Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.10.2019 o 16:06, Adamesq napisał:

W każdym razie znowu niczym za dawnych lat gdy kupowalem sprzety od Maystra odswiezam co chwile nr trackingowy w oczekiwaniu na update zadajac sobie pytanie "zdazy na weekend czy nie?" :D

@Adamesq i jak, dotarł na weekend?

Nic nie informujesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

@Adamesq i jak, dotarł na weekend?

Nic nie informujesz..

Bo nie dotarł i serce mi krwawi :(((( wyjechal z Portugalii 23 i do dzis nie ma zadnego update... :(

Edytowane przez Adamesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 21:59, Compton napisał:

To trzymamy kciuki aby dotarł jak najszybciej!

Dotarl juz dzisiaj. Pierwsze wrazenie - alez to male i zgrabne. Drugie wrazenie - podlaczylem B&W P7 na high gain, dalem glosnosc 10 i prawie ogluchlem - czy u Was tez tak to glosno gra? Na low gainie to odpowiednik ok. 45 w skali Bursonoiza, tylko nie wiem czy podobnie jak w przypadku CV3 tylko na high gain da sie wyciagnac maksium mozliwosci.

Oprocz tego slychac te piekny organiczny przekaz i wygladzenie za ktorego pokochalem CV2+ gdy go jeszcze mialem. Jestem bardzo milo zaskoczony tym maluchem. Niechaj rozpoczna sie odsluchy! :)  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Compton napisał:

Ja na high gain słucham w zakresie 18-35 w zależności od utworu.

Na low nie słucham, bo traci trochę na dynamice i energii.

 

Mnie ten Playmaye też bardzo pozytwynie zaskoczył. Mały ciałem, wielki duchem i sercem do grania. :)

podejrzewam ze przez ilosc sterownikow ktore sie u mnie przewinely wystepuja jakies konflikty. Wiesz moze jak zrobic wipe wszystkich audio driverow jakie mialem kiedykolwiek zainstalowane? Moze jest do tego jakas apka?

22 minuty temu, Adamesq napisał:

podejrzewam ze przez ilosc sterownikow ktore sie u mnie przewinely wystepuja jakies konflikty. Wiesz moze jak zrobic wipe wszystkich audio driverow jakie mialem kiedykolwiek zainstalowane? Moze jest do tego jakas apka?

Przeinstalowalem sterowniki na te XMOS od Aune S16, dzwiek zdecydowanie na plus. Nie zawracam Wam juz tutaj gitary tylko otwieram browarek i zabieram sie za przesluchiwanie ulubionych kawalkow!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że podzielili to na dwa modele.  Wystarczyłby jeden choć cenowo spora różnica

13 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ale Burson ładnie zrobił w ciula wszystkich, co kupili 3. Jakby nie mogli ich razem ogłosić. 😕


Wiadomo, że ci co kupili CV3 nie kupią drugi raz CV3X więc sami sobie w kolano strzelili. To nie był dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ale Burson ładnie zrobił w ciula wszystkich, co kupili 3. Jakby nie mogli ich razem ogłosić. 😕

 

C3x ma XLR, ale tą samą moc co C3 na SE + jest 2000 zł. droższy. Pewnie zrobili taką wersję dla wszystkich tych, którzy narzekali, że Burson nie ma balansu.Do tego tylny panel i same XLRy - trochę mało praktyczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GRADO__Fan napisał:

Dziwne, że podzielili to na dwa modele.  Wystarczyłby jeden choć cenowo spora różnica

No i sam sobie odpowiedziałeś. Rezygnacja z balansu ma dać wrażenie odczuwalnej oszczędności, i to jest oferta dla "rozsądnych". Z drugiej strony - chętnych na dopłatę do poczucia, że obcują z czymś lepszym, też się znajdzie sporo. 

2 minuty temu, Mayster napisał:

C3x ma XLR, ale tą samą moc co C3 na SE + jest 2000 zł. droższy. Pewnie zrobili taką wersję dla wszystkich tych, którzy narzekali, że Burson nie ma balansu.Do tego tylny panel i same XLRy - trochę mało praktyczne.

Nie tylko o moc w balansie chodzi, natomiast skoro są same XLRy, to pewnie zrobili podwójny tor SE w środku na nieodwrócony i odwrócony sygnał zamiast wzmacniacza różnicowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

No i sam sobie odpowiedziałeś. Rezygnacja z balansu ma dać wrażenie odczuwalnej oszczędności, i to jest oferta dla "rozsądnych". Z drugiej strony - chętnych na dopłatę do poczucia, że obcują z czymś lepszym, też się znajdzie sporo. 

Nie tylko o moc w balansie chodzi, natomiast skoro są same XLRy, to pewnie zrobili podwójny tor SE w środku na nieodwrócony i odwrócony sygnał zamiast wzmacniacza różnicowego. 

 

No tak, konstrukcja oczywiście jest inna, ale nie ma tu sytuacji jak w większości urządzeń, że na XLR jest moc podwojona. Większość osób tak rozumuje, gdy wzmacniacz ma wyjścia jack i XLR. Pytanie czy różnica w dźwięku z tego płynąca będzie warta dopłaty? W sumie można zrobić teraz ciekawe porównania obu tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mayster napisał:

No tak, konstrukcja oczywiście jest inna, ale nie ma tu sytuacji jak w większości urządzeń, że na XLR jest moc podwojona. Większość osób tak rozumuje, gdy wzmacniacz ma wyjścia jack i XLR. Pytanie czy różnica w dźwięku z tego płynąca będzie warta dopłaty? W sumie można zrobić teraz ciekawe porównania obu tych modeli.

Widocznie Burson przyjął logikę, że wyjście symetryczne daje z innych powodów niż podniesienie dostępnej mocy. Ja np. korzystam ze wzmacniacza symetrycznego, który ma tyle mocy co inne w ofercie na jacku, ale to jest właśnie kwestia wygody z posiadanymi słuchawkami w kontekście wzmocnienia przy zachowaniu zalet balansu. Rozumiem więc takie podejście, chociaż sam nie stosuję. Natomiast nie zdziwi mnie, jak za jakiś czas pojawi się mocniejszy model z balansem na wyjściu. To już zależy od klientów, czy chcą mieć ciastko i czekać, czy zjeść ciastko ze "słabym" XLRem. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło tylko o możliwość wyboru, pomijam kwestie czy XLR ma większą moc czy nie i pomijam także cenę. Niektórym na balansie zależy i chętnie by dopłacili. Burson nigdy nie miał balansu w swoich sprzętach i nagle wypuszcza nową wersję kilka tygodni po premierze wersji niezbalansowanej. Pewnie część userów się wkurzy bo już kupili standardową wersję (która miała być Reference) i teraz albo zostaną ze zwykłą C3 albo odsprzedadzą ze stratą praktycznie nowy sprzęt, żeby kupić C3X. Dziwna polityka Bursona.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Mi chodziło tylko o możliwość wyboru, pomijam kwestie czy XLR ma większą moc czy nie i pomijam także cenę. Niektórym na balansie zależy i chętnie by dopłacili. Burson nigdy nie miał balansu w swoich sprzętach i nagle wypuszcza nową wersję kilka tygodni po premierze wersji niezbalansowanej. Pewnie część userów się wkurzy bo już kupili standardową wersję i teraz albo zostaną ze zwykłą C3 albo odsprzedadzą praktycznie nowy sprzęt, żeby kupić C3X. Dziwna polityka Bursona.

Powinni zaoferować możliwość wymiany za dopłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Karmazynowy napisał:

Mi chodziło tylko o możliwość wyboru, pomijam kwestie czy XLR ma większą moc czy nie i pomijam także cenę. Niektórym na balansie zależy i chętnie by dopłacili. Burson nigdy nie miał balansu w swoich sprzętach i nagle wypuszcza nową wersję kilka tygodni po premierze wersji niezbalansowanej. Pewnie część userów się wkurzy bo już kupili standardową wersję i teraz albo zostaną ze zwykłą C3 albo odsprzedadzą praktycznie nowy sprzęt, żeby kupić C3X. Dziwna polityka Bursona.

 

To modele, które wyjdą w odstępie praktycznie 3 miesięcy. Gdyby wyszły odwrotnie to ktoś mógłby się wkurzyć, że nie mógł wybrać wersji z RCA równie dobrze, do tego 2 tys. taniej.

 

45 minut temu, krzyzakov napisał:

Powinni zaoferować możliwość wymiany za dopłata.

 

Dlaczego? To nie C3 w wydaniu poprawionym, tylko inny model, w innej cenie.

 

Dla mnie to sytuacja trochę jak z X-Sabre Pro i wersją MQA, która wyszła trochę później. 

 

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Jak dobrze że jestem fanem IFi :D

 

Grającego w tej samej klasie co C3 i kosztującego o połowę więcej?

Edytowane przez Mayster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mayster napisał:

To modele, które wyjdą w odstępie praktycznie 3 miesięcy. Gdyby wyszły odwrotnie to ktoś mógłby się wkurzyć, że nie mógł wybrać wersji z RCA równie dobrze, do tego 2 tys. taniej.

 

Dlatego napisałem, że powinny zostać ogłoszone razem a wychodzić se mogą kiedy i za ile chcą. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności