Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie lepszy byłby konfig z samymi vividami przy średnicowych słuchawkach. Ja mam raczej same V-ki to wstawione po kolei Vivid na I/V, Classic na LP i do tego Vividy we wzmacniaczu. Jakoś mi classic na końcu toru nie pasuje ze względu na bas - jakoś mi się to zlewa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sirkszak napisał:

Nie wiem czy nie lepszy byłby konfig z samymi vividami przy średnicowych słuchawkach. Ja mam raczej same V-ki to wstawione po kolei Vivid na I/V, Classic na LP i do tego Vividy we wzmacniaczu. Jakoś mi classic na końcu toru nie pasuje ze względu na bas - jakoś mi się to zlewa 😕

Tylko że xc są  same z siebie analityczne ,z 4 vividami  można trochę przedobrzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wejście optyczne aim sc 808 z busronem playmate i nie wychwyciłem różnic .Przez usb  na moje uszy gra tak samo . 

 

Najlepsze , pojechałem po najtańszy kabel optyczny za 12 zł ,wróciłem z kablem za 80  😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dobrą radę,  czy do Cayina HA-3 lepiej sprawdza się V6 Classic,  czy V6 Vivid.

Narazie chciałbym zmienić tylko w sekcji filtra LP OPA 604, później może w sekcji konwersji podwójne, ale na ta chwilę te pierwsze.

Podejrzewam, że jakie bym nie wsadził to progres będzie pytanie, czy warto?

 

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję wczoraj słuchać Conductora V2+. Poza naturalnością dźwięku, dużą sceną i źródłami nie zachwycił. 

Z opisów spodziewałem się mocnej głębi i holografii i przyznam, że się rozczarowałem.

Pomimo iż prezentacja jest solidna, to nie ma niczego porywającego. Mam wrażenie, że gra po prostu rzetelnie. 

Dźwięk raczej z tych miękkich, skłaniających do dłuższych spokojnych odsłuchów? 

 

Może za krótko z nim obcowałem żeby jednak się do niego przekonać. Jeden wieczór u kolegi @krzychoo, Ether Flow, TH900, HD800. 

Opinię piszę oczywiście ze swojej perspektywy, a ja lubię dźwięk mocniej zarysowany i obrazowany. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr może to kwestia doboru słuchawek (HD800 raczej pod bardziej dociążony wzmak, TH900 za wysoka impedancja Bursona, Ether nie znam), lub wcześniejszej przygody z Hugo2 ;) dla mnie CV2+ w połączeniu z T1v2 to było najlepsze doświadczenie audio pod względem głębii, holografii oraz ilości i kontroli basu we wszystkich zakresach. Może one są nienaturalne, ale czarować tymi aspektami w połączeniu z Bursonem potrafią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jaworrr napisał:

Miałem okazję wczoraj słuchać Conductora V2+. Poza naturalnością dźwięku, dużą sceną i źródłami nie zachwycił. 

Z opisów spodziewałem się mocnej głębi i holografii i przyznam, że się rozczarowałem.

Pomimo iż prezentacja jest solidna, to nie ma niczego porywającego. Mam wrażenie, że gra po prostu rzetelnie. 

Dźwięk raczej z tych miękkich, skłaniających do dłuższych spokojnych odsłuchów? 

 

Może za krótko z nim obcowałem żeby jednak się do niego przekonać. Jeden wieczór u kolegi @krzychoo, Ether Flow, TH900, HD800. 

Opinię piszę oczywiście ze swojej perspektywy, a ja lubię dźwięk mocniej zarysowany i obrazowany. 

 

 

Co było źródłem? Jakie okablowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Melo2573 napisał:

Co było źródłem? Jakie okablowanie?

Jakie bezpieczniki?:D

@Jaworrr napisał przeca że burson jest naturalny i rzetelny. Marudził tylko na temat głębi i holografii. Ja nie narzekałem, ale rzeczywiście hugo2 jest w tym lepszy.

24 minuty temu, Mayster napisał:

Hugo koloryzuje i przejaskrawia górę. Taki efekt wow ma to wywoływać, ale raczej z naturalnym brzmieniem nie ma to wiele wspólnego i nawet posiadacze twierdzą, że to przedabrza.

To może trochę za mocno powiedziane, ale właśnie z tych powodów zostanę przy normalniejszym quteście

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Jakie bezpieczniki?:D

@Jaworrr napisał przeca że burson jest naturalny i rzetelny. Marudził tylko na temat głębi i holografii. (...)

To ja tylko napiszę odnośnie głębi, że ostatnio testowałem kilka kabli koaksjalnych i na niektórych CV2+ głębię i powietrze miał a na niektórych nie (kabli USB nie testowałem jeszcze ale przypuszczam, że mogą mieć podobny wpływ na dźwięk Bursona). Oczywiście gdyby CV2+ głębi nie miał to kabel, jak sądzę, nie pokazałby jej.

Wpływ okablowania na dźwięk może być większy niż z pozoru może się wydawać...

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Melo2573 napisał:

To ja tylko napiszę odnośnie głębi, że ostatnio testowałem kilka kabli koaksjalnych i na niektórych CV2+ głębię i powietrze miał a na niektórych nie (kabli USB nie testowałem jeszcze ale przypuszczam, że mogą mieć podobny wpływ na dźwięk Bursona).

W sumie to wybrałeś ode mnie coax najbardziej stawiający nacisk na przestrzeń. Z jednej strony może to tłumaczyć pewne spostrzeżenia, a z drugiej pokazywać, że są to ograniczenia do obejścia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 17:23, sirJax napisał:

Proszę o dobrą radę,  czy do Cayina HA-3 lepiej sprawdza się V6 Classic,  czy V6 Vivid.

Narazie chciałbym zmienić tylko w sekcji filtra LP OPA 604, później może w sekcji konwersji podwójne, ale na ta chwilę te pierwsze.

Podejrzewam, że jakie bym nie wsadził to progres będzie pytanie, czy warto?

 

Ponawiam pytanie j.w.

😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym zbytniego ocieplenia, bo docelowo ma napedzać Audeze LCD X. 

Na tą chwilę jest O.K gra klarowniej niż HD12 i troszkę lepiej niż fabryczny, wymieniłem gniazdo IEC na lepsze, kabel zasilający i gniazda RCA,  dlatego chce jeszcze dalej, czyli opampy i może lampki.

Vividy dać na filtr LP i na konwersję I/V, czy może zmiksować z classikiem w I/V?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sirkszak napisał:

Tylko Vivid szczególnie jak nie chcesz ocieplenia :P

A Classik ociepla rozumiem?

Chce uniknąć też suchego i technicznego brzmienia, dlatego myslałem żeby zrobić mix. 

A kiedy pojawią się SS V5?

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sirJax napisał:

A Classik ociepla rozumiem?

Classic gra cieplej, mniej analitycznie i bliżej. On ma raczej "wciągać" do słuchania muzyki dla czystej przyjemności bez rozbierania na czynniki pierwsze. Vivid jest bardziej analityczny od V5, którego w dystrybucji chyba już nie znajdziesz. Oby Ci wytrzymał V6 w HA-3. Swego czasu V5 padły i było to szeroko opisane na tym forum. W moim CD też kiedyś padły, ale V6 już dały radę. Widziałem niedawno wersję "rozbieraną" (tandetnie to wygląda), co zwiększa możliwości chłodzenia i przeżycia :) Nawet rozebrany V6 osiąga temperaturę około 50 stopni Celsjusza przy +/-15 V zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V5 nie nadawały się do sekcji I/V, miały  stosunkowo niskie max. napięcie zasilania, brak ochrony reverse voltage itd. Potem coś tam poprawili, ale V6 już jest pod tym kątem poprawiony i nie sprawia problemów. Przy czym to były problemy wynikające z nieprawidłowej aplikacji, a nie wady samego opa V5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności