Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Melo2573 napisał:

A czy taka zmiana dodatkowo poprawi brzmienie Bursona? Bo wydaje mi się, że teraz gra dobrze.

 

Chodziło mi o to, że jak chcesz słuchać na bursonie przez Foobara to w output wybierasz sterownik bursona, a jeśli burson jest wyłączony, a Ty chcesz słuchać przez foobara to musisz przełączyć w output sterownik na np. głośniki i wtedy działa foobar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz foobar > File > Preferences > rozwijasz playback > rozwijasz output > klikasz na output > po prawej wybierasz sterownik > klikasz OK

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że w końcu to nie będzie chyba taki duży i ciężki kloc jak CV2+.

 

Headphone outputting 7500mW@16ohm.  😮

 

Cytat

Before you ask, I don't know what the "tetris button" does.

 

Zmienia orientacje ekranu, poziom-pion w zależności jak sobie go postawisz...

Edit, aha ktoś napisał to już niżej też. :)

 

@Mayster cena w PL jest już znana?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Melo2573 napisał:

Jak coś kosztuje 7k zł to musi być duże i ciężkie. Gdyby było inaczej to bym go nie kupił. 😁

 

Prawdziwy audiofil z krwi i kości. Tak trzymaj! 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 11:01, Karmazynowy napisał:

Fajnie, że w końcu to nie będzie chyba taki duży i ciężki kloc jak CV2+.

 

Headphone outputting 7500mW@16ohm.  😮

 

 

Zmienia orientacje ekranu, poziom-pion w zależności jak sobie go postawisz...

Edit, aha ktoś napisał to już niżej też. :)

 

@Mayster cena w PL jest już znana?

 

Pierwsze sztuki producent będzie miał gotowe dopiero końcem września. Cenę w PL podam jak zostanie już potwierdzona oficjalnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi? Nic nie musi, ale też nie powiedziane czy w PL nie będzie taniej. A oszczędzających 100 zł. i kupujących za granicą znam wielu. Podejście zmieniają jak trzeba odesłać jakiś większy sprzęt na gwarancję i zapłacić np 500 zł. za transport w obie strony (nie mówiąc o czymś wysyłanym poza EU i problemach z cłem) lub muszą zapłacić za naprawę.

Poza tym chodzi o potwierdzenie ceny przez producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mayster napisał:

Musi? Nic nie musi, ale też nie powiedziane czy w PL nie będzie taniej. A oszczędzających 100 zł. i kupujących za granicą znam wielu. Podejście zmieniają jak trzeba odesłać jakiś większy sprzęt na gwarancję i zapłacić np 500 zł. za transport w obie strony (nie mówiąc o czymś wysyłanym poza EU i problemach z cłem) lub muszą zapłacić za naprawę.

Poza tym chodzi o potwierdzenie ceny przez producenta. 

Napisałem o cenach i kupnie sprzętu w krajach UE, więc nie ma mowy o cle.

Co do kosztu przesyłki w razie reklamacji: przesyłka do Niemiec to ok. 80zł (czyli w dwie strony 160zł). Więc jeżeli cena tego Bursona 3 będzie istotnie niższa niż w Polsce to idę o zakład, że sprzęt będzie sprowadzany z Niemiec, bo to będzie opłacalny biznes. 

 

Dlatego cena sprzętu w krajach UE (EOG) musi być taka sama (może z niewielkimi różnicami do 300zł). Wspomnisz @Mayster moje słowa za kwartał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karmazynowy napisał:

1400 usd preorder

Cena zawiera szip.

Jeżeli wysyłka z Australii to VAT 23% + cło 1% (to do sprawdzenia).

 

Ciekawe czy Burson 3 ma przełącznik napięcia 110/230V jak Burson CV2+?

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mayster napisał:

 

Czyli 8000-8400.

 

Jacyś chętnina preorder? 

To jest cena preorderowa?

 

Ja się zastanawiam gdzie tam jest transformator. Na fotkach go nie widać a w CV2 burson się chwalił jaki potężny jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Karmazynowy napisał:

To jest cena preorderowa?

 

Ja się zastanawiam gdzie tam jest transformator. Na fotkach go nie widać a w CV2 burson się chwalił jaki potężny jest.

 

Są trafa, ale malutkie, tu masz odpowiedź:

https://www.bursonaudio.com/about-us/max-current-power-supply/

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, saudio napisał:

Są trafa, ale malutkie, tu masz odpowiedź:

https://www.bursonaudio.com/about-us/max-current-power-supply/

O proszę, kolejna działka, na której Burson będzie opowiadał, że wszyscy robią źle, tylko nie oni. :) Dekadę temu to była jazda po zintegrowanych op-ampach. Na szczęście dali spokój, bo co najwyżej zbliżyli się do ich jakości po kilkunastu latach "usiłowań". No ale mamy kolejne "odkrycie" - zasilacz impulsowy wkracza pod dachy urządzeń Bursona. W moich obydwu odtwarzaczach płyt DVD (z zastosowaniem do CD) siedzą takie od lat prawie 20-tu, bo tyle ma starsze z urządzeń. harman/kardon nie piał nic, jaki to cud, miód i orzeszki, ale sprzęty, jak im nieco pomóc wewnątrz, mieszają w kategorii open. Tyle że ja nie twierdzę, że takie zasilacze są lepsze lub gorsze od innego rodzaju. Te i te można zrobić tak, że urządzenie będzie grało kiepsko, albo dobrze.

Podsumowując - rewolucja? Nie, raczej odgrzewany kotlet zamiast zrazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

O proszę, kolejna działka, na której Burson będzie opowiadał, że wszyscy robią źle, tylko nie oni. :) Dekadę temu to była jazda po zintegrowanych op-ampach. Na szczęście dali spokój, bo co najwyżej zbliżyli się do ich jakości po kilkunastu latach "usiłowań". No ale mamy kolejne "odkrycie" - zasilacz impulsowy wkracza pod dachy urządzeń Bursona. W moich obydwu odtwarzaczach płyt DVD (z zastosowaniem do CD) siedzą takie od lat prawie 20-tu, bo tyle ma starsze z urządzeń. harman/kardon nie piał nic, jaki to cud, miód i orzeszki, ale sprzęty, jak im nieco pomóc wewnątrz, mieszają w kategorii open. Tyle że ja nie twierdzę, że takie zasilacze są lepsze lub gorsze od innego rodzaju. Te i te można zrobić tak, że urządzenie będzie grało kiepsko, albo dobrze.

Podsumowując - rewolucja? Nie, raczej odgrzewany kotlet zamiast zrazów.

 

Które scalaki oferują lepszy dźwięk od V5/V6? Akurat to, że dyskretne typu V6 czy SIL 994 są znacznie lepsze nikogo nie dziwi, więc po tych 'kilkunastu latach usiłowań' to raczej mocno je przegonili, a nie 'najwyżej zbliżyli'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

 

Które scalaki oferują lepszy dźwięk od V5/V6? Akurat to, że dyskretne typu V6 czy SIL 994 są znacznie lepsze nikogo nie dziwi, więc po tych 'kilkunastu latach usiłowań' to raczej mocno je przegonili, a nie 'najwyżej zbliżyli'.

Tak samo mogę spytać - a które to Bursony grają lepiej od najlepszych scalonych? Tu nie o to chodzi, a o to, że mamy już V6, a naście lat temu V1 miażdżyło wszystko scalone według marketingu Bursona. Czemu więc 5 razy poprawiali i pewnie to nie koniec? Zaczyna się ta sama marketingowa śpiewka w temacie zasilania. Natomiast powiedzmy sobie szczerze - nie chodzi o żadne szumy, bo i w tradycyjnym zasilaniu, i impulsowym, można zakłócenia skutecznie wysprzątać, tylko robi się to inaczej, bo są inne częstotliwości do wycięcia. Do tego zasilacz impulsowy ma wiele miejsc, w których można go "stroić". Z tym że i tak nie sądzę, aby to było powodem przesiadki na zasilanie impulsowe. Ja to widzę tak:

1. Burson to firma osadzona na samotnie dryfującym, niedużym kontynencie, więc czego by nie eksportowali i w którą stronę, to muszą przez ocean. Stąd taniej im będzie przesyłać lżejsze towary, a tej samej mocy zasilanie impulsowe takie będzie. Dodatkowo gabaryty mogą wyjść mniejsze, więc wszystko mniejsze i jeszcze lżejsze.

2. Mogli zaadaptować jakiegoś gotowca, który ląduje np. w co którymś odtwarzaczu BluRay obojętne jakiej marki. OEMowy zakup całej płytki zasilacza może się im po prostu opłacać nawet jeśli robiony na ich specjalne zamówienie, bo ilościowo pewnie będą atrakcyjni dla fabryki i tak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

Które scalaki oferują lepszy dźwięk od V5/V6?

Obiektywnie to w cenie do 45pln (za podwójne) bursonowe opki po trzy stówy dostają tęgiego klapsa od np. ADA4898 (holografia, rozdzielczość, czytelność artykulacji, przejrzystość, przy zachowaniu dobrej naturalnej barwy - bez wpadania w klinikę, sztuczność i metaliczność); do 15-20 zeta od co najmniej dwóch elemów (separacja, przejrzystość i rozdzielczość na górze; ale tu słabiej z naturalnością i ogólnym zrównoważeniem). Mogę wymieniać dalej.... tylko że dźwięk Bursona to jedna z moich ulubionych audiofilskich szufladek (bardzo ładna, odpowiadająca mi barwa, naturalność) i nie chcę po nim za bardzo jechać; choć tak z ręką na sercu to technicznie szału ni ma...cenowo też.

No i jedno muszę przyznać - za każdym razem jak słucham CV2+ (a miałem wielokrotnie okazję, również całkiem niedawno), to się tylko utwierdzam, że to bardzo udany, klasowy klocek z charakterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 22:02, majkel napisał:

Stąd taniej im będzie przesyłać lżejsze towary, a tej samej mocy zasilanie impulsowe takie będzie. Dodatkowo gabaryty mogą wyjść mniejsze, więc wszystko mniejsze i jeszcze lżejsze.

@majkel czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Z tego cytatu wynikałoby, że lekkie zasilacze impulsowe uważasz za gorsze od ciężkich poprzedników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności