Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

@Weird_O intuicyjnie wydaje się to nawet logiczne - w końcu jak się podpina słuchawki do TV albo komputera to też są włączone. Z ciekawości napisałem do supportu Bursona - zobaczymy co odpiszą.

PS. Wogóle zaskoczyło mnie to, że ten Burson taki maleńki a taki ciężki (po wadze spodziewałem się czegoś o wiele większego).

 

EDIT: Jest odpowiedź supportu:

"Yes, but please stop the music before you pull or plug headphones. This is for the safety of your headphone as the CV2+ is very powerful and you want the connection to be perfect before start playing (amplifying).".

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 13:13, Suszec napisał:

Ktoś coś słyszał o nowym Playmate - następcy Playa? Na papierze wygląda na fajną opcję combo bez wad poprzednika.

Miałem playa, występowały w nim szumy, szczególnie gdy nic nie było odtwarzane. Napisałem do Bursona, stwierdzili że to w playu normalne i zaproponowali zamianę na playmate za dopłatą . Za jakieś 2-3 tygodnie, jak dostanę paymate'a to coś napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 13:23, Suszec napisał:

Szukam fajnego do-it-all na dłuższy czas. Narazie jako towarzysz dla DT990 Pro, a w przyszłości dla DT1990 (lub co tam jeszcze mi się nawinie ;) ). Funkcjonalność jakiej potrzebuję to podstawowy DAC po USB, ale interesuje mnie warstwa dźwiękowa. Możesz w skrócie opisać jego charakterystykę brzmieniową? Są jakieś znaczne różnice względem poprzednika? 

 

Nie mam akurat Playa pod ręką żadnego, żeby porównać 1:1. Może za kilka dni wróci jakiś to postaram się opisać różnice. Generalnie to inny projekt całkiem, nie bazuje na Playu.

 

1 minutę temu, MFRD napisał:

Miałem playa, występowały w nim szumy, szczególnie gdy nic nie było odtwarzane. Napisałem do Bursona, stwierdzili że to w playu normalne i zaproponowali zamianę na playmate za dopłatą . Za jakieś 2-3 tygodnie, jak dostanę paymate'a to coś napiszę :)

 

Szumy były przypadłością pierwszej rewizji i były wymieniane na nową (całe PCB). Przynajmniej te kupione u mnie. Poza tym problem nie występował u każdego i był zależny od kilku rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mayster napisał:

Szumy były przypadłością pierwszej rewizji i były wymieniane na nową (całe PCB). Przynajmniej te kupione u mnie. Poza tym problem nie występował u każdego i był zależny od kilku rzeczy.

Faktycznie miałem pierwszą wersję playa, bez zmienionej pcb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja: wpiąłem przewód USB do wejścia "U" w CV2+, przełącznik źródła ustawiłem na "U", włączyłem a dźwięk nie przesyła się z komputera do Bursona (muzykę słychać w głośnikach komputera). Co robię źle? Dodam, że gdy użyję odtwarzacza CD jako transport to wszystko gra jak należy.

 

USB.thumb.JPG.1fc923d3413ab4ea193fc30cdabbdb1e.JPG

 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy któryś z szanownych kolegów mógłby przybliżyć żółtodziobowi wpływ filtrów FIR na dźwięk  😁 na moje słoniowe ucho specjalnej różnicy nie słyszę. 

 

image.thumb.png.7ff3bd7962449833b8d2107406dac9b6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj jakiś posiadacz Bursona Playmate, który wcześniej słuchał jednego z tych: Aune S6, Questyle 400i/600i, Audio GD-28.28/38? Szczególnie zależy mi na porównaniach do wejść zbalansowanych. Byłbym wdzięczny za opisanie różnić pomiędzy nowym Playmate a powyższymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę :) przy wyborze opierałem się na opiniach kolegów z forum na temat w/w  oraz opisów playmate na head..., więc trochę strzał w ciemno, na szczęście na razie trafny :)  Co mnie dodatkowo przekonało to, że Burson bierze pod uwagę opinie , uwagi forumowiczów head... i wprowadza zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conrad1975 A co wcześniej posiadałeś do czego mógłbyś się odnieść? Z tego co czytałem ten Playmate ma sporą scenę (na czym mi zależy). Pytanie jeszcze o impakt i konturowość poszczególnych instrumentów, w sensie czy masz wrażenie obcowania z np. prawdziwym kontrabasem a nie jego imitacją (nie wiem jak to nazwać, masa dźwięku czy coś :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej słuchałem na combo hiface m2tech + ifi ican nano gdzie holografia jest super , dodatkowy pstryczek 3D robi robotę :) Ale moim zdanie prezentacja dźwięku była bardziej z przodu i na boki  w Playmate ( opki Burson classic ) jest się uczestnikiem spektaklu muzycznego dochodzą też dzwięki z tyłu. Wczoraj słuchałem 4 pory roku Vivaldiego i czułem się jak na koncercie w filharmonii , niestety nie potrafię tego lepiej opisać :) Instrumenty są bardzo realistyczne jak dla mnie . Na płycie U2 Achtung Baby w końcu usłyszałem prawdziwą gitarę basową :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka w miarę obszernych recek Playmate na head-fi: https://www.head-fi.org/showcase/burson-playmate.23567/reviews W tym jedna z pomiarami m.in. impedancji wyjściowej:

 

Cytat

Output impedance, measured at low gain:

  • 0.73 Ohms / 32 Ohms / 1KHz
  • 0.78 Ohms / 100 Ohms / 1KHz
  • 0.83 Ohms / 320 Ohms / 1KHz

Output impedance, measured at high gain:

 

  • 0.623 Ohms / 32 Ohms / 1KHz
  • 0.676 Ohms / 100 Ohms / 1KHz
  • 0.828 Ohms / 320 Ohms / 1KHz

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem do testu Playmate'a w wersji Everest (V6 Vivid + Classic). Jestem pod wrażeniem, ale mam za sobą dopiero wstępne odsłuchy z Etherami i LCD-2. Zrównoważone, gładkie, ale rozdzielcze i przestrzenne granie - bezpośrednio, szczegółowo, ale ciągle muzykalnie. Moim zdaniem spory krok naprzód względem modelu Play, jakby bliżej Conductora Virtuoso, ambitniej, mniej rozrywkowo.

 

Sprawdzę także wersje Noir - mam dodatkowe opki V6 Classic i Vivid.

 

@conrad1975Odnośnie filtrów cyfrowych - zazwyczaj nie ma dużego wpływu na sygnaturę, zmienia się bardziej odbiór dźwięku. Np. w moim przypadku filtry "Fast" są zawsze trochę ostrzejsze, mniej przystępne, gdy "Slow" brzmią bardziej gładko, łagodniej, czasami wręcz cieplej. W przypadku Playmate'a to akurat słychać - porównaj sobie np. filtr Brickwall z AP Fast skupiając się na górze pasma. Na Audeze LCD-2 ten pierwszy jest wyraźnie łagodniejszy w wysokich rejestrach, a ten drugi jaśniejszy, bardziej zarysowany w wysokich tonach, a tym samym bardziej neutralny tonalnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciux napisał:

Dorwałem do testu Playmate'a w wersji Everest (V6 Vivid + Classic). Jestem pod wrażeniem, ale mam za sobą dopiero wstępne odsłuchy z Etherami i LCD-2. Zrównoważone, gładkie, ale rozdzielcze i przestrzenne granie - bezpośrednio, szczegółowo, ale ciągle muzykalnie. Moim zdaniem spory krok naprzód względem modelu Play, jakby bliżej Conductora Virtuoso, ambitniej, mniej rozrywkowo.

 

Sprawdzę także wersje Noir - mam dodatkowe opki V6 Classic i Vivid.

 

@conrad1975Odnośnie filtrów cyfrowych - zazwyczaj nie ma dużego wpływu na sygnaturę, zmienia się bardziej odbiór dźwięku. Np. w moim przypadku filtry "Fast" są zawsze trochę ostrzejsze, mniej przystępne, gdy "Slow" brzmią bardziej gładko, łagodniej, czasami wręcz cieplej. W przypadku Playmate'a to akurat słychać - porównaj sobie np. filtr Brickwall z AP Fast skupiając się na górze pasma. Na Audeze LCD-2 ten pierwszy jest wyraźnie łagodniejszy w wysokich rejestrach, a ten drugi jaśniejszy, bardziej zarysowany w wysokich tonach, a tym samym bardziej neutralny tonalnie.

Byłbym bardzo zobowiązany za porównanie wersji Everest z Classic :) Dziękuję za wyjaśnienie tematu filtrów. Poćwiczę z nimi wieczorem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo odsłucham Audio-gd R2R 11, który też podobno gra bardziej "analogowym" przyjemnym brzmieniem. Jestem bardzo ciekawy porównania, choć nie mam za bardzo gdzie odsłuchać Bursona :(  

W bursonie jest jak ja to nazywam opampowe piekło :), czyli niekończące się wymiany i testy co tutaj zagra lepiej. Tym bardziej że tutaj mamy aż 4 opampy. PIEKŁO :D  

Edytowane przez luk1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luk1111 napisał:

Niedługo odsłucham Audio-gd R2R 11, który też podobno gra bardziej "analogowym" przyjemnym brzmieniem. Jestem bardzo ciekawy porównania, choć nie mam za bardzo gdzie odsłuchać Bursona :(  

W bursonie jest jak ja to nazywam opampowe piekło :), czyli niekończące się wymiany i testy co tutaj zagra lepiej. Tym bardziej że tutaj mamy aż 4 opampy. PIEKŁO :D  

Cztery opampy ale działąją parami :) na całe szczęście mniej możliwości do kombinacji, chyba że ktoś woli na jedno uszko analogowo a na drugie analitycznie :)  w sumie każda półkula mózgowa działa inaczej to może zadziałać ;) Eureka ! wyższy poziom audiofilii ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś  playmate i mam problem opami .Moje v6 kupione  rok temu w audeos są wyższe i nie mogę zamknąć pokrywy .

Z lcd xc wybornie to gra :) ale irytuje mnie ta pokrywa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności