Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć klubowicze! 

Warto było czekać miesiąc na BC3. Moje beyery T1 v2 w końcu mają porządne źródło, czarują mnie od dwóch dni. Do tego Tidal hifi/master, flac i cd. Nirvana 😀... do kolejnej "nerwicy" 

 

Której wersji sterowników używacie i gdzie podziały się stery dla BC3? 

 

P. s. Co to za 4 kostki w pudełku w zestawie? Wybaczcie pytanie, ale nigdy nie bawiłem się bebechami naszych zabawek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nowmat napisał:

Też mnie to zastanawia, dodam zdjęcie jeszcze raz na tej stronie, może ktoś jest zorientowany.

To są wzmacniacze operacyjne, i to jedne z najbardziej podstawowych. Producent je dodał żeby szło sobie porównać do Bursonów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów!

Nareszcie po wielu trudach wylądował na biurku Bursonik Virtuoso z DACiem 9018. Ale niestety po zmianie komputera (co zbiegło się z nowym grajkiem) mam problem na win 10 aby zainstalować poprawnie urządzenie. Wszystkie odtwarzacze działają, strumieniowanie przez dedykowany program Tidal działa ale Burson Audio Studio nie widzi urządzenia. To samo dotyczy Playa VIVID. Nie mogę uruchomić przez to Tidala w Foobarze i innych rzeczy. Instalowałem steroniki ze strony Bursona ale pomimo tego jedno co się pojawia to USB2.0 HS True HD Audio. 

Już nie wiem jaką wersję sterownika ściągnąć i jak poprawnie zaimplementować nowe pociechy w systemie. Dodam, że usuwałem i czyściłem wszelkie pozostałości po bytności innych urządzeń audio w systemie. Nie jestem super biegły w informatyce ale może nie taki zestaw sterowników instaluję lub w nie takiej kolejności. 

Dziękuję.

Pozdrawiam  Łukasz 

Edytowane przez Agapit Lukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Compton napisał:

Burson Conductor 3

Ponoć jest, niektórzy widzieli, niektórzy nawet mają, ale nikt go jeszcze nie słyszał...

 

Panowie, zlitujcie się, napiszcie coś! :)

Na meecie we Wrocławiu miałem okazję podłączyć się do niego z moimi Sundarami -czyli słuchawkami które znam. Pierwsze co rzuca się w ucho to kontrola - jest szybko, potężnie a zarazem liniowo. Nie są faworyzowane żadne pasma. DAC 9038 jest bardzo dobrze zaimplementowany, w ogóle nie słychać jakiś zmiękczeń, czy charakterystycznego dla 38 delikatnego kocyka. Całość gra równo i żwawo. Sundary są łatwe a zarazem trudne w napędzeniu pod względem tonalności - lubią dobre wzmacniacze z dużym prądem i napięciem, i pomimo tego że Burson nie pisze jakie jest napięcie wyjściowe to myślę że może to być cosik z przedziału 8 - 10V. Może Burson specjalnie nie pisze tych wartości ażeby kogoś nie przestraszyć :P. Tak czy siak jeśli chodzi o brzmienie tego cacuszka, to mnie się bardzo podobało. Słychać było że jeszcze nie wygrzany był, a po 200h to tam mogą dziać się rzeczy niestworzone - bo ma do tego predyspozycje.

 

Abstrahując od Sundar, to wpinane były do niego chyba wszystkie słuchawki na meecie i nie było jakiegoś niedopasowania, co świadczy o tym że to bardzo uniwersalne urządzenie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

DAC 9038 jest bardzo dobrze zaimplementowany, w ogóle nie słychać jakiś zmiękczeń, czy charakterystycznego dla 38 delikatnego kocyka

Klucz do ES9038 to "przede wszystkim nie szkodzić". Jak się nawydziwia z aplikacją, to wychodzą takie kwiatki jak kocyk czy inne zmiękczenie, których nota bene w tym DACu na pewno nie ma. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

w ogóle nie słychać jakiś zmiękczeń, czy charakterystycznego dla 38 delikatnego kocyka.

🤯 Tej kości sabra nie sprzedają w zestawie z kocykiem:woot:; tylko jak se ktoś go dorobi w układzie, to będzie miał.

1 godzinę temu, espe0 napisał:

Burson nie pisze jakie jest napięcie wyjściowe to myślę że może to być cosik z przedziału 8 - 10V.

Ze "specs" wychodzi jakieś 12-13V; poza k1000 (nooo ewentualnie he6) nie powinno brakować żadnym słuchawkom nawet jak ktos jest głuchy i lubi bardzo głośno; nie wiem jak tam z wydajnościa prądową, ale 1ohm na wyjściu jest ok.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie prosto i na temat.

Jak dla mnie BC3 gra rewelacyjnie. Posiadam jeszcze jeszcze Aune x1s 10th. Przez 2 tygi miałem Aune s6 pro i Marantz hd1. 

Posiadam 3 pary słuchawek:

- bd 770 pro

- akg 712 pro

- bd T1 v2

Wszystkie z nich dostały drugie życie na duży plus w połączeniu z BC3, ale najbardziej zyskały bd T1 v2. 

Wnioski po żonglowaniu z w/w zabawkami nasuwają mi się takie, że C3 to świetna przestrzennie i pukładana scena ze wzorową lokalizacją. Równe granie bez faworyzowania któregoś z zakresów. Żywe i energiczne brzmienie. Super kontrola basu, nic się nie rozłazi. Ładne brzmienie instrumentów. Ogrom detali. 

Na tym kończę szukanie dac/wzmak. Jedynie będę katował się ze słuchawkami aby wydobyć z Bursona jak najwięcej. 

Poza tym postawię sobie na C3 wazonik albo krasnala aby jeszcze bardziej dociążyć brzmienie i posmaruję dżemem w celu dosłodzenia wysokich tonów...... dobra, poniosło mnie 😉

Jak dla mnie niczego mi nie brakuje w charakterystyce dźwięku, dostałem to czego oczekiwałem w sprzęcie tej klasy. 

Nie żałuję wydanej kasy, sprzęt świetny, chociaż brałem w ciemno bez zapoznania się z CV2+. Nie wiem w sumie po co mu ten cały bluetooth, ale dobra "znak czasów". 

Nie wnikałem w różnice brzmieniowe pomiędzy wejściami, nie czuję potrzeby żeby analizować i ten aspekt. 

 

p. s. Mam już upatrzony wazon, taki z Ćmielowa wazon-cmielow-32235130.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby T1 mi ssssssyczały. Nie jest też za jasno. 

Wierzycie w te magiczne 100h wygrzewania BC3? Nie macie wrażenia, że producenci nadużywają tego terminu? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gypsyfunk napisał:

Wierzycie w te magiczne 100h wygrzewania BC3? Nie macie wrażenia, że producenci nadużywają tego terminu? 

Nie nadużywają; po prostu podążają za modą wykreowaną na forach audio.

Tyko że producenci wierzą w wygrzewanie mózgów audiofili, a audiofile w wygrzewanie sprzętu - bilans się jednak zgadza i szafa gra, mole tańczą.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Nie nadużywają; po prostu podążają za modą wykreowaną na forach audio.

Tyko że producenci wierzą w wygrzewanie mózgów audiofili, a audiofile w wygrzewanie sprzętu - bilans się jednak zgadza i szafa gra, mole tańczą.

Wiesz, chciałem delikatnie jakoś zagaić, żeby nikt nie poczuł się urażony. 

Dawno temu, kiedy bawiłem się kolumnami, wzmacniaczami i kablami to zauważyłem całe to audiovoodoo na które cierpi audio światek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GypsyfunkGeneralnie wygrzewanie to nic złego, wiara czyni cuda a człowiek jest istotą duchową. Ciesz się Bursonem, a jeśli uznasz, że za 100 czy tam 200 godzin zagra Ci jeszcze lepiej, to świetnie. Audiovoodoo to jedno, ale audio jest skomplikowanym tematem i tu znaczenie może mieć wszystko, o czym się niejednokrotnie przekonałem. Na końcu ma Ci grać tak jak chcesz, tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adamesq napisał:

Czy podlaczenie Iem FiiO Fh7 do Burka C3 to dobry pomysl? 

Ja podłączam pod młodszą siostrę Playmate na LO Fh5 i gro i to jak :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przegapiłem meeting we Wrocławiu
A mogłem wziąć jakieś Erzetichy też. Na cóż następnym razem 

A propos Conductor v3 to zwróciliście uwagę, że lepiej gra na wzmocnieniu HIGH ? Lepsza faktura dźwięku i jakoś tak bardziej bezpośrednio. Ale to samo zauważyłem już w HA160D i pierwszym Conductorze, że lepiej grały na większym wzmocnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności