Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Vaiet napisał:

W sumie zobaczyłem, że po ponownym uruchomieniu komputera panel ze starszej wersji nie wykrywał mi Bursona... Więc zrobiłem rzecz zalecaną. Odinstalowałem sterownik starszy, zainstalowałem go ponownie, zrobiłem update firmware, odinstalowałem stary sterownik i wgrałem nowy. Póki co, fruwa :) Nie bawiłem się w konfigurację ASIO ani WASAPI póki co ;)

@Weird_O próbowałeś może tej metody instalacji sterowników dla CV2+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Pomoc dla nooba mile widziana :D W panelu pokazuje mi próbkowanie 44.1 mimo, że z TIDAL lecą kawałki w wersji Master. Jak puszczam z Foobara pliki gęste (192khz), to też bez zmian, a do tego widnieje w panelu informacja, że ASIO is not active. Jak to odpalić szanowni panowie? :D

 

Dobra, w teorii w ustawieniach urządzeń do odtwarzania zmieniłem próbkowanie na 32bit/192khz i to drugie w panelu pokazuje, ale nadal pozostaje nieaktywne ASIO :D

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melo2573 napisał:

@Weird_O próbowałeś może tej metody instalacji sterowników dla CV2+?

 

Nie mam takiej potrzeby. Śmigam na najnowszych sterach do cv2+ z oficjalnej strony plus asio foobar właściwie skonfigurowany. Odtwarza mi wszystko: i 192khz i dsd natywnie i przez PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Jak puszczam z Foobara pliki gęste (192khz), to też bez zmian, a do tego widnieje w panelu informacja, że ASIO is not active. Jak to odpalić szanowni panowie? :D

 

 

Jeśli chodzi o foobar to trzeba go odpowiednio skonfigurować. Polecam ten filmik, jest od innego sprzętu ale metoda ta sama. Ja dla pewności wpierw odinstalowałem wszystkie pluginy i zresetowałem kompa.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jesteście wielcy :) Dziękuję ślicznie za uczynienie mojego audio-światka lepszym i bardziej barwnym. Mówiąc szczerze, różnica w dźwięku jest słyszalna już na samym wstępie :) Teraz to gra! ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radzik55 napisał:

Lepiej napisz jak to gra z AudioQuestami , bo mi za nimi tęskno trochę  :)

Jestem na etapie zachwytu nad Elexami, które grają mi tak dobrze, że... 😆 Ale postaram się sprawdzić przed pójściem spać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw instaluję sterowniki, a potem ustawiam foobara zgodnie z tym, co na filmie :)

Nie instalowałem żadnych nowszych sterów, w sumie nie wiem co bym zrobił gdyby zaszła taka konieczność, pewnie foobara ustawiałbym od nowa, nie jest to jakaś skomplikowana robota.

Edytowane przez Weird_O
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nie do końca wiernie pokazuje procedurę, na przykład ja zastosowałem inne ustawienia foobara, bo te z filmu nie działały (jak wrócę z pracy wkleję zrzut ekranu).

 

EDIT:

Zrzut ekranu z ustawieniem Foobara, o którym wspominałem (reszta procedury przebiegała mniej więcej jak na filmie):

foobar.jpg

Edytowane przez Melo2573
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Bursona czy w  przyszłości może jest możliwość zrobić opcje Emhaisis na ( low mid hig) ,bo za mocno ucina górę .

 

i chyba nie ;)

 

"Hi,

The filters are pre-programmed by ESS.  We are only opening it up for fellow customers to try them.  We don't have control over how those filters work"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Bursona jest info ze playmate zakupiony przed Majem nie ma możliwości używania nowych sterów. I że jak ktoś chce używać nowych sterów to jest możliwa wysyłka pamięci z nowych firmware która trzeba sobie wlutowac. Koszt wysyłki 20 USD. Słabo to rozegrali... Czuję niesmak. Lipa... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomaszbp napisał:

Na stronie Bursona jest info ze playmate zakupiony przed Majem nie ma możliwości używania nowych sterów

Faktycznie słabo.. W sumie wiadomo, czy nowe stery coś dają względem starych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma się co zamęczać ponurymi myślami. Mayster wszystko załatwi i będzie cacy :)

 

A ja przy okazji zapytam o takową rzecz. Czy ktoś was inwestował w lepszy zasilacz do Bursona, względem tego z zestawu? Poleca się wszędzie produkty Tomanka, ale jako kompletny żółtodziób w tej materii jestem ciekaw waszych opinii i zdania, czy warto inwestować w jakiś dodatkowy zasilacz czy też komponenty zasilające ponad zasiłkę z zestawu i listwę Acar z popularnego elektromarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Vaiet napisał:

lepszy zasilacz do Bursona

Ja posiadam wzmak Burson Lycan i kiedy zobaczyłem jego zasilacz impulsowy, to byłem lekko zniesmaczony i nie mając porównania z żadnym liniowym, po przeczytaniu na forach jakie to impulsowe są "be", zamówiłem u Tomanka 24V 1A. Koszt ogromny 600.00 PLN, z kondem filtrującym Mundorf M-Lytic. Mam naprawdę mieszane uczucia czy to lepiej gra. Żeby to porównać, trzeba mieć naprawdę duży spokój i szybko przełączać zasilanie, żeby wzmak nie zdążył ostygnąć. Może kiedyś do tego jeszcze raz usiądę. Następnym razem zamówiłbym zasilacz u kolegi "muzg" z forum Audiostereo lub przez jego stronę  https://muzgdiy.wordpress.com  i sam dopasował obudowę.

Ten człowiek naprawdę ogarnia temat. Burson chyba wie co robi nie inwestując w inne zasilanie. To znacznie podniosłoby koszty. Podobnie jest z tym chińskim niebieskim interconnectem dołączanym do każdego wzmaka. Można się przyczepić trochę do góry pasma, ale ogólnie to mnie zadziwił, a kosztuje około 30.00 PLN. Ostrożnie z tym zasilaniem, żebyś nie przeinwestował, ale jeśli znajdziesz taki, który Twoim zdaniem "zagrał" lepiej, to napisz tu na forum, może skorzystamy :)  

Edytowane przez slawsim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Melo2573 napisał:

Ciekawostka: po zainstalowaniu sterowników Bursona i ustawieniu opcji Foobara zgodnie z instrukcjami, Foobar nie chce odtwarzać gdy Burson jest wyłączony - wyskakuje błąd o braku sterowników. 

 

Ja korzystałem z tamtego poradnika jak ustawić ASIO na tym małym Fiio, tylko oczywiście w miejsce Fiio wstawiłem Burka i... działa bez problemu nawet po reinstalce systemu. Mało tego, w ten sam sposób skonfigurowałem Aune, choć to poszło nieco szybciej i oba sprzęty się nie gryzą... bo włączony jest tylko jeden na raz. Do tego padło mi ostatnio na puszczenie Playmate na konfiguracji Classic i z LCD-X chyba podoba mi się bardziej, niż z Vivid. Za parę dni jak się oswoję, to sprawdzę z Everestem, bo już powoli będzie trzeba spisywać wrażenia ze słuchania w konkretnej formie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Melo2573 napisał:

Ciekawostka: po zainstalowaniu sterowników Bursona i ustawieniu opcji Foobara zgodnie z instrukcjami, Foobar nie chce odtwarzać gdy Burson jest wyłączony - wyskakuje błąd o braku sterowników. 

 

 

No bo w output musisz zmienić sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności