Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Bursonki moje drogie, myślicie, że Playmate Basic (jakże kuszące niecałe 1900 zł) synergicznie i mocowo da radę z NHC i w dalszej przyszłości TH610 (a może jakieś Sundary, kto wie)? Później można dokupić opki, chyba że bardziej się opłaca od razu Everest albo Vivid. Doradźcie, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StAc napisał:

Bursonki moje drogie, myślicie, że Playmate Basic (jakże kuszące niecałe 1900 zł) synergicznie i mocowo da radę z NHC i w dalszej przyszłości TH610 (a może jakieś Sundary, kto wie)? Później można dokupić opki, chyba że bardziej się opłaca od razu Everest albo Vivid. Doradźcie, proszę.

Ja bym od razu pakował w Vivida i nie tracił kasy na półśrodki :) Co do słuchawek, to TH610>>>>Sundara IMO. W gruncie rzeczy to zamieniłem NHC i NO na TH610 i z perspektywy czasu nie żałuję :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, StAc napisał:

Bursonki moje drogie, myślicie, że Playmate Basic

Używkę na gwarancji w wersji pełnej można za 2 k kupić , sam za tyle sprzedałem .  Warto poczekać na okazje i przeglądać komisy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 22:01, Weird_O napisał:

Koledzy, dzisiaj, kiedy podpiąłem do burka cv2+ czułe iemy, okazało się, że oprócz szumu, który był od zawsze słyszalny, pojawiły się niepokojące trzaski brzmiące jak mikro wyładowania lub delikatny szum płyty winylowej, nie wiem jak dokładniej to opisać. Po wpięciu Nighthawków i wsłuchaniu się, też słychać te trzaski... 

Co gorsza są one też słyszalne nie tylko w stanie spoczynku sprzętu ale i podczas słuchania muzyki kiedy leci jakaś cicha partia. 

Wykluczyłem już wpływ kabla sieciowego, listwy i sprawdzałem na różnych gniazdkach, wina ewidentnie leży gdzieś w środku bursona. Pytanie tylko gdzie?

Pomocy... dopiero co padł mi Alien teraz Burson zaczyna odpier...

 

Jak tam sprawa Bursona? Czy ktoś ma jakieś dodatkowe informacje o jego awaryjności? Sam mam CV2+ i zaczyna się niepokoić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was bawił się ustawieniami sterownika USB Bursona C3 ?

 

https://www.gfmod.pl/pl/n/Ustawienia-i-konfiguracja-sterownika-Burson-Conductor-3-Reference/14

 

Można tam ugrać całkiem sporo. Robi się jeszcze dynamiczniej, bardziej szczegółowo, bardziej gładko... Same plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bpiotrow13 napisał:

 

Jak tam sprawa Bursona? Czy ktoś ma jakieś dodatkowe informacje o jego awaryjności? Sam mam CV2+ i zaczyna się niepokoić.

 

Póki co jest diagnozowany. Napiszę więcej jak będzie o czym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwałem jakiś czas rozwiązania na to nieszczęsne USB C, które wycina na dzień dobry wszystkie porządne kable do audio.

 

Wczoraj zrobiłem  pierwsze testy Conductora 3 z wykorzystaniem kabla USB C z prawdziwego zdarzenia.  Mogę powiedzieć... WOW!  👍
To raptem podstawowy model, a poprawia się wszystko. Muzyka płynie. Jest lepsze nasycenie, gładkość, dokładność. Wszystko bardziej spójne i płynne przy zachowaniu co najmniej takiej samej jak nie lepszej dynamiki.  No, no :) Ma potencjał.

 

Kolejny temat, który chce zbadać do zasilacz. Pytałem w Bursonie czy sprawdzali jak gra z liniowym, ale stwierdzili, że to tak jakby do Tesli wstawiać silnik spalinowy... OK, w końcu sami się tego pozbyli, więc tego nie szukam, ale porządny zasilacz impulsowy z kablem IEC na 24V  to też nie łatwy temat. Ale kto powiedział, że ma być łatwo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrze grającego gotowca impulsowego, że takowego kupisz, to raczej nie licz, natomiast jak się wie o co chodzi, to zasilania impulsowe fantastycznie się tuninguje. Nie bez przyczyny siedzę prawie dekadę na źródle z takim właśnie zasilaniem. Oczywiście są i inne powody takiej sytuacji. Liniowo czy impulsowo - sky is the limit. Na pewno pierwszy z brzegu liniowy nie poprawi po odpicowanym impulsowym, prędzej zepsuje. Jak są obydwa zrobione z głową, to przynajmniej ja nie słyszę istotnych różnic - po prostu dobre zasilanie z tego wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Na dobrze grającego gotowca impulsowego, że takowego kupisz, to raczej nie licz, natomiast jak się wie o co chodzi, to zasilania impulsowe fantastycznie się tuninguje. Nie bez przyczyny siedzę prawie dekadę na źródle z takim właśnie zasilaniem. Oczywiście są i inne powody takiej sytuacji. Liniowo czy impulsowo - sky is the limit. Na pewno pierwszy z brzegu liniowy nie poprawi po odpicowanym impulsowym, prędzej zepsuje. Jak są obydwa zrobione z głową, to przynajmniej ja nie słyszę istotnych różnic - po prostu dobre zasilanie z tego wychodzi.

 

Nie no Majkel, racja. Każda z technologii ma swoje zalety i wrażliwe punkty. Na pewnym poziomie dopracowania mogą się zrównać (jak szczytowe źródła analogowe i cyfrowe).  Póki co szukam rozwiązania zasilania w rozsądnym budżecie, ale potem można się bawić dalej, więc póki co w grę wchodzi niezły gotowiec lub ewentualnie trochę grzebnięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update jeśli chodzi o "sprawę" mojego CV2+. Sprzęt wysłałem do Audeos gdzie został sprawdzony. Nie stwierdzono żadnych usterek, trzasków ani tym podobnych problemów. Dziś sprzęt wrócił do mnie i po podłączeniu okazało się, że... u mnie również trzasków nie ma! Zniknęły!

Wychodzi więc na to, że problem leżał po mojej stronie - albo syf z sieci albo ki diabeł. Tak czy siak, sprawdziłem burka na tych samych gniazdkach i tych samych listwach i zero problemów. Także publicznie przepraszam za sianie zamętu i niepewności, a teraz pozwólcie, że wrócę do wieczornych odsłuchów :)

P.S. - dziękuję @Mayster za zajęcie się sprawą i sprawną, dobrze zabezpieczoną wysyłkę!

Edytowane przez Weird_O
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szwagiero napisał:

A gdzie jest warszawski Audeos?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

 

Aj pomyłka, nie warszawski. Żywiecki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/13/2019 at 9:37 AM, GRADO__Fan said:

Poszukiwałem jakiś czas rozwiązania na to nieszczęsne USB C, które wycina na dzień dobry wszystkie porządne kable do audio.

 

Wczoraj zrobiłem  pierwsze testy Conductora 3 z wykorzystaniem kabla USB C z prawdziwego zdarzenia.  Mogę powiedzieć... WOW!  👍
To raptem podstawowy model, a poprawia się wszystko. Muzyka płynie. Jest lepsze nasycenie, gładkość, dokładność. Wszystko bardziej spójne i płynne przy zachowaniu co najmniej takiej samej jak nie lepszej dynamiki.  No, no :) Ma potencjał.

 

Kolejny temat, który chce zbadać do zasilacz. Pytałem w Bursonie czy sprawdzali jak gra z liniowym, ale stwierdzili, że to tak jakby do Tesli wstawiać silnik spalinowy... OK, w końcu sami się tego pozbyli, więc tego nie szukam, ale porządny zasilacz impulsowy z kablem IEC na 24V  to też nie łatwy temat. Ale kto powiedział, że ma być łatwo :D 

I jaki to kabelek wynalazłeś? Mam ten sam problem z USB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 20:44, Mayster napisał:

Było już kilka pytań, więc też wystartowałem z preorderem:

 

https://audeos.pl/pl/p/Burson-Conductor-3X-flagowy-DACAMPPRE-AMP-ze-zlaczem-XLR/1051


czy wiadomo już kiedy będą wysyłane? Druga połowa grudnia już powoli się kończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 10:43, mitch_richmond napisał:

I jaki to kabelek wynalazłeś? Mam ten sam problem z USB-C.

 

Starlight i Chroma, ale potrzebna jeszcze przejściówka. Tak czy inaczej rezultaty warte zachodu ;) 

https://www.gfmod.pl/pl/p/Wireworld-Chroma-8-USB-C-C-3.1-1m/295

 

 

20 godzin temu, Zamoy72 napisał:


czy wiadomo już kiedy będą wysyłane? Druga połowa grudnia już powoli się kończy. 

 

Mieli obsuwę w Bursonie. Są w drodze, ale grudniu już nie dotrą. To już  styczeń niestety

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/27/2019 at 3:27 PM, GRADO__Fan said:

 

Starlight i Chroma, ale potrzebna jeszcze przejściówka. Tak czy inaczej rezultaty warte zachodu ;) 

https://www.gfmod.pl/pl/p/Wireworld-Chroma-8-USB-C-C-3.1-1m/295

 

 

Na pewno, bo ten sztokowy to jest jakaś porażka. Poprawa ergonomiczna na pewno, a brzmieniowo jak? Jeśli znajdziesz jakąś ciekawą alternatywę dla zasilacza to daj znać, myślę, że nie tylko ja jestem zainteresowany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności