Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mitch_richmond napisał:

Na pewno, bo ten sztokowy to jest jakaś porażka. Poprawa ergonomiczna na pewno, a brzmieniowo jak? Jeśli znajdziesz jakąś ciekawą alternatywę dla zasilacza to daj znać, myślę, że nie tylko ja jestem zainteresowany ;) 

 

Brzmieniowo? Dźwięk znacznie bardziej gładki, nasycony, analogowy, większa dynamika. Same plusy. Nic się nie pogorszyło. Ze WW Starlight jest jeszcze lepiej.

Dam znać z tymi zasilaczami

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mitch_richmond napisał:

Jeśli znajdziesz jakąś ciekawą alternatywę dla zasilacza to daj znać, myślę, że nie tylko ja jestem zainteresowany ;) 

24V 3A DC normalnie jest do zrobienia jako podwójnie stabilizowany liniowy. Efekt może być np. taki, bo tylko półprzewodniki będą na inny amperaż i trafo innej mocy. Reszta te same komponenty. Gniazdo nawet standardowe w Bursonie dali. Widać otwarci są na wspomaganie z zewnątrz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z tych lekkich. Jeśli ktoś ma/miał Soloista MKII, to z jakimi rca łączycie? Tak, wiem, tu źródło ma główne znaczenie, ale załóżmy, że nie trzeba nic zmieniać w ogólnym balansie tonalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rotgut napisał:

Pytanie z tych lekkich. Jeśli ktoś ma/miał Soloista MKII, to z jakimi rca łączycie? Tak, wiem, tu źródło ma główne znaczenie, ale załóżmy, że nie trzeba nic zmieniać w ogólnym balansie tonalnym.

 

https://audeos.pl/pl/p/Yarbo-SP-1102PS-kabel-symetryczny-do-interkonektow%2C-srebro/681

+

https://audeos.pl/pl/p/Wtyk-RCA-Neutrik-Profi-NF2C-B2-para/37

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

 

Dzięki. Czyli cena 1mb + 2x para wtyków, a koszt konfekcji? Sam średnio mam ochotę, chyba nawet porządnej cyny nie mam. 😕

 

Grają trochę jak Chordy? Używałem głośnikowych Odyssey kiedyś, to były nitki posrebrzanej miedzi. 

Edytowane przez Rotgut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rotgut napisał:

 

Dzięki. Czyli cena 1mb + 2x para wtyków, a koszt konfekcji? Sam średnio mam ochotę, chyba nawet porządnej cyny nie mam. 😕

 

Grają trochę jak Chordy? Używałem głośnikowych Odyssey kiedyś, to były nitki posrebrzanej miedzi. 

 

Nie wiem jak grają Chordy, ale Yarbo na pewno nie gra jak stereotypowa srebrzanka. Jest rozdzielczo, muzykalnie i naturalnie.

 

C3x powinny dotrzeć w czwartek.

 

Recka C3 na Headfoni: https://www.headfonia.com/burson-conductor-3-review/

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Burson na swoją cenę gra dla mnie spektakularnie.

Na przykład mi się bardzo podobał C3 z D8000.

Ponoć też dobrze gra z Ether Flow, ale nie słuchałem.

Cv2+ chyba był najbardziej uniwersalny i wszechstronny.

Playmate to dla mnie największe zaskoczenie brzmieniowe.

Dla niego zrezygnowałem z drogich zabawek.

Ale jak widać, nie na długo :D

 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Jak @Mayster będzie taki miły, to może kiedyś podeśle mi C3X? :rolleyes:

Jestem bardzo go ciekaw.

Akurat mam kabelek XLR do Etherów.

 

Teraz, LuQi napisał:

Już czekam na relację :D Jeśli dobrze pamietam to C3X dziś miały u niego zawitać ;) 

 

😶

20200102_145142.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał:

Teraz przyszła pora na znanego większości Soloista mk2.

 

To kiedy możemy liczyć na garść refleksji? ;) Słuchawy te co widać na fotach, czy jeszcze coś będziesz wpinał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale to "dołożone" gniazdo wygląda, jakby jakiś domorosły majster przewiercił obudowę zwykłej wersji i dosztukował. Nawet nie w jednej linii...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alkir napisał:

Kurde, ale to "dołożone" gniazdo wygląda, jakby jakiś domorosły majster przewiercił obudowę zwykłej wersji i dosztukował. Nawet nie w jednej linii...

 

Są w jednej linii - pozostałe gniazda mają przetocznie wokół i stąd takie wrażenie.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś poczytać o różnicach w charakterze brzmienia między OPAMP-ami Bursona w modelach Playmate?


Vivid - 4 x V6 Vivid Dual
Classic - 4 x V6 Classic Dual
Everest - 2 x V6 Vivid Dual i 2 x V6 Classic Dual


A może ktoś testował powyższe konfiguracje i mógłby się wypowiedzieć? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LuQi napisał:

Można gdzieś poczytać o różnicach w charakterze brzmienia między OPAMP-ami Bursona w modelach Playmate?


Vivid - 4 x V6 Vivid Dual
Classic - 4 x V6 Classic Dual
Everest - 2 x V6 Vivid Dual i 2 x V6 Classic Dual


A może ktoś testował powyższe konfiguracje i mógłby się wypowiedzieć? 

 

 

Jest to calkiem niezle opisane w recenzji na Kropce. https://kropka.audio/test/wzmacniacze/burson-playmate-everest-i-noir-recenzja/

 

Ja sam posiadam go w konfiguracji Everest i nie czuje potrzeby gonienia kroliczka. Jedyny sprzęt na ktory moglbym go wymienić to Burek Conductor 3, ale majac Playmate nie czuje takiej potrzeby. Muzyki slucham obecnie jakieś 2-3h tygodniowo i nie widze sensu pakowania hajsu w topowy sprzęt. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi, Compton przetestował wersje vivid i classic, podpytaj go.

Bardzo chwalił Playmate, przyznaję że narobił mi apetytu.

Edytowane przez Alkir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności