Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 600zł pod wzmacniacz słuchawkowy


Fiorino

Pytanie

Witam,
szukam słuchawek za ok.500-600zł do wykorzystania w domu. Słuchawki będą grały pod wzmacniacz Vincent KHV-111, zależy mi żeby były wygodne. Słucham głównie muzyki rockowej, w znacznej części klasyki. Zależy mi, żeby grało ciepło, nie lubię ostrej zniekształconej góry, z drugiej strony lubię ciepły niski bas.
Kiedyś chciałbym nabyć i hifimanów HE-400, póki co nie mój budżet, ale co myślicie o najtańszych planarach tj.Fostex T40RP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

T40 (szczególnie w porównaniu z T50), owszem, nie mają wynaturzonej góry, ale grają bardzo neutralnie, a niskiego basu jest tam mało. Dodatkowo, jeśli jest się wybrednym, to trzeba dopłacić za wygodniejsze pady - firmowe są cieniutkie i kiedy już się wyrobią, po 2h mogą w nich boleć uszy. Więc to nie są raczej słuchawki dla ciebie.

BTW, a kto powiedział, że nie dostaniesz za 600 nowych Fostexów?

 

Edit: wybacz, źle odczytałem ostatnie zdanie. :P

Edytowane przez SpriteYagami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym dołożył ciut i brał AKG K702, za 750zł są nówki , a używane często można wyłapać taniej.

Jak do klasyki to ideał w tej cenie, lekkie i wygodne.

Po otwarciu bas portów spokojnie dają radę do Rocka.

Świetna średnica,scena bije na głowę większość słuchawek z tego zakresu cenowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym dołożył ciut i brał AKG K702, za 750zł są nówki , a używane często można wyłapać taniej.

Jak do klasyki to ideał w tej cenie, lekkie i wygodne.

Po otwarciu bas portów spokojnie dają radę do Rocka.

Świetna średnica,scena bije na głowę większość słuchawek z tego zakresu cenowego.

 

A jaka różnica pomiędzy K702 i K701 i K701Q?

Edytowane przez Fiorino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy we wszystkich można udrożnić bas porty?

A jak wygląda porównanie tych AKG do synków HD600/650? oraz AKG do HE-400?
bo chyba teraz głównie myślę nad tymi trzema modelami...


i ostatnie pytanie, czy różnice są bardzo znaczące pomiędzy K701 i K702 i Q701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy we wszystkich można udrożnić bas porty?

A jak wygląda porównanie tych AKG do synków HD600/650? oraz AKG do HE-400?

bo chyba teraz głównie myślę nad tymi trzema modelami...

i ostatnie pytanie, czy różnice są bardzo znaczące pomiędzy K701 i K702 i Q701

Tak we wszystkich. Ich się nie udrażnia tylko otwiera :)

Hm, AKG grają w sposób ciekawszy dla mnie od HD600/650. Nie sa tak szare jak Senki, robią większe czary mary z dźwiękiem. Mają też AKG większą scenę. HE400 sa chyba lepsze od wszystkich. Ale i tak warto posłuchać. Bo choć są lepsze technicznie to akurat w przypadku sceny może to być dyskusyjne.

Ja poza tym wolę produkty z Europy.

Czy różnice między AKG (tymi 3 modelami) są znaczące? Myślę że tak, na tyle znaczące że posiadacze K701 nie chcą mieć Q, posiadacze K702 nie chcą K701, a posiadacze Q701 nie chcą K702 itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam wolę K702 od Q701 co ciekawe, z otwartymi bas portami obie miałem na odsłuchy.

Ciut większa scena w K702, bas twardszy i wyrazistszy, wygodniejsze i ładniejsze od Q701.

W dodatku niższa cena na K702...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie w porównaniu więcej osób mówi lepiej o AKG, w sumie to nie trafiłem chyba na złą opinię...
Podobno też Vincent bez problemu je uciągnie...

Więc chyba wybór padnie na AKG, pytanie tylko na który model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rzucajcie już proszę dalszymi modelami, zdecydowałem się już na AKG.

Pomóżcie mi tylko z doborem pomiędzy 701 i 702. Czy wszystkie te słuchawki są Made In Austria? Czy są jakieś podróbki na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żeby zmieścić się w budżecie, można jeszcze pójść w k612, skoro upierasz się przy AKG (dobry to upór, ale granie ciepłe to nie jest -zeby nie było że nie uprzedzalem). Chińskie też grają wybornie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności