Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Weird_O napisał:

No i ciekawe czy jest możliwość upgradu, chociaż w to wątpie, bo z tego co wiem to są na stałe zamocowane :(

 

3 godziny temu, Melo2573 napisał:

Nie ma możliwości upgrade'u, bo podobno V5 jest przylutowany na stałe.

 

Conductor nie ma opampów, więc nic nie jest przylutowane na stałe itp. On korzysta z obwodu bazującego na schemacie V6 i tyle. Tak tak, jakby opampa rozbić na części i umieścić elementy na PCB.

 

Upgrade można zrobić przez wymianę płytki jedynie.

 

To na żółto:

 

Conductor-V2-S5.jpg

 

Ok, więc wypytałem producenta czy doniesienia o różnych wersjach CV2+ są prawdziwe. Po wnikliwym dopytywaniu się, wymianie kilku maili i chęci otrzymania przejrzystej odpowiedzi (ponieważ temat zrobił się dość zawiły z uwagi na domniemane nieoficjalne zmiany), otrzymałem taką odpowiedź: 

 

 

Cytat

Hi Maciej,

 
There is no change at all to the CV2+ since its introduction.
 
Best regards,
 

 

Generalnie to V5 i V6 są bardzo podobne w swojej budowie (użyte elementy itp.), więc pewnie stąd po wprowadzeniu V6 spora część zmieniła opisy na V6. Przypuszczam, że skoro układ tylko bazuje na V5/V6, to elementy użyte w CV2+ są akurat te same, a różnice siedzą w innych - użytych już w opampie (tym sprzedawanym jako opamp).

 

Nie wiem skąd np Audiofanatyk ma takie wieści, na dodatek z konkretnymi datami. Może wynika to z wprowadzenia V6 w 2017 oraz tego, że Burson oraz część sklepów zmieniała opisy, ale koniec końców nie miały miejsca żadne zmiany.

Edytowane przez Mayster
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mayster napisał:

There is no change at all to the CV2+ since its introduction.

Cytat

V6 Vivid vs V6 Classic

The V6 Vivid is dynamic, transparent and exciting. It is the V5 sound improved on all aspects. From its incredible dynamic range, three-dimensional soundstage to its ability to reproduce the finest micro details. It invites you to witness that moment of recording. Play Norah Jones’ Come Away with Me, and suddenly you are in the best seat in the house. Norah and her handsome band materialize vividly on stage and you are immersed in magic.

The V6 Classic deviates further from its V5 foundation. With an entirely different output stage design, it is intimate, exquisite and very engaging. With the V6 Classic, Norah is asking you to come closer. She wrote the song for you and she is singing it to you. It was time to stop analyzing and start living in the moment.

We love both equally, and we know fellow music enthusiasts will too.

Źródło: https://www.bursonaudio.com/products/supreme-sound-opamp-v6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wystarczająco dobrze wyjaśniłem w temacie i na PW, że zastosowanie stopnia wyjściowego BAZUJĄCEGO na schemacie V6 nie oznacza zastosowania opampa 1:1. A że V5 i V6 są bardzo podobne to śmiem twierdzić, że elementy je różniące nie są zwyczajnie zastosowane w CV2+.

 

Producent zaktualizował opis z V5 na V6, bo przez wzgląd na w/w informacje o obu wersjach są prawdziwe (a lepiej wspomnieć o czymś najnowszym, jeśli się da, prawda?), 2 sklepy w Polsce skopiowały i uznały, że to oznacza zmianę i proszę - zamieszanie gotowe. To jak niedawne oświadczenia na FB ;)

 

Mam u siebie płytki DAC z połowy zeszłego roku i są identyczne jak te z materiałów Bursona z czasów, gdy wchodził. Mogę nawet poprosić znajomego, który ma jednego z pierwszych Conductorów, żeby zrobił zdjęcie wnętrza i porównać z czymś świeżo sprowadzonym od producenta.

 

Proponuję wrócić do tematu z jakimiś dowodami na poparcie tezy o zmianach w rewizji CV2+, bo na ten moment mamy 2 w/w sklepy w Polsce, które skopiowały opis i założyły, że skoro w opisie producent zmienił V5 na V6 to takowa zmiana miała miejsce oraz Audiofanatyk, który nie wiadomo skąd ma takie informacje (zapewne bazujące na tym samym) i zdaje się odpowiedzi nie jest w stanie udzielić.

 

Ja już nie mam nic do dodania, ale chętnie pomogę w poszukiwaniach Wielkiej Stopy 💪😅

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze info to takie, że po prostu nie było żadnych zmian od początku produkcji, więc burek z 2016 to ten sam co z roku 2018. 

odpowiedź na mojego maila:

Hi Peter,

 
Thank you for your email.
 
We have not revised the CV2+ at all.  It's a fully discrete amplifier with no opamps, so it doesn't use V5 or V6 opamps.  Insteady, it uses a fully optimised discrete output stage.
 
Best regards,
 
Alex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O Tak. 

 

Sygnały o różnych rewizjach dochodziły do mnie kilkukrotnie ze strony użytkowników w ostatnich dniach, również w oparciu o opisy sklepowe. Profilaktycznie więc zastrzegłem w recenzji, że są nieoficjalne informacje o dwóch rewizjach, wysyłając jednocześnie dla pewności maila do Burson Audio z prośbą o oficjalne stanowisko.

W odpowiedzi na moją korespondencję Alex z firmy Burson dokładnie opisał sytuację klarując, że choć zmieniło się nazewnictwo, strukturalnie Conductor którego używam i którego opisywałem nie zmienił się od czasu wprowadzenia na rynek.

Zamieszanie jest więc wywołane najpewniej przez sklepy/użytkowników, choć to dobrze, że ludzie są czujni na takie rzeczy, bo koszt urządzenia jest jakby nie patrzeć dosyć spory, a jeśli dany sklep twierdzi, że sprzedaje nową wersję, to konsument zakłada, że to informacja sprawdzona. Dlatego też przypisywanie mi lub mojemu blogowi sprawstwa całego zamieszania jest bezzasadne i nieprawdziwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Dlatego też przypisywanie mi lub mojemu blogowi sprawstwa całego zamieszania jest bezzasadne i nieprawdziwe. 

Jeśli chodzi o mnie to ja sprawstwem całego zamieszania obarczam Bursona (poniżej grafika made by Burson z ...SS V5). Nadal czuję się skołowany - zmiany były ale ich nie było?

 

 

conductorv2_V5.jpg

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melo2573 

 

Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że absolutnie nie mam do nikogo z użytkowników pretensji, bowiem sam byłbym skołowany i jako konsument uznałbym z miejsca, że jednak są dwie rewizje. Tak jak pisałem pochwalam czujność, bo jednak wydanie ponad 7000 zł na sprzęt, nie tylko audio, powinno odbywać się bez cienia wątpliwości. Zmiany charakterystyki lub konstrukcji urządzenia nie są też wcale takie rzadkie i doświadczyłem już tego parokrotnie, gdy zmiana następowała bez wiedzy użytkowników czy nawet jakiegokolwiek oznaczenia na pudełku. Choć nie śledzę z reguły takich zmian, staram się reagować na docierające sygnały w miarę możliwości jak tylko mogę. 

 

Z tego co zrozumiałem z korespondencji z Alexem, Conductor wykorzystuje tylko część elementów elektronicznych znajdujących się w V5/V6 i to takich, które są wspólne dla obu. Prawdopodobnie zmiana nazewnictwa nastąpiła z powodu czysto profilaktycznego, aby nowi klienci nie myśleli, że kupują "starą" elektronikę. Niefortunne było więc to, że w ogóle podali na samym początku informację, że Conductor opiera się o elektronikę użytą w V5.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Melo2573 napisał:

Czyli z tego wniosek, że jest różnica w brzmieniu opampów niezintegrowanych SS V5 i SS V6 a nie ma różnicy między układami SS V5 i  SS V6 zintegrowanymi w CV2+. Wszystko zrozumiałem. To znaczy nie zrozumiałem.

W CV2+ nie ma układów SS V5 czy V6, więc i zmiany nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz: "based on". Jeżeli zarówno SS V5 jak i SS V6 nie różnią się zasadniczo, tylko detalami i dzielą niektóre wspólne części (a najwyraźniej tak właśnie jest), to istnieje prawdopodobieństwo, że Burson używa tych częsci które akurat nie ulgegły zmianom pomiędzy wersjami V5 i V6.

Edytowane przez Dzingi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

"based on" = "bazujący na"

A bazujący oznacza tyle, że wykorzystuje pewne elementy konstrukcyjne, filozofię.

Wiem co to znaczy "based on".

Jak Burson napisze na oficjalnej swojej stronie, że rewizja 1 i rewizja 2 nie różnią się dźwiękiem to wtedy uwierzę. Tutaj na forum to możemy sobie tylko gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Melo2573 napisał:

Z angielskiego cytatu ze strony Bursona, który wkleiłem kilka postów wyżej wynika, że V5 i V6 różnią się zasadniczo - Burson mocno zachwala V6.

 

V5 i V6 Vivid nie różnią się zasadniczo. Bardziej różnią się V6 Vivid od V6 Classic, a to w końcu praktycznie te same układy. Idąc Twoim tokiem rozumowania bardziej pytałbym jakie V6 był zastosowane, ale już zostało z 5 razy powiedziane, że to opieranie się na schemacie i - jak to Inszy ujął trafnie - pewnej filozofii, a nie stosowanie opampa 1:1 ;)

 

9 minut temu, Melo2573 napisał:

Wiem co to znaczy "based on".

Jak Burson napisze na oficjalnej swojej stronie, że rewizja 1 i rewizja 2 nie różnią się dźwiękiem to wtedy uwierzę. Tutaj na forum to możemy sobie tylko gdybać.

 

Jak może napisać coś o czymś, co nie istnieje (2 rewizje)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mayster napisał:

Conductor nie ma opampów, więc nic nie jest przylutowane na stałe itp. On korzysta z obwodu bazującego na schemacie V6 i tyle. Tak tak, jakby opampa rozbić na części i umieścić elementy na PCB.

 

15 godzin temu, Mayster napisał:

Generalnie to V5 i V6 są bardzo podobne w swojej budowie (użyte elementy itp.), więc pewnie stąd po wprowadzeniu V6 spora część zmieniła opisy na V6. Przypuszczam, że skoro układ tylko bazuje na V5/V6, to elementy użyte w CV2+ są akurat te same, a różnice siedzą w innych - użytych już w opampie (tym sprzedawanym jako opamp).

 

2 godziny temu, Mayster napisał:

Już chyba wystarczająco dobrze wyjaśniłem w temacie i na PW, że zastosowanie stopnia wyjściowego BAZUJĄCEGO na schemacie V6 nie oznacza zastosowania opampa 1:1. A że V5 i V6 są bardzo podobne to śmiem twierdzić, że elementy je różniące nie są zwyczajnie zastosowane w CV2+.

 

2 godziny temu, Mayster napisał:

Producent zaktualizował opis z V5 na V6, bo przez wzgląd na w/w informacje o obu wersjach są prawdziwe (a lepiej wspomnieć o czymś najnowszym, jeśli się da, prawda?), 2 sklepy w Polsce skopiowały i uznały, że to oznacza zmianę i proszę - zamieszanie gotowe. To jak niedawne oświadczenia na FB ;)

 

34 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Z tego co zrozumiałem z korespondencji z Alexem, Conductor wykorzystuje tylko część elementów elektronicznych znajdujących się w V5/V6 i to takich, które są wspólne dla obu. Prawdopodobnie zmiana nazewnictwa nastąpiła z powodu czysto profilaktycznego, aby nowi klienci nie myśleli, że kupują "starą" elektronikę. Niefortunne było więc to, że w ogóle podali na samym początku informację, że Conductor opiera się o elektronikę użytą w V5. 

 

Nie wiem co jeszcze napisać, skoro wszystko już zostało napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dzingi napisał:

Prawdopodobnie zmiana nazewnictwa nastąpiła z powodu czysto profilaktycznego,

To fakt. Wszystko zostało napisane. Słowo "prawdopodobnie" wyczerpało temat.👎

Jeśli chodzi o mnie to uzyskałem wszystkie interesujące mnie informacje. Dziękuję Kolegom za intensywną dyskusję.👍

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo nigdy czegos takiego jak druga rewizja... przeczytaj maila, ktorego dostalem ja i Mayster. Wyraznie napisali, ze nie bylo zadnych zmian od poczatku produkcji. Zadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melo2573 przeżywasz jak mrówka okres. Mistrzowie z działu sprzedaży Bursona, chcąc przychylić nieba odbiorcy, przy pomocy zabiegów marketingowych, sami przekombinowali i  po prostu zaczęli się potykać o własne nogi. Dyskretne stopnie wyjściowe  pewno nie różnią się między sobą w urządzeniach starych i nowych; no ale przecież jak to brzmi: oparty na układzie v5 a nie v6? a feee..

 

30 minut temu, Melo2573 napisał:

Jak Burson napisze na oficjalnej swojej stronie, że rewizja 1 i rewizja 2 nie różnią się dźwiękiem to wtedy uwierzę

Serio? Ja bym w życiu nie wierzył, wystarczy zmienić producenta kilku kondensatorów użytych w urządzeniu i będą zmiany w dźwięku:). Więc nie trzeba nawet nowej rewizji:P.

Wystarczą dwa różne egzemplarze czasem.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności