Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartwatch. Za i przeciw.


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany statusem ALTONA chciałbym abyście napisali coś o smartwatchach. W formie za i przeciw. Nie mam takiego i nie wiem czy warto mieć. Choćby tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - póki smartwatch do działania wymaga smartfona, to wg mnie jest to rzecz bez sensu. Można rozważyć, jak to będzie niezależny, w pełni zastępujący smartfona sprzęt - wsadzamy kartę GSM i jazda, wiadomości nie napiszemy, ale dzwonić będzie można, choćby dlatego gro osób brałaby i zostawiała telefon w domu lub się go pozbyła.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zapytam dokładniej. Czy można smartwatchem zmieniać utwory w telefonie i czy można czytać SMSy, maile. Z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie co chwila martwić się o zasilanie "zegarka". ;) Wystarczy, że mam smartfona, natomiast zegarek mam dlatego, ponieważ szybkim ruchem chcę wiedzieć która godzina, bez obawy, czy aby na pewno działa.

 

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie na czym Ci w takim smartwatchu zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie- mam podobny problem do Twojego- nie mam smartwhatcha i nie wiem do czego może on służyć. :)

Na pewno w testach tego co słyszałem przewija się odczytywanie powiadomień z telefonu, współpraca z google now (jeżeli mówimy o androidowych), jakieś krokomierze, pulsometry. Czyli mocno ograniczone funkcje telefonu wyekstraktowane na nadgarstek. Dla mnie totalnie nieprzydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam SW2 od Sony i nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez niego. Czytanie sms'ów, sprawdzanie e-maila czy odrzucenie połączeń na lekcjach to nie problem. Bateria potrafi wytrzymać nawet tydzień bez ładowania. Czasem potrafi jednak się rozłączyć z telefonem i trzeba zresetować zegarek.

 

Wyklepane na Redmi 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nir posiadam smartwatch'a, ale jestem coraz bardziej przekonany do zakupu. Oprócz wyżej wymienionych funkcji, można też używać go jako pilota do DAP'a z Androidem (nie wiem czy ze wszystkimi można, ale soniacze obsługują). Fajna sprawa- nie trzeba sięgać do kieszeni na mieście, a w domu, gdy sprzęt podpięty jest do stacji dokującej, też ułatwia życie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem Gear S2 Platinum i podobnie jak pawix9 nie wyobrażam już sobie życia bez niego. Kupując byłem sceptyczny i zakładałem, że podobnie jak z innymi gadżetami pobawię się i sprzedam. Teraz jak zapomnę go założyć, czuję się jak bez telefonu. Plus jest też taki, że dla większości osób wygląda jak klasyczny zegarek. Wg mnie jest ładniejszy niż mój poprzedni klasyczny zegarek z przedziału ok.1,5k.

 

Używam go przede wszystkim do przełączania utworów, pauzowania muzyki, czy przyciszania/ podgłaszania. Olbrzymim plusem jest to, że najczęściej nie trzeba dotykać ekranu żeby go obsłużyć.

Ale największą zaletą jest dla mnie to, że telefon z kieszeni wyciągam 3-krotnie rzadziej. Nieporównywalnie większy komfort odczytywania powiadomień - maili, smsów, ... a przede wszystkim grupowych czatów na messengerze czy whatsappie (gdzie często czytam, a nie zawsze coś odpisuje). Idealnie spisuje się w ruchu, kiedy ktoś do mnie pisze czy dzwoni. Oprogramowanie też jest kapitalne - np. kiedy ktoś napisze do mnie 4 wiadomości na whatsapp, za każdym razem jak spojrzę na zegarek pojawia się kolejna wiadomość - nie jest tak, że pojawi się pierwsza i potem trzeba albo przesuwać albo przełączać manualnie.

 

Niby to wszystko brzmi jak ******ły, ale jak dla mnie najlepszy zakup jaki dokonałem w tym roku :)

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyglądam się MiBand 2, tel noszę w torbie, a wyjmować 5,5 cala by zobaczyć godzinę trochę niewygodne. Tyle co ja potrzebuję to zegarek i powiadomienia o sms, o połączeniu i.t.p. Taka opaska wytrzymuje bardzo długo, bez używania tych fitness ficzerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Huawei Watch. Ładna, elegancka zabawka. Mając fona w kieszeni, 2 biurka dalej czy piętro niżej jak mi się zdarzało mogę zobaczyć kto dzwoni, odebrać połączenie i porozmawiać. Baterii starcza na dłużej niż w moim brandzlofonie - 48 godzin.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu takie sprawy jako szpiegowski super sprzęt można było podziwiać w filmach z Bondem. Po takim urządzeniu spodziewałbym się bardzo długiego czasu działania. Jeśli ma działać zaledwie parę dni i ma mieć takie same funkcje a nawet mniej, niż smarftony, to ja dziękuję. Jeśli mi padnie to nawet godziny nie sprawdzę.

Plusem są powiadomienia np. o SMSach. Chociaż... czy na pewnie chcemy nie mieć odpoczynku od telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem sceptyczny. Dostalem gear s2 i bardzo sobie chwale. Powiadomienia stwrowanie utworami mapy here i jak nie chce dawac tel w uchwyt to pokzaywanie kierunkow.

Nie mowiac ze pare ulubionych albumow wgranych i wraz z sony xba a3 i modulem bluetooth sony mam najbardziej portable zestaw jaki mialem kiedykolwiek. Np jal biegalem to tak uzywalem.

 

Bateria jak nie mam stale wlaczonego zegarka 2 dni spokojnie jak mam staly zegarek to 1.5 dnia. Ladowanie wygodne na podstawce bez kabli... wiec jak najbardziej sceptyczny bylem do baterii tak jak uzywam to nijak mi nie wadzi

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem sceptycznie nastawiony do smartwatchy, ale nie wyobrażam sobie teraz funkcjonowania bez niego. Posiadam Garmina Fenix 3 i bardzo sobie chwale możliwość czytania smsow, e-mailow czy powiadomień. Wyjmowanie telefonu z kieszeni w ten sposób ograniczyłem do minimum. Bateria trzyma mi jakieś 10-14 dni także jest to bardzo przyzwoity wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Pebble i nie widzę już powrotu do klasycznego zegarka. Też parę miesięcy temu nie wiedziałem "z czym to się je" i na próbę zakupiłem używany, ohydny Pebble Classic. Teraz mam Time Steel i trudno mi jest sobie wyobrazić brak tego gadżetu na ręku. Funkcje tu już koledzy opisywali powyżej, ja bym dodał jeszcze możliwość rozmowy przez wbudowany mikrofon, co jest bardzo wygodne, gdy np. jadę na rolkach i możliwość sprawdzenia prognozy pogody bez wyjmowania telefonu. Dla mnie ważna także jest wibracja, bo czasem jak gdzieś telefon mi się poniewiera głęboko, to w hałasie nie słyszę dzwonka. Bateria mi starcza na 5 - 6 dni, więc akurat przy tym modelu nie ma z tym problemu. Ładuje się gdzieś ze 2 godziny. No i dobrze współpracuje z Iphonami, podobno jest to iwatch dla ubogich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ma pebbla (time steel) i sobie chwalę. Nie jest to może gadżet bez którego czuję się jak bez ręki, ale jest bardzo fajny i pomocny. Ma funkcję klasycznego zegarka, który wyświetla się non stop (dzięki ekranowi e-ink cały czas może wyświetlać godzinę, bez znacznego pożerania baterii), czytanie z niego wiadomości, powiadomień jest mega wygodne (w porównaniu z wyciąganiem smartfona z kieszeni), muzyką z telefonu sterować się da (aczkolwiek większość wymaganych appek jest płatna), łatwiej wyczuć wibracje nadchodzącego połączenia na ręce niż w kieszeni, na baterii trzyma około tygodnia, czyli da się przeżyć. Budżetu też jakoś strasznie nie nadwyrężył (na iboodzie była fajna cena), wygląd też ma fajny i łatwo go można dopasować pod własny gust (można zmieniać skórki, które są widoczne cały czas; współpracuje z normalnymi zegarkowymi paskami), także ja z zakupu jestem zadowolony :)

 

Wady: mimo wszystko krótki czas pracy na baterii, brak głośnika do odbierania połączeń i w sumie to chyba wszystko... komuś może jeszcze doskwierać brak pulsometru czy wifi, albo brak dotyku... Ekran w sumie też jest taki troszkę nieproporcjonalnie maleńki na tle obudowy, ale na żywo nie rzuca się to jakoś specjalnie w oczy.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładować zegarek co dzień, plus szybsza drenacja bat w tel bo jest cały czas połączony.

Następny gadżet o którym trzeba co dzień pamiętać bo inaczej będzie bezużyteczy.

Nie wiem ile trzeba wydać na takie cudo, przyjmijmy że 1tyś jeżeli tak to za tyle można mieć naprawdę fajnego sikora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyglądam się MiBand 2, tel noszę w torbie, a wyjmować 5,5 cala by zobaczyć godzinę trochę niewygodne. Tyle co ja potrzebuję to zegarek i powiadomienia o sms, o połączeniu i.t.p. Taka opaska wytrzymuje bardzo długo, bez używania tych fitness ficzerów.

polecam, korzystam od kilku miesięcy. w pierwszej wersji opaski brakowało mi właśnie zegarka. ogólnie bardzo fajny gadżet, zegarek + wibracje od powiadomień to dla mnie główny atut. również odblokowywanie telefonu jest przydatne, w momencie gdy opaska jest blisko (mam telefon xiaomi, nie wiem czy działa na innych). bateria trzyma ~20 dni, więc pod tym względem bije wszelkie smartwatche. no i nie wygląda najgorzej, może nie do gajera, ale na co dzień jest jak znalazł. zwłaszcza, że ceny już opadły do ~22-25 dolców :) smartwatcha rozważe dopiero jak topowe modele stanieją do jakichś sensownych pieniędzy i wymyślą coś, żeby nie ładować ich każdego dnia. czyli możliwe, że nie za mojego żywota :P

a2ed91b5cf4fbb22413e1d0d8abc3ab7.jpg

 

nawet lepiej niż 20 dni :)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności