Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern XB10


K4syx

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje, nie widzę wątku o nowym przenośnym wzmacniaczu :)

 

Dla rozpoczęcia dyskusji wrzucam swoje review z hedfaja, w skrócie: bardzo, bardzo polecam i warto kupić tak długo jak mamy grajek obsługujący AptX.

 

Mam też porównanie generalnie z każdym przenośnym wzmacniaczem BT jaki jest dostępny na rynku - bo pracowicie sobie je kupowałem u nas albo za granicą i szukałem tego najlepszego. Jedynym wyjątkiem jest Noble BTW bo jak przeczytałem w pierwszych reckach że ma bass rolloff silny to od razu skreśliłem.

 

Jeśli natomiast grajek nie obsługuje AptX to zakup nie ma IMHO sensu bo dźwięk przez zwykłe SBC jest płaski jak blat.

 

Nie wiem jak z AAC (XB10 go obsługuje) bo nie używam nic jabłkowego, ale z tego co mi sieć podpowiada APTX>AAC>SBC więc jeśli masz iPhone to przetestuj przed zakupem bo może nie będzie tak źle.

 

W każdym razie na AptX jest świetnie i z komputera i z telefonów.

 

A tutaj materiał który napisałem tam:

 

Sources: LG G3, Samsung Galaxy S6 Edge + (both Apt-X capable) + Neutron Player, tracks: FLAC and MP3 320kbps, some 128kbps files and mkv movies in Archos.

Devices to compare:
AudioTechnica AT-PHA50BT, AudioQuest Dragonfly Red and Chord Mojo (last two just for fun).

Headphones: IE800.


Build quality vs AT
More or less the same, with slight edge for AudioTechnica - black and silver are looking more elegant. The clip on XB seems to be better but as I've found this morning its more or less as useless as one found in AT. Good clip should be working like the ones on Samsung devices (Link Level) or Soundblaster E3. Looks like I'll have to use some self adhesive velcro on the back of the XB10 same as I used on AudioTechnica. XB10 is a tad bit heavier - we'll see if that means better battery life.

Interface vs AT

As I've already found out the buttons placing is at least strange. IMHO the next/prev buttons should be placed on faceplate along with the volume controls. Placing them on the side and volumne on the front is not very handy. Also, volume control using buttons instead some rotary element is in my opinion not the best idea. In general, AT wins the interface part hands down, there is no way to press something by accident and if you intend to press something on purpose you can do this without looking at the device. I have big hands and I always have to look at the XB10 to see if I'm changing volume or pausing track. But if your fingers are smaller or I don't know, more "sensitive" - YMMV.

SQ
Bass: deep bass going strong and smooth to the sub level, really enyojable with IE800. No muddy midbass here, everything is audible and hummmms! (I'm a kind of basshead myself)
Mids: clear but a little distant, nothing good or bad to write here. Which should be taken as a kind of compliment really as there is nothing wrong with them.
Treble: clear, strong but without siblance - just the way I like them
Dynamics: good range, everything sounds engaging - no flat, dull tracks with this device.
Soundstage: OK. Not congested, not very wide. If I'd be forced to choose I'd say it is a little bit on the small side. Acceptable for my taste but I think that just barely. Definetely wider than the soundstage of Soundblaster E3 which was way to small for me to enjoy my music.
Others: No hiss whatsoever with 24ohms IE800 (them being very sensitive). Clear, black and empty background. Maximum volume levels with IE800 are ok, the max value is over my tolerance level but I was expecting it to be even higher. I will do some more testing here because I'm surprised that though they surpass my comfort zone I think that they still should be louder.


SQ vs AT
Bass: XB goes a tad bit lower than AT. Small difference but noticeable if your headphones are up to it.
Mids: AT mids, vocals especially, are closer and a bit more engaging.
Treble: more or less the same with slight edge to XB10
Dynamics: XB10 has more foot tapping effect, AT sometimes can get lost in congested parts of the track.
Soundstage: this one goes to the AT. This device has very, very wide soundstage, almost as wide as DACs like DragonFly or even Mojo. A winner here.
Others: AT hisses, just barely noticeable, on IE800. On IE8 hissing had to be supressed by 30ohm impedance adaptor. AT is also louder than XB10. Display - AT has a nice one, though I've never really used it. More like a eye catcher for strangers when commuting.




What I did not test:
balanced output, battery life (yet to be determined), BT range (as I wear the device on me when my phone is in my pocket), pairing with two devices (I dont expect any trouble here, as this is something that my 2009 mono HM1200 handles well)


Price:
AT-PHA50BT can be purchased on Amazon for ~100$ (new, unopened etc) while XB10 is available for 189$ (I will not comment on some amazon 240$ offers)
I think that if you already have AudioTechnica you may think twice about upgrading it as it has outstanding price to value ratio.
If you think about buying some portable headphone amp, consider Dragonfly Red - for almost the same price DragonFly's SQ is ubeatable, however, it is not wireless - but almost as portable as XB10.

But if you - like me - see that this kind of device is a must have, just try before you buy because like me you may end up with one in your pocket wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam wrażenie, że ludzie nie bardzo wiedzą do czego go wykorzystać.

Przecież mam telefon z Bt co mi da XB10? - daje jakość grania znaną z innych produktów Astell & Kern.

Na sklepie wykorzystuję go w ten sposób, że podłączam go przewodem RCA/jack do wzmacniacza i z iPada z Tidala lub bezpośrednio puszczam muzykę na kolumny. Bardzo wygodna sprawa jak się nie ma pilota :)

Wykorzystuję go też z telefonem i z innymi grajkami z Bt tworząc z każdych przewodowych słuchawek słuchawki BT z pilotem :)

Moje HD540 bardzo lubią się z XB10 :)

 

https://youtu.be/o-b--z_QIsg

 

Na pewno warto posłuchać, na pewno warto wypróbować :)

 

 

 

500x1000px-LL-b910b8e5_xb10.jpegAK_XB10_05.jpgAK-XB10-AstellKern-Bluetooth-Headphone-Amplifier-_57 (1).jpgAK-XB10-AstellKern-Bluetooth-Headphone-Amplifier-_57 (2).jpgAK-XB10-AstellKern-Bluetooth-Headphone-Amplifier-_57.jpgastell_kern_gioi_thieu_headamp_bluetooth_ak_xb10_gia_1_8_trieu_0.jpgAstellKern-AK-XB10-arm.jpgIMG_1830.jpgMG_5235_2048x2048.0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję wszystkie urządzenia tej klasy z dwóch powodów:

 

1. Robią z każdych słuchawek bezprzewodowe (lepsze niż gotowce i taniej)

2. Niesamowita wygoda nie bycia związanym kablem, zwłaszcza w komunikacji.

3. Zestaw słuchawkowy multipoint na dwa urządzenia (czy muszę rozwijać? :))

 

Po prostu pomysł-kiler i aż dziwne że tak mało znany. Kogo mogę zarażam i już w pracy parę osób też tak korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że telefon można schować a ta puderniczkę gdzieś przypiąć. Ale nie uczyni z słuchawek przewodowych - bezkablowych

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga tego rozwiązania to nie bezkablowe słuchawki tylko bezkablowy telefon.

 

Upchnac kable od słuchawek tak by nie przeszkadzały to nie problem ale mam niezłą jazdę w tramwaju jak wyciągam telefon z dragonfly żeby poczytać forum ebooka czy sprawdzić smsa.

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przyczepiłbyś AK ?

 

Taki blutek ma sens przy dużej miniaturyzacji i bezpośrednim wpięciu w dziurkę słuchawek. Zamiast kabla. Ale znowu problem baterii, wzmacniacza... czyli lepiej słuchawy BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nawet się nad tym nie zastanawiałem. Przez cały tydzień słucham praktycznie tylko z niego. W sobotę rano podpinam do lapka sprawdzając @ po kąpieli zakupach i śniadaniu odłączam i znów mi działa cały tydzień. Nie mam noża na gardle że jak nie naładuje się w 30 min to świat się zawali.

Gra wyśmienicie nawet z wymagającymi słuchawkami i jak dla mnie nie ma lepszych słuchawek Bt jak moje HD540 z XB10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarza w jeden dzień dłużej słuchać niż 4-5 godzin. W taki przypadku czas działania do czasu ładowania wygląda niestety bardzo słabo. Uwzględniając zaś sam rozmiar akumulatora to czas ładowania wygląda tragicznie...

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja to rozumiem - niestety w AK, nie.

Czas pracy jest niski, ale też specyfika samego urządzenia wg AK jest inna. Z XB10 korzystamy od czasu do czas. Aktywnie na siłowni, spacerze czy w aucie korzystając z nagłośnienia w samochodzie. Nie jest on jedynym codziennym źródłem odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak mi się wydawało, że raczej nie powinno być problemu ale kolega Superata sprowadził mnie na ziemię a kolega all999 uparł się żeby znowu zasiać ziarno niepewności :D

 

Fajnie byłoby jakby się dało ładować, bo bateria to chyba jedyna wada XB10.

Edytowane przez Calf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam takie urządzenie w domu i jest dość przydatne.

3b1dd85f5b1ba8b9med.jpg

Nad tym się swego czasu zastanawiałem.. pewnie jakość dźwieku ma znacząco lepszą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jak wygląda sprawa z podłączaniem słuchawek o małej impedancji, ile najmniej ohmów mogą mieć słuchawki?

A konkretniej chodzi mi o BossHiFi B8, które będę chciał parować z XB 10 jak już kupię te słuchawki a chyba mają 16 Ohm impedancji.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności