Skocz do zawartości

GUSTARD X20, A20; Soul Note SD300 - ktos slyszal?


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt dotarł dziś rano. Niewiele jeszcze mogę o nim napisać, bo spędziłem z nim ze 20 minut - z rzeczy, które rzuciły mi się w oczy na szybko: obsługa z pilota jest wygodniejsza niż z przycisków na obudowie, nie do końca ogarnąłem jeszcze ustawienia, ale jest chyba 6 albo 7 filtrów do wyboru, gain High i Low - po SE (czekam jeszcze na kabelek BAL od Jimmiego) PM2 na High 6-7 jest już bardzo głośno (skala do 60), przy Low gain ok.18-20 wystarczająco dla mnie, bardzo ciężki klocek zrobiony cały z alu - znacznie cięższy od Aune S16, które sprzedałem, ale mniejszy i lżejszy od HA1. W komplecie jest pendrive ze sterami i manualem, kabel USB A-B, pilot i kabel zasilający. Dźwięk bardzo przestrzenny, dociążony, dynamiczny. Potem napiszę coś więcej jak bliżej się z nim zapoznam :-)

IMAG0888.jpg

IMAG0889.jpg

IMAG0890.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt dotarł dziś rano. Niewiele jeszcze mogę o nim napisać, bo spędziłem z nim ze 20 minut - z rzeczy, które rzuciły mi się w oczy na szybko: obsługa z pilota jest wygodniejsza niż z przycisków na obudowie, nie do końca ogarnąłem jeszcze ustawienia, ale jest chyba 6 albo 7 filtrów do wyboru, gain High i Low - po SE (czekam jeszcze na kabelek BAL od Jimmiego) PM2 na High 6-7 jest już bardzo głośno (skala do 60), przy Low gain ok.18-20 wystarczająco dla mnie, bardzo ciężki klocek zrobiony cały z alu - znacznie cięższy od Aune S16, które sprzedałem, ale mniejszy i lżejszy od HA1. W komplecie jest pendrive ze sterami i manualem, kabel USB A-B, pilot i kabel zasilający. Dźwięk bardzo przestrzenny, dociążony, dynamiczny. Potem napiszę coś więcej jak bliżej się z nim zapoznam :-)
IMAG0888.thumb.jpg.b0518137f6feaf3ab0cb242eb89c691f.jpg
IMAG0889.thumb.jpg.fae1a6ac345e4c8b7a7f0491e8291c23.jpg
IMAG0890.thumb.jpg.40f151aaa3a6dfff02ba9014c1a25b8d.jpg

Jak tam zapoznanie?:)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustard pograł już kilkanaście godzin. Póki co mogłem sprawdzić tylko ze słuchawkami i tylko po SE. Dźwięk złagodził się trochę na górze i nabrał masy, aczkolwiek nic nie drażniło nawet na początku odsłuchów. Gustard sugeruje  w instrukcji, że lepiej słuchać głośniej z gain na Low niż ciszej na High. Słuchawki Oppo nie są niby wymagające, ale dźwięk na High (5/60) podobał mi się znacznie bardziej niż na Low (21/60 na skali). Może to jest kwestia tego, że nawet na niskich poziomach głośności i tak jest na High gain znacznie głośniej niż ma Low w środku skali, a "na ucho" nie idzie wyrównać głośności na obu poziomach wzmocnienia? Jednakże w przypadku Oppo PM2 pomimo ich wysokiej skuteczności dźwięk ma ustawieniu High miał znacznie większy ciężar, był pełniejszy i bardziej detaliczny na skrajach pasma, ale muzykalny z dobrym drivem (stopy w perce - miazga), a Low Gain odchudzony, całościowo przesunięty w stronę sopranów. Muzyka nie męczy na Gustardzie nawet po kilku godzinach, ale też nie wyciąga on każdego detalu jak Oppo Ha-1, ale gdybym miał wybierać sprzęt do słuchania dla przyjemności a nie do analizy bez wahania wybrałbym A20H z jego AKM-ami. Żałuję, że nie mogłem Ha1 i A20H porównać bezpośrednio, a jedynie z pamięci. Gustard odtwarzał ładnie natywne DSD64 przez Foobara - na innych playerach nie sprawdzałem. Ogólnie jestem zadowolony, nawet pomimo faktu, że europejski dystrybutor liczy sobie za niego więcej niż sprzedawcy z US czy Azji.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampi jest raczej poza moim zasięgiem - pewnie można za niego kupić 6 albo 7 takich Gustardów jak nie więcej :-), ale gratulacje, że masz taki fajny sprzęcik. Sonica też była moją opcją dopóki rozważałem 2 urządzenia - osobny DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Poszedłem jednak na kompromis, który wyszedł zaskakująco dobrze w porównaniu do Oppo HA-1 i Aune S16.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WojtL napisał:

Lampi jest raczej poza moim zasięgiem - pewnie można za niego kupić 6 albo 7 takich Gustardów jak nie więcej :-), ale gratulacje, że masz taki fajny sprzęcik. Sonica też była moją opcją dopóki rozważałem 2 urządzenia - osobny DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Poszedłem jednak na kompromis, który wyszedł zaskakująco dobrze w porównaniu do Oppo HA-1 i Aune S16.

A ile ten A20H wyniósł Cię po wszystkich opłatach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Compton napisał:

A ile ten A20H wyniósł Cię po wszystkich opłatach?

Zamawiałem z Niemiec więc zapłaciłem od razu cenę brutto (w tym 19% VAT). Przesyłka DHL była darmowa. Doszła po 3 dniach. Sprzęt kosztował 944€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampi jest raczej poza moim zasięgiem - pewnie można za niego kupić 6 albo 7 takich Gustardów jak nie więcej :-), ale gratulacje, że masz taki fajny sprzęcik. Sonica też była moją opcją dopóki rozważałem 2 urządzenia - osobny DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Poszedłem jednak na kompromis, który wyszedł zaskakująco dobrze w porównaniu do Oppo HA-1 i Aune S16.

Ja mam starutki prototyp level 3 wiec da sie kupic w dobrych pieniadzach ;)
Kurcze ale przez Cb znow gustard zaczal kusic:)))

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chcheckitout napisał:

 

Jesteś z Warszawy ?

Mieszkam blisko Waw. Ten Matrix XSabre wygląda obłędnie. Też jest w tym niemieckim sklepie, w którym kupiłem Gustarda. Gdyby nie to , że zależało mi na combo też bym wziął go pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Compton napisał:

To reczywiście ceny mają dobre.

Taki Matrix X-sabre PRO to w przeliczeniu lekko ponad 6600 zł.https://www.clear-components.de/matrix-x-sabre-pro-black/

U nas ponad 7200 zł. http://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3999&virtuemart_category_id=518

Ceny w $ są korzystniejsze niż w €, ale brałem przy zakupie pod uwagę, że dojdzie cło i polski, złodziejski VAT (u Niemców 19%, tak jak kiedyś u nas) i wtedy już nie byłyby tak okazyjnie w porównaniu do cen niemieckiego dystrybutora. Poza tym jest 2-letnia gwarancja - jak coś ze sprzętem będzie nie tak łatwiej i taniej go wysłać do Niemiec niż do Chin :-). Ten sklep specjalizuje się w chińskich wynalazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności