Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

zestaw do pokoju za 1000-1500pln


psx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako że jestem januszem audio, jeśli chodzi o audio do domu, zwracam się do Was z takim oto pytaniem.

Obecnie w pokoju mam już nieco zabytkową wieżę Sony MHC-771 podłączoną do komputera.

Jakość dźwięku jak dla mnie jest dosyć dobra, nie mogę narzekać, jedyne co mi brakuje to basu, bo słucham dużo muzyki elektronicznej, tj. dnb, trap, house (rozwydrzyłem się odkąd wożę w samochodzie subwoofer :D )

Dlatego zacząłem zastanawiać się nad jakimś upgrade'em zestawu grającego;

Pierwszą kwestią jest to, czy za 1000 czy 1500 jestem w stanie zakupić coś, co faktycznie poprawi mi odsłuch, bo jak przeszedłem się tak popatrzeć do jakiegoś Saturna czy Euro to ceny raczej 2-3razy większe niż wstępnie zakładany przeze mnie budżet...

Doradźcie, zwiększać budżet, czy w tych pieniądzach idzie coś kupić?

Mogą być to jakieś głośniki, nie musi być to wieża, zasadniczo tylko z auxa na tej wieży korzystam ;) ale jakby było coś więcej, typu bluetooth czy fm nie zaszkodzi na pewno.

Dziękuję z góry za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę do tematu ;) Nawet muzyka podobna z tą co podałeś.

 

Edifier CX2D nie spełniły moich oczekiwań w temacie basu choć grało to nawet w miarę.

 

Z zestawów "pod kompa" jest lipa totalna (wszelkie Bose czy inne Kardony odrzucam) bo od jakiegoś czasu tak sobie szukam, czytam, porównuję i albo coś pokroju M-Audio AV32.1 (brak regulacji na sub a jedynie on/off :( ) czy Acoustic Energy Aego3 2.1 (ale i cena znowu a wygląda mi na pierdziawki z ponadnormatywnym subem), albo jakieś monitory. Ja z braku miejsca też się tak miotam i chyba poczekam jednak i kupię coś pokroju JBL LSR305.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co wymieniłeś ARoiv to zestawy za połowę mojego budżetu ;)

zasadniczo mi to jest obojętne czy to będzie zestaw "pod kompa", czy jakaś wieża, czy coś innego, aby grało i dało się podłączyć kompa - bo to priorytet.

miejsca ile potrzeba tyle wygospodaruję ;) chociaż też bez przesady, mój pokój ma bodaj coś ok. 16m2, musiałbym sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz JBL w takim razie i dokup suba :P

 

Właśnie czytałem sobie na head fi forum i w kółko to samo. Albo ciągle te same od lat zestawy 2.1 się przewijają albo monitory KRK, JBL i jakieś inne dziwne trudno dostępne amerykańskie marki. Najlepsza rekomendacja jaką widziałem to Focal CMS + sub - typowe głośniczki pod kompa :lol: Grają pewnie fajnie.

 

Tak tylko podbijam temat bo sam bym chciał porady w tym temacie. Z tym że u mnie to najlepiej aby bas refleksy nie były z tyłu. I rozterka bo wiem, że maluchów to mega dźwięku nie będzie a na duże to miejsca brak obecnie.

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności