Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

 
Również stawiam wyżej Noir V6 Vivid. Jest bardziej "tranzystorowo", bardziej bursonowo - neutralnie tonalnie, mega bezpośrednio, szczegółowo, mocno w skrajach pasma. V6 Vivid ma głębszy subbas, bardziej rozciągniętą górę, ale średnicę rysuje płasko i konturowo. Everest gra rzeczywiście cieplej, bliżej w średnicy, ale jednocześnie mniej analitycznie, a bardziej muzykalnie za sprawą gładszego przekazu, miększej kreski. Wersję Noir V6 Vivid odbieram też jako szerszą w scenie, przestrzeń jest ogólnie trochę mniejsza w Everest. Ogólne różnice nie są mocno kontrastowe, ale diabeł tkwi w szczegółach.
 
Jednak V6 Vivid jest mniej "bezpieczny" od Everest. Może nie zgrać się z ostrzejszymi słuchawkami, czasami zabrzmi mocno laboratoryjnie, bezwzględnie. Everest jest łagodniejszy w przekazie, bardziej przystępny. Jednocześnie jak komuś zależy na mocniejszym basie, brzmieniu lepszym do elektroniki, to V6 Vivid sprawdzi się lepiej.
 
Biorę się za katowanie V6 Classic, ale raczej wiem czego się spodziewać.

Jestem ciekaw jak wypadnie classic na tle pozostałych i który jest optymalnym kompanem do th900.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,
Zapytałem się dzisiaj speców z Bursona jakie stery najlepiej zainstalować pod playmate. Napisali ze te stery -Xmos-USB-(Win8+).rar   są na razie najlepsze w nazwie pisze ze niby pod win 8 ale u mnie na win 7 działają bez problemu https://www.bursonaudio.com/downloads/. Wiadomo  stare trzeba odinstalować przedtem odpiąć playmate od usb zainstalować nowe zresetować kompa i podpiąć playmate pod usb. Po ich instalacji jest więcej ustawień jak uruchomi się aplikacje. A tak przy okazji jakiego ustawienia filtra używacie na playmate? Pytam z ciekawości bo jakoś nie słyszę za dużych różnic.

2.PNG.c8425e390647c7c1d49445338ace68ed.PNG

 

 

 

 

 

I jeszcze jedno tutaj można w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania  wyłączyć ulepszenie jak to jest niezaznaczone to Windows bardziej ingeruje w dźwięk. 

image.png.b75c1215325154c8d16377064e433a37.png

 

 

Nie to żebym się mądrzył ale może komuś się przyda te info :).

Pozdrawiam !! sobie posłucham teraz trochę :P 

 

Edytowane przez Tomaszbp
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2019 o 08:55, maciux napisał:

Dorwałem do testu Playmate'a w wersji Everest (V6 Vivid + Classic). Jestem pod wrażeniem, ale mam za sobą dopiero wstępne odsłuchy z Etherami i LCD-2. Zrównoważone, gładkie, ale rozdzielcze i przestrzenne granie - bezpośrednio, szczegółowo, ale ciągle muzykalnie. Moim zdaniem spory krok naprzód względem modelu Play, jakby bliżej Conductora Virtuoso, ambitniej, mniej rozrywkowo.

 

Sprawdzę także wersje Noir - mam dodatkowe opki V6 Classic i Vivid.

 

@conrad1975Odnośnie filtrów cyfrowych - zazwyczaj nie ma dużego wpływu na sygnaturę, zmienia się bardziej odbiór dźwięku. Np. w moim przypadku filtry "Fast" są zawsze trochę ostrzejsze, mniej przystępne, gdy "Slow" brzmią bardziej gładko, łagodniej, czasami wręcz cieplej. W przypadku Playmate'a to akurat słychać - porównaj sobie np. filtr Brickwall z AP Fast skupiając się na górze pasma. Na Audeze LCD-2 ten pierwszy jest wyraźnie łagodniejszy w wysokich rejestrach, a ten drugi jaśniejszy, bardziej zarysowany w wysokich tonach, a tym samym bardziej neutralny tonalnie.

@maciux pisał już na ten temat parę stron wcześniej ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim playmate mam problem, po nagrzaniu (po 20-30 minutach) , słyszę lekkie bzyczenie w prawym kanale.W słuchaniu muzyki nie przeszkadza, ale irytuje przy wyciszonym lub zmianie piosenki  Piszę z supportem od paru dni, zobaczę co z tego wyjdzie .

 

Support wyślę  nową płytkę , ogólnie burson serwis gwarancyjny trzyma wysoki poziom .

Polecicie jakiś dłuższy kabel usb do Playmate około 1.5 m do 100 -150 zł.

Edytowane przez radzik55
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.04.2019 o 19:28, maciux napisał:

Czyli Everest + Double Helix Fusion Complement4 + Audeze LCD-2 Closed Back. Kawał dobrego grania! Za to trochę gorzej wypada Vivid, bo te "audezki" mają same w sobie dość mocne skraje pasma.

Dla mnie  lcd xc graja lepiej po zmianie miejsc opamów na Everest. LCD-2 Closed Back to podobne słuchawki , nie gra Ci na nich  za blisko środek ?

Edytowane przez radzik55
Inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 19:28, maciux napisał:

Teraz katuję taki zestaw:

2.jpg

 

Czyli Everest + Double Helix Fusion Complement4 + Audeze LCD-2 Closed Back. Kawał dobrego grania! Za to trochę gorzej wypada Vivid, bo te "audezki" mają same w sobie dość mocne skraje pasma.

 

Co to za stojaczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzik55 Moim zdaniem wszystko ok ze średnicą. Zamknięte LCD-2 brzmią takim zdrowym "U". Rzeczywiście przypominają LCD-XC, ale basu jakby trochę mniej. Akurat w tym konfigu z kablem Double Helix sprawdza się opcja DE-EMPHASIS na ON, bo kabelek wzmaga górę, ale i wyraźnie pogłębia bas oraz powiększa scenę względem standardowego kabla od LCD-2 Closed Back.

 

@timecage Stojak opisałem tutaj: 

 

Dobra opcja, chociaż te Audeze mają bardzo szeroką opaskę i cała się na nim nie mieści. Ogólnie niezbyt optymalne rozwiązanie do dużych planarów.

 

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Playmate wczoraj padł, chyba od początku był jakiś problem (lekkie bzyczenie po nagrzaniu się urządzenia). Lewy kanał przestał grać, po 2-3 h słuchania.

Dobrze że support jest na poziomie i  wysłał mi  nowa płytę w poprzednim tygodniu.

3 godziny temu, maciux napisał:

DE-EMPHASIS na ON, bo kabelek wzmaga górę, ale i wyraźnie pogłębia bas oraz powiększa scenę

Przydał by mi się taki kabel do moich XC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś jest jednak nie tak z tymi nowymi, chińskimi Bursonami. Miałem sporo przejść z modelem Play - pierwsza sztuka zepsuła się po kilku dniach, a w drugiej szybko spalił się bezpiecznik. Później miałem trzaski i randomowe wyłączanie się, ale okazało się, że był to - o dziwo - problem ze sterownikami, jakiś konflikt w systemie. Ostatnio go odkurzyłem i śmigał poprawnie do czasu, aż nie zaczął szumieć w lewym kanale... To niby znany problem, podobno pomaga na to tylko wymiana płytki.

 

Z Playmate jak na razie zero problemów. Miałem nadzieję, że już się ogarnęli. Oby to był u Ciebie, @radzik55 jednostkowy przypadek i płytka szybko dotarła. Gorzej, jeśli znowu zaczną się cuda z jednym kanałem i wyjdzie, że problem z Playa jednak przeszedł na Playmate 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy istnieje jakiś sposób aby conductora połączyć z laptopem kablem usb w trybie asynchronicznym? Chodzi mi o całkowite wyeliminowanie wpływu windowsa na dźwięk. Obecnie używam sterowników xmos ze strony bursona. Po podpięciu winda sprzęt widzi jako "głośniki xmos x1s-u8 MFA ST", w słuchawkach słyszę dźwięki windowsa oraz mogę sterować dźwiękiem z poziomu windowsa (ergo: winda ingeruje w dźwięk) i to pomimo wyłączenia tych wszystkich efektów itd. w opcjach systemowych. W foobarze mam ustawione ASIO, korzystając z mojo też mam tak ustawione i włącza się wtedy tryb async, nie ma dźwięków windowsa i nie mogę sterować dźwiękiem z poziomu systemu - czyli elegancko. Chcę tak samo ustawić w bursonie i nie umiem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano odpisali:

 

Hi Piotr,

 
Thank you for your email and question. What you need to make sure us that you download and install this driver for your Windows (Xmos-USB-(Win8+).rar) before you install and setup Foobar2000 and ASIO4All plugin. 
 
By doing that you should have proper ASIO support and bypass the Windows driver layer. 
 
Warm regards
Dennis 
 
 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 08:48, maciux napisał:

Z Playmate jak na razie zero problemów. Miałem nadzieję, że już się ogarnęli. Oby to był u Ciebie, @radzik55 jednostkowy przypadek i płytka szybko dotarła. Gorzej, jeśli znowu zaczną się cuda z jednym kanałem i wyjdzie, że problem z Playa jednak przeszedł na Playmate 😕

Jestem po wymianie płytki (czekałem na nią około 2 tygodni ) i jest dobrze .  Niby wymiana  nie jest skomplikowana , ale musiałem rozbierać i składać dwa razy , bo za pierwszym coś nie dopasowało i nie grało ;) Ostatnio zamiast słuchać , to przedkładam te opamy i zmieniam filtry itd ....Sam nie wiem czego szukam , jak dobrze gra  :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkryłem cały potencjał Conductora. Okazało się, że do tej pory miałem źle skonfigurowanego foobara, przez co burek brzmiał super, ale tylko super.

Po obejrzeniu filmu, do którego link wklejam poniżej, i wykonaniu wszystkich kroków dokładnie w takiej kolejności jak jest to pokazane (oczywiście instalując stery nie od fiio , a od bursona), spadłem z krzesła... odpalam dsd i ... BOŻESZ TY MÓJ JAK TO BRZMI! Cóż za naturalność, gładkość dźwięku! Cóż za mikrodynamika! Toż to jest niemożliwe jak to teraz gra...

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Weird_O napisał:

Dziś odkryłem cały potencjał Conductora.

Dopóki nie podpiąłeś t1v1 to nie odkryłeś jeszcze całego.

 

28 minut temu, Weird_O napisał:

Okazało się, że do tej pory miałem źle skonfigurowanego foobara, 

Bo do audio używa się jabłek, a nie okien, zaś w toalecie dedykowanego papieru a nie ilustrowanej gazety.

 

PS byłbym zapomniał o emotce

:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pożyczyć t1v1?😁 

Nad japkiem się zastanawiałem ale chyba odłożę troche i kupie jakiś dobry serwer muzyczny.

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, Weird_O napisał:

Nad japkiem die zastanawiałem ale chyba odłożę troche i kupie jakiś dobry serwer muzyczny. 

Ale większy przyrost jakości dźwięku uzyskasz kupując zamiast serwera lepsze słuchawki...

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 14:43, radzik55 napisał:
W dniu 28.04.2019 o 11:08, maciux napisał:

DE-EMPHASIS na ON, bo kabelek wzmaga górę, ale i wyraźnie pogłębia bas oraz powiększa scenę

Przydał by mi się taki kabel do moich XC :)

 

A próbowałeś pozamieniać opampy w playmate? (zdaje się masz wersję everest?). Ja właśnie testuję z zamienionymi miejscami vivdami i classicami i właśnie mniej więcej taki efekt to daje - nieco więcej basu, lekko do tyłu średnica. Wysokie chyba mniej więcej tak samo, ale scena jakby większa. Warto się pobawić:)

To zaleta everesta, że można albo bliżej classica albo bliżej vivida ustawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MFRD napisał:

A próbowałeś pozamieniać opampy w playmate?

Tak ,mam takie same odczucia jak Ty .Do xc które graja średnicowo ,wydaję się idealnym połączeniem.   

Tylko czy nie jest bardziej detalicznie ?

Sporo ostatnio testuję konfiguracji , same Apo z Reveal daje multum nowych możliwości .

Dziś się tak bawię :) 

 

IMG_20190509_105733656.thumb.jpg.bad4f9f49a1feb25bcb4a9abb32c6001.jpg

Edytowane przez radzik55
zmiana
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności