Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, slawsim napisał:

Które słuchawki nim napędzasz i z jakim opampem? Ja obecnie mam V5D.

 

Opampy: V5i, V6 Vivid i Classic, leci do mnie Staccato OSH-DH plus sporo pomniejszej drobnicy, ponoć też zacnej.

Słuchawki: Na pierwszy ogień senki HD600, HD650. W kolejce czekają K701, K280, DT990pro, drewniaki, sowy, he400i, fidelio X1/X2.

Taka klasyka trochę, leżały i się kurzyły. Brak lepszego źródła. Teraz to się zmieni ... he, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

 

Jak wyszło, duży dużo większy?

Pytam, bo lykan mi smaka narobił. I teraz się zastanawiam czy na razie playmate, czy poczekać i od razu conductor 3?

Duży jest dużo większy bez dwóch zdań, słychać różnicę już od pierwszych taktów.

Natomiast dla mnie Playmate jest na tyle dobrze wyceniony, że robiąc upgrade na C3 trzeba liczyć się ze sporą dopłatą.

Temat do przemyślenia i skalkulowania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Compton napisał:

Duży jest dużo większy bez dwóch zdań, słychać różnicę już od pierwszych taktów.

Natomiast dla mnie Playmate jest na tyle dobrze wyceniony, że robiąc upgrade na C3 trzeba liczyć się ze sporą dopłatą.

Temat do przemyślenia i skalkulowania.

Ja dorwalem uzywke na head-fi w wersji Everest za... 1280zl. Wlasnie do mnie jedzie i mam nadzieje ze nie dostane w srodku cegly :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

leci do mnie Staccato OSH-DH

Jestem ciekaw niebawem Twojej opinii z porównania Staccato do Bursonów. Będzie ciekawie :) Ja też mam HD600, obecnie z przewodem Cardasa. Lycan to dobry wzmak do porównań opków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mayster napisał:

Jaki kolor? Playa nie było srebrnego. Everest był tylko w Playmate poza tym. W Play są 3x dual i 2x single.

 

Na właśnie Maciek, oświeć mnie, bo się przymierzam do czegoś. Twój lycan wymiata ale chcę pójść za ciosem.

Czym różni się  Playmate Everest od Playmate Vivid lub Classic. Inne opki (2xvivid, 2xcilassic) to wiem, inny kolor obudowy(srebrny) to też wiem.

Nie wiem skąd się bierze różnica w cenie.

 

9 godzin temu, slawsim napisał:

Jestem ciekaw niebawem Twojej opinii z porównania Staccato do Bursonów.

 

Do HD600 dla mnie lepszy jest classic, do HD650 vivid. Staccato jak zapodam to się pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

Do HD600 dla mnie lepszy jest classic, do HD650 vivid. Staccato jak zapodam to się pochwalę.

Czyli potrzebujesz Everest-a to będzie do obu pasował hehe. 

Z tego co wiem to różni się tylko kolorem. Ja mam czarna wersję (miałem classic) a opki przełożyłem jak w everest. Właściwie na odwrót, jak @Compton wcześniej pisał :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Compton napisał:

To jak dojdzie, to sprawdź która z konfiguracji opampów odpowiada Ci bardziej.

Ja wolę Classic na LPF a Vivid na I/V, domyślnie jest odwrotnie. ;)

Jak znajde chwile to pewnie, zamienie je miejscami ale ostatnimi czasy nie mam prawie czasu na sluchanie muzyki, stąd decyzja o sprzedazy CV2+ jakis czas temu i mala aktywnosc na forum. 

Playmate jest czarny i z tego co mi mowil sprzedawca sam wymienial opampy na wlasna reke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

 

Na właśnie Maciek, oświeć mnie, bo się przymierzam do czegoś. Twój lycan wymiata ale chcę pójść za ciosem.

Czym różni się  Playmate Everest od Playmate Vivid lub Classic. Inne opki (2xvivid, 2xcilassic) to wiem, inny kolor obudowy(srebrny) to też wiem.

Nie wiem skąd się bierze różnica w cenie.

 

 

Do HD600 dla mnie lepszy jest classic, do HD650 vivid. Staccato jak zapodam to się pochwalę.

 

Kolor i opki, tylko tyle. Z tego co wiem ma być w tej samej cenie wkrótce co reszta.

 

Weź Vivida + 2 opki Classic (czyli 1, bo 1 już masz) i będzie ok :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał:

Do HD600 dla mnie lepszy jest classic, do HD650 vivid. Staccato jak zapodam to się pochwalę.

Jeśli masz na myśli to, że Classic "dociepli" HD600, to się zgodzę. Ten opamp gra wciągająco/intymnie, ale jednocześnie jak dla mnie za blisko, czego w słuchawkach unikam. Vivid miał być chyba rozwinięciem V5, ale czy tak super się udało mam wątpliwości. Czasem wydaje mi się zbyt suchy. Gdybyś zdobył V5D to Lycan byłby OK. Jak trochę "wygrzejesz" Staccato to też możesz mieć uśmiech na twarzy. Sporo zależy od źródła. To droga zabawa, ale taki nasz los :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, slawsim napisał:

Jeśli masz na myśli to, że Classic "dociepli" HD600

Mniej więcej, dociąży raczej. Vivid mi je rozjaśniał i jeszcze dac-a mam na sabre.

 

2 godziny temu, Mayster napisał:

Weź Vivida + 2 opki Classic (czyli 1, bo 1 już masz) i będzie ok :)

Tak właśnie chciałem zrobić. Wszystko jest na dobrej drodze.:)

 

18 godzin temu, Adamesq napisał:

Ja dorwalem uzywke na head-fi w wersji Everest za... 1280zl. Wlasnie do mnie jedzie i mam nadzieje ze nie dostane w srodku cegly :D

Ty draniu, to mój był, tzn miał być ... Podkupiłeś mi ...;)

https://www.head-fi.org/threads/sold-burson-playmate-with-discrete-op-amps.917255/

Jeśli to ten sam, to sądząc po fotkach i opisie dostaniesz playmate basic z opkami pod everesta.

Jak Ci ta cegła nie zagra to odkupię.:)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, bo tam są 4x V6. U mnie taka wersja w detalu ~3000 by kosztowała (1850 basic + opki 1200) = tyle co normalna Vivid/Classic. Wiadomo, z jakimś rabatem mniej, ale nadal ~1300 to kapitalny deal. Gość napisał, że dał 670€, a sprzedaje za 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, chico99 napisał:

Mniej więcej, dociąży raczej. Vivid mi je rozjaśniał i jeszcze dac-a mam na sabre.

 

Tak właśnie chciałem zrobić. Wszystko jest na dobrej drodze.:)

 

Ty draniu, to mój był, tzn miał być ... Podkupiłeś mi ...;)

https://www.head-fi.org/threads/sold-burson-playmate-with-discrete-op-amps.917255/

Jeśli to ten sam, to sądząc po fotkach i opisie dostaniesz playmate basic z opkami pod everesta.

Jak Ci ta cegła nie zagra to odkupię.:)

 

To dokładnie ta sztuka. Podejrzewam ze dzieki montowaniu wewnatrz PC nie bede sie go pozbywal bo ratuje mnie od wielu kabli widocznych na zewnatrz. Jesli to wersja bez pilota to tego zawsze moge dokupic, przeboleje ten koszt, chociaz slucham muzyki sporadycznie wiec moze nie bedzie az tak potrzebny. W każdym razie znowu niczym za dawnych lat gdy kupowalem sprzety od Maystra odswiezam co chwile nr trackingowy w oczekiwaniu na update zadajac sobie pytanie "zdazy na weekend czy nie?" :D

Edytowane przez Adamesq
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adamesq napisał:

W każdym razie znowu niczym za dawnych lat gdy kupowalem sprzety od Maystra odswiezam co chwile nr trackingowy w oczekiwaniu na update zadajac sobie pytanie "zdazy na weekend czy nie?" :D

 

"Najlepsze w jedzeniu miodku, jest ta chwila przed zjedzeniem miodku." Kubuś Puchatek

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 16:09, Compton napisał:

Widać nie tylko u nas można popłynąć z odsprzedażą.

Choć znam przypadki, że dwuletni CV2+ poszedł za ~5500 zł.

Można? 

Można.

 

To raczej gość, który ma kasę i w dupie to ile straci. Wątpię, że próbował za więcej w ogóle go wystawić, bo za ~2 to by poszedł na pewno.

 

Teraz, chico99 napisał:

Staccato w trakcie wygrzewania. Czyż nie wygląda uroczo!? he, he

 

 

lycan1.jpg

 

Daj znać. Miałem podrygi ze Stacatto, ale było sporo problemów z ich działaniem i do V5 (wtedy jeszcze nie było V6) to było im daleko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności