duale pracują na konwersji I/IV a druga para ma podzieloną rolę: pół duala pracuje na filtrze LPF (L/R) a druga połówka na wzmocnieniu (L/R).

Dzięki, to już sporo informacji. Teraz tylko chciałbym wiedzieć, która para opków jest od wzmaka. Zgaduję, że ta od wewnątrz. Aha! Gdyby ktoś z kolegów znał odległość pomiędzy podstawkami opampów, to proszę napisać. To tak na odległą przyszłość :) 

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności