Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, radzik55 napisał:

Dostałem dziś  playmate i mam problem opami .Moje v6 kupione  rok temu w audeos są wyższe i nie mogę zamknąć pokrywy .

Z lcd xc wybornie to gra :) ale irytuje mnie ta pokrywa ....

Które V6 kolega zamontował ? Classic czy Vivid?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, conrad1975 napisał:

Które V6 kolega zamontował ? Classic czy Vivid? 

Mam wersję Everest, ale przy lcd xc myślę że classic byłby odpowiedniejszy.  Z aima 808 zostaly mi dwie V6 vi i jedna V6 classic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, radzik55 napisał:

Mam wersję Everest, ale przy lcd xc myślę że classic byłby odpowiedniejszy.  Z aima 808 zostaly mi dwie V6 vi i jedna V6 classic.

Nerwica audiofilska :)   ja mam classic I myślę ,że everest byłby odpowiedniejszy dla th900 :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mykupyku napisał:

ciekaw jestem jak to gra w porównaniu. do cv2+

 

czy nie szumi na czułych słuchawkach?

czy sq lepsze?

i mocowo jak

 

 

 

Nie no, lepsze od CV2+ to nie może być (ponad 2x tańsze) ;d

 

Teraz, Compton napisał:

Styl CV2+ jest odczuwalny od razu w wersji Everest, głównie na basie i średnicy. Burson style.

Jednak góra to już nieco gorzej ale z drugiej strony łagodniej, cieplej.

Na high gain jest całkiem mocny, choć do Conductora jeszcze brakuje.

 

Testowałeś też pełnego Vivida czy póki co Everest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mayster napisał:

 

Nie no, lepsze od CV2+ to nie może być (ponad 2x tańsze) ;d

 

łe tam, mi z Andromedami/SonorusIV i VI lepiej grał Soloist sl mk2 niż cv2+

no ale tylko z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Styl CV2+ jest odczuwalny od razu w wersji Everest, głównie na basie i średnicy. Burson style.

Jednak góra to już nieco gorzej ale z drugiej strony łagodniej, cieplej.

Na high gain jest całkiem mocny, choć do Conductora jeszcze brakuje. 

Tam jest opcja w ustawieniach " EMPHASIS " (fabrycznie włączona ,wszyscy polecają wyłączyć). Robi niby, łagodniejszą górę .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lolomanolo napisał:
3 godziny temu, mykupyku napisał:
 
łe tam, mi z Andromedami/SonorusIV i VI lepiej grał Soloist sl mk2 niż cv2+
no ale tylko z nimi emoji4.png

Ze względu na średnicę?

 

niskoomowe nie szumią na LG z soloistem, cv2+ nie ma nawet LG

grały mniej nerwowo, muzykalniej i średnica zrelaksowana

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej myślicie że ten playmate Everest będzie dobry do HD600? Boję się że nie będzie miał wystarczająco dużo mocy. Z góry dzięki za opinie. Zastanawiam się jeszcze nad audio gd nfb 28.38 sam już nie wiem co kupić. Burson nie ma wyjścia zbalansowanego i ma chyba dużo mniej mocy. Dzięki z góry za poradę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomaszbp napisał:

Hej myślicie że ten playmate Everest będzie dobry do HD600? Boję się że nie będzie miał wystarczająco dużo mocy. Z góry dzięki za opinie. Zastanawiam się jeszcze nad audio gd nfb 28.38 sam już nie wiem co kupić. Burson nie ma wyjścia zbalansowanego i ma chyba dużo mniej mocy. Dzięki z góry za poradę. 

Tak czytam i się zastanawiam - czy te Twoje obawy serio dotyczą HD600? Do nich wystarcza wszystko, co ma choćby kilka woltów amplitudy na wyjściu, nie są jakieś trudne w wysterowaniu. Nie trzeba też do nich wyjścia symetrycznego, byle wzmacniacz im pasował. Na ile poznałem NFB 28.38, to z HD600 prawdopodobnie będzie męczący. W Bursonie możesz podmieniać części, więc pewnie znajdziesz pasującą kombinację.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy będzie wystarczająco na high gain. Oczywiście nie zbudujemy takiej ściany dźwięku jak na porządnym wzmacniaczy symetrycznym, ale myślę że synergicznie Playmate podpasuje HD600, w szczególności w wersji Vivid - doda im, życia, energii, powietrza, detalu. Everest gra trochę bliżej, ciemniej i cieplej. Pełniejsza barwa, grubszy bas, gorsza separacja, ale mniej analitycznie i gorzej technicznie, za to bardziej chyba muzykalnie i przyjemnie.

 

I jak wspomniał @radzik55, emphasis wyłączony poprawia prezentację wyższych zakresów - lepsza rozdzielczość, dłuższe wybrzmienia i swoboda. Ale Vividach na niektórych utworach może się zrobić nawet zbyt jaskrawo.

 

Zaaplikowane opki do wersji Basic jednak słyszalnie grają gorzej - scena robi się płaska, pogarsza się gradacja i separacja, góra bardziej metaliczna i jednostajna . Basu nie brakuje ale traci na kontroli i zejściu, średnica lekko wycofana. Dynamika też słabsza, brakuje tej pulsacji i energii jakie dają opampy Bursona.

V6 jednak wysoko postawiły poprzeczkę.

20190406_221531_HDR.jpg

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Compton said:

Oczywiście nie zbudujemy takiej ściany dźwięku jak na porządnym wzmacniaczy symetrycznym

Masz na myśli wspomniane Audio gd 28.38 po wyjściu XLR? Czyli Audio GD zagra lepiej/potężniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MFRD napisał:

Czyli najlepiej wypada Everest z emphasis off? :)

Właśnie słucham teraz takiej kombinacji, zobaczymy. :)

 

5 minut temu, pabloj napisał:

Masz na myśli wspomniane Audio gd 28.38 po wyjściu XLR? Czyli Audio GD zagra lepiej/potężniej?

28.38 nie słuchałem - odnoszę się ogólnie do wzmacniaczy symetrycznych. Twoim HE560 na pewno lepiej zrobi balans, jak wszystkim starszym Hifimanom.

U mnie np. wzmaki po SE na prądożernych słuchawkach na wyższych głośnościach zostawiały bas w miejscu, a w górę szła średnica i soprany.

Jeżeli słuchasz cicho, to Playmate Everest/Vivid ma taki pulsujący, energetyczny i żywy charakter brzmienia, ale jak dasz głośno to będzie j/w.

Może dla kogoś jest to nieistotne czy niesłyszalne - tylko dzielę się swoimi obserwacjami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Prawda, balans z Aune S6 zrobił Hifimanom HE-560 więcej niż dobrze. Tak samo mój nowy nabytek - Kennerton Magister Pro - również znacząco zyskuje przy balansie. Z tego względu zastanawiając się ostatnio nad pójściem pułke wyżej w sensie zmiany DAC/Ampa, boje się wchodzić w cokolwiek co nie ma wyjścia XLR ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pabloj napisał:

Z tego względu zastanawiając się ostatnio nad pójściem pułke wyżej w sensie zmiany DAC/Ampa, boje się wchodzić w cokolwiek co nie ma wyjścia XLR ;/

A to nie jest czasem tak, że balans ogólnie sprawia jakby wzmacniacz miał więcej mocy? Jak ma wystarczającą moc to nie jest to potrzebne... Gdzieś czytałem że z tego powodu burson nie stosuje balansu.. 

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD Mocy jest więcej, bo wyjście XLR daje więcej prądu, zapewne ze względu na samą w pełni zbalansowaną wewnąrz konstrukcję. Prawy i lewy kanał dźwiękowy są wzmacniane osobnymi układami wtedy. Być może tworzy to jakieś mikro asymeterie w stosunku do wzmocnienia sygnały dźwiękowego tylko jednym układem i to właśnie może powoduje wrażenie większej sceny itd ;) Takie moje gdybanie, w każdym razie z Aune wole dźwięk po wyjściu XLR. Jest znacząca różnica na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności