Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Na zagranicznym forum przeczytałem, że już zaczęli rozsyłać V3, ciekawe jak to w "naszych" sklepach wygląda...

https://www.head-fi.org/threads/new-burson-conductor-3-reference-dual-9038-dac-7-5wpc-head-amp-preamp-changeable-opamps.912911/page-8#post-15205524

Edytowane przez nowmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 7.5W przy 16 ohmach to napedzi raczej wszystkie dynamiki i planary na rynku. Bardziej bym się o sekcje DACa martwił.
7W przy 16ohm to oczywiście bardzo dużo, tylko ze wzrostem impedancji ta moc dość szybko spada i w rejonach 150-300ohm już tak różowo nie jest, jest sporo mocniejszych wzmacniaczy dla słuchawek o takiej impedancji, dla 600ohm nawet nie podają mocy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szwagiero napisał:
W dniu 21.09.2019 o 07:46, Karmazynowy napisał:
Z 7.5W przy 16 ohmach to napedzi raczej wszystkie dynamiki i planary na rynku. Bardziej bym się o sekcje DACa martwił.

7W przy 16ohm to oczywiście bardzo dużo, tylko ze wzrostem impedancji ta moc dość szybko spada i w rejonach 150-300ohm już tak różowo nie jest, jest sporo mocniejszych wzmacniaczy dla słuchawek o takiej impedancji, dla 600ohm nawet nie podają mocy...

Czy gain nie ratuje sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nowmat napisał:

No to dobra wiadomość, już myślałem, że będzie trzeba dłużej poczekać... To ja poproszę tą co na Sosnowiec jest zaadresowana. :D

 

Są dwie na Sosnowiec, ale obie zostały dziś wysłane :)

 

8 godzin temu, szwagiero napisał:
W dniu 21.09.2019 o 07:46, Karmazynowy napisał:
Z 7.5W przy 16 ohmach to napedzi raczej wszystkie dynamiki i planary na rynku. Bardziej bym się o sekcje DACa martwił.

7W przy 16ohm to oczywiście bardzo dużo, tylko ze wzrostem impedancji ta moc dość szybko spada i w rejonach 150-300ohm już tak różowo nie jest, jest sporo mocniejszych wzmacniaczy dla słuchawek o takiej impedancji, dla 600ohm nawet nie podają mocy...

 

C3 jest mocniejszy od V2, więc nie wiem o co chodzi, bo ten drugi z żadnymi słuchawkami nie ma problemu. Także moc na papierze jest zaskakująco wysoka, a jej spadek wraz ze wzrostem impedancji jest normalny. Które wzmacniacze są mocniejsze? Może na palcach jednej ręki je zliczymy , więc do 'sporo' to myślę dużo brakuje. Już pomijam fakt, że to DAC/AMP czy samej jakości dźwięku.

 

Dostawa tak szybko jak wjechała, tak szybko też została rozesłana i... w zasadzie już trzeba domawiać, bo nie zdążyli dorzucić kilku sztuk przed urlopem 🙄😅 

Na szczęście wygospodaruję 1 szt. na meet we Wrocławiu, uff.

 

20190930_132536.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzyzakov napisał:

Warto robić upgrade z Questyle CMA400i?

 

Burson o wiele wyżej, Questyle to nie ta klasa.

A czy warto to jak zawsze kwestia indywidualna, bo to zupełnie inna półka i cena 400i x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

Burson o wiele wyżej, Questyle to nie ta klasa.

A czy warto to jak zawsze kwestia indywidualna, bo to zupełnie inna półka i cena 400i x3.

 

 

Zastanawiam się, czy coś może dodać niskiego basu i wyrazistości sopranom w HD650. Słuchawek nie chcę zmieniać, bo każdy odsłuch to jeden werdykt - tęskniłbym za Sennkami (one i moje uszy znają się prawie 20 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, krzyzakov napisał:

Zastanawiam się, czy coś może dodać niskiego basu i wyrazistości sopranom w HD650. Słuchawek nie chcę zmieniać, bo każdy odsłuch to jeden werdykt - tęskniłbym za Sennkami (one i moje uszy znają się prawie 20 lat).

 

Ciężko będzie dodać niskiego basu HD650 bo tam nie ma co "podbijać" za bardzo. Góra na pewno lepiej się otworzy na Bursonie a więc i przestrzeń. Sprawdzę to połączenie bo mam 6XX.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karmazynowy napisał:

 

Ciężko będzie dodać niskiego basu HD650 bo tam nie ma co "podbijać" za bardzo. Góra na pewno lepiej się otworzy na Bursonie a więc i przestrzeń. Sprawdzę to połączenie bo mam 6XX.

Znaczy w sensie "nie ma go tam wcale, więc nie ma czego podbijać", czy "jest go przecież wystarczająco"?

Questyle wydaje mi się trochę za gładki. Sabre znam z DX90 (genialne połączenie z IE800s) i z audio in motion sc808. Celuję w dźwięk jak z IE800s, tylko nausznych. Bursona Conductor v2+ słyszałem około godziny, niestety tylko z AKG i Beyerdynamic. Ale byłem pod wrażeniem co wycisnął z K701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że sprzętem go magicznie nie wytworzysz, skoro te słuchawki po prostu nie mają niskiego basu. Ale dobrze gdy sprzęt trzyma bas za mordę, wtedy HD650 nie są tak rozlazłe i bas mają jak na otwarte bardzo przyjemny. Questyle 400i jest właśnie taki gładki, ciepły i intymny scenicznie więc do HD650 bym go nie wybierał bo zrobi się zbyt kolorowo. Prędzej poszedłbym w Aune S6 z podobnej półki cenowej, nie wiem czy Burson C3 to nie jest overkill pod Sennki.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @Karmazynowy, wydaje mi się, że w przypadku HD650 pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Póki co jak dla mnie bas najniżej schodził w Aeon'ach Closed i HE560, czyli w słuchawkach magnetostatycznych. Inna sprawa, że wyższego basu już tak dużo one nie mają, więc tu pewnie inne planary byłyby lepsze. 

Także jeśli @krzyzakovkiedyś będziesz miał okazję, to posłuchaj jakichś, bo być może będą miały to, czego szukasz. Nie namawiam, wręcz podziwiam przywiązanie do jednej pary :) Niemniej jednak w moim przypadku niski bas to właśnie póki co największe odkrycie jeśli chodzi o te kilka znanych mi modeli słuchawek z tej technologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karmazynowy  Jeśli dobrze zrozumiałem posiadasz też swój egzemplarz, widziałem też twój nick na innym forum gdzie wrzucałeś z nim fotkę...

 

Jestem zielony, to mój pierwszy tego typu sprzęt, a nie ma też przy nim żadnej instrukcji więc chciałem zapytać do czego mi się przyda to co Burson dorzucił na poniższym zdjęciu?

 

IMG-0334.jpg

 

Może jeszcze orientujesz się o co chodzi z opcją "fir filter" Jest tam siedem opcji (Brickwall, CMFR, AP fast, MP slow/fast, LP slow/fast), lecz nie słyszę różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nowmat napisał:

Może jeszcze orientujesz się o co chodzi z opcją "fir filter" Jest tam siedem opcji (Brickwall, CMFR, AP fast, MP slow/fast, LP slow/fast), lecz nie słyszę różnic.

Bo nie ma. Może na pomiarach coś wychodzi. Zmiana op-amp też daje tak marginalne zmiany, że szkoda rozkręcać nawet urządzenie. Chłyt martetindody.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Bo nie ma. Może na pomiarach coś wychodzi. Zmiana op-amp też daje tak marginalne zmiany, że szkoda rozkręcać nawet urządzenie. Chłyt martetindody.

Ja nie mam żadnego problemu usłyszeć te różnice na DACach samemu składanych w oparciu o Sabre. Słuchający u mnie też nie mają. Oczywiście nie wypowiem się w temacie, czy jakieś inne urządzenie daje to usłyszeć, jeśli nie sprawdziłem. Moja znajomość Bursonów zatrzymała się na erze Conductora 1. 

Ad rem - filtry minimalnofazowe są dla mnie (i nie tylko) w krótszym lub dłuższym rozrachunku męczące. Teorię psychoakustyczną, dlaczego tak jest, rozgryzaliśmy z @audionanikiem, ale nie będę tym zapychał wątku. Ostatnio na ucho najlepiej mi gra Apodizing. Czasami może pasować bardziej inny - zależnie od zawartości samego DACa oraz toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

Bo nie ma. Może na pomiarach coś wychodzi. Zmiana op-amp też daje tak marginalne zmiany, że szkoda rozkręcać nawet urządzenie. Chłyt martetindody.

Słuchałeś w ogóle Playmate z innymi opkami, czy tak sobie strzelasz w przestrzeń? Bo tak się składa, że mam Burka z pełnym kompletów V6 i różnice między wszystkimi trzema wersjami są spore i słyszalne na pierwszy rzut ucha tak w muzyce jak i w graniu. Rozkręcenie i wymiana opków to jest max 15 minut włącznie ze sprzątnięciem po całym procesie i podłączeniem wszystkiego co mam na nowo, no ale jak szkoda kwadransu na zmianę, to spoko :D Ja tam LCD-X wolę lepiej wypełnione z Classicami, ale już Elex wolę jednak twardsze i bardziej przejrzyste z Vividami. Zmiana opków nie wprowadza może rewolucji w brzmieniu, bo Playmate zachowuje swoją charakterystykę, ale dość znacząco zmieniają się i aspekty techniczne jak wielkość sceny i przejrzystość dźwięku, co sama jego barwa w poszczególnych podzakresach.

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafacio napisał:

o nie ma. Może na pomiarach coś wychodzi. Zmiana op-amp też daje tak marginalne zmiany, że szkoda rozkręcać nawet urządzenie. Chłyt martetindody.

Słyszałem różnice jak zmieniałem opamy w Bursonie ,z filtrami już gorzej , w rme potrafię wyłapać różnice miedzy sd sharp v(slow,nos) . Łatwiej na pewno jest przy odpowiednich słuchawkach które mocno reagując na zmiany (np. chyba hd800) .

 

U mnie nawet nie było trzeba rozkręcać obudowy ,bo byłą bez śrubek cały czas : )

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzyzakov Posłuchałem trochę 6XX z C3 i gra to fantastycznie. Częściowo dostaniesz to czego oczekujesz, góra się ładnie wyciąga jednak bez popadania w ostrość. Znacznie zyskuje także scena, dźwięk robi się większy i bardziej otwarty oraz dynamika - nie ma żadnej mgiełki czy zamulania o których często się wspomina w kontekście HD650. Średnica się ciut wyrównuje, dalej jest na pierwszym planie ale nie jest już tak wypchnięta i nasycona jak np. przy połączeniu z Cayinem HA-1A. Bas pozostaje mocny i jest dobrze prowadzony, zejścia jednak raczej nie przybyło czego można się było spodziewać. Jak zejście jest priorytetem to IMO pozostaje zmiana słuchawek bo nawet C3 nie ratuje tutaj sytuacji jednak charakterystyką pasuje do 6XX/650 jak najbardziej i wyciska z nich podejrzewam już wszystko na co je stać.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marec2 napisał:

Ta ilość robi wrażenie.

Mayster dziękuję jeszcze raz za piorunująco szybką wysyłkę. 

Sprzęt już się grzeje i wydaje mi się, że będzie lepszy od poprzednika.

Nie żal wydanych pieniędzy.

 

Prawie drugie tyle już zostało domówione 😶

 

C3 pojawi się na sobotnim meecie we Wrocławiu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności