Skocz do zawartości

Iriver E700 - powrót?


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Iriver wraca. E700 nowy odtwarzacz kultowej kiedyś marki.

Czy zostało coś z legendy? Zapraszam możecie się sami przekonać. Player jest na sklepie w Łodzi i Warszawie, na pozostałych pytajcie obsługi.

 

Product Description
iRiver E700

Model Name: E700
Built In Memory: 8G/16G
External Memory Support: MicroSD Max 128G
Color: ilver/Black
Size: 45 x 8.4 x 109 mm
Weight: Approximately 65g
Connection: USB 2.0
Equalizer: Normal / Bass / Heavy / Pop / Zazz / Unique / Custom EQ
Operation Temperature: - 05ºC ~ 40ºC

Display

Display: TFT LCD 2.0inch
Resolution: 176 x 220

Audio

Frequency Range: 20Hz~20kHz
dB: 102dB
Channel: Stereo
Supported files: APE, FLAC, ALAC, WAV, OGG, MP3
Bitrate: MP3, WMA: 8kbps ~ 320kbps / Flac, WMA, ALAC: 8kbps ~ 192kHz(8/16/24bits sample) / OGG: Q0 ~ Q10

Recording

Voice Recording: WAV 518kps(16bit 64kHz), 259kbps(16bit 32kHz)
FM Radio: WAV 518kps(16bit 64kHz), 259kbps(16bit 32kHz)

FM Radio

Frequency Range: 87.5MHz ~ 108MHz
dB: 50dB

Power

Battery: 800mAh 3.7V Li-Polymer
Continuous Playtime: MP3 60 Hours / FLAC 25 Hours
Charging time: 2 and half hours

OS

Supported OS: Windows 2K / CP / VISTA / 7,8,8.1,10 (32/64bit) / MAC OS 10.X

 

CvMKy07XgAAiKEf.jpg41maEW4GICL._SX466_.jpg828c69e0.jpg

 

Cena 200$ u nas pewnie wyjdzie z 800 PLN lub trochę więcej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojaojaojaoja. Będę to chciał :D Chociaż pooglądałem i muszę przyznać, że wygląda mocno "chińsko". :)

Muszę przyznać, że mój entuzjazm opada bardzo mocno w trakcie czytania. Szczególnie cena jest lekko nieadekwatna moim zdaniem.

Edytowane przez MatmaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No i pamiętajmy o Fiio X1 mk2


Obudowa aluminium, menu jak w E30 , czytelność ekranu dobra, przyciski chodzą pewnie - nie skanuje mi karty pamieć nie dodaje plików z karty do biblioteki.

Co do samego grania jest ok, trudno mi się jednak odnieść dziś bo jestem zmęczony.

Na tej samej płycie porównując z X1 mk2, na iRiverze dostajemy:

 

- mniejszą scenę taka bardziej góra dół prawo lewo, ale wszystko bezpośrednio wokół głowy

- więcej niskich, bas fajnie pulsuje

- większą dynamikę

- dobrze radzi sobie z 24bit nie przycinał po zmianie utworu (takiej szybkiej kilkukrotnej co w fiio miało miejsce)

- radio duży plus ładnie zbiera

- mikrofon robi co powinien są szumy ale akceptowalne - coś dla studentów

 

To tyle tak na szybko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie jest źle, choć podkolorowany brzmi nieźle. Zabrałem go ze sobą wczoraj do domu. W sumie nie rozczarował choć i nie zachwycił jest dobrze, poprawnie. Odpowiednia cena znajdzie mu miejsce na rynku. Nie ma ewolucji, są dobre sprawdzone rozwiązania.

Przypominam player jest do wypożyczenia w Łodzi i Warszawie, można tez dokonać odsłuchu. Bardzo ciekawi jesteśmy waszych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam na specyfikacjach nie wyznaje, a z funkcji interesuje mnie tylko odtwarzanie muzyki (żadne radia, dyktafony i inne duperszwance).

 

Dla mnie drożyzna (nie chodzi tu o Waszą cenę, tylko cenę jako taką), biorąc pod uwagę, że w tym segmencie cenowym jest już tłoczno, choć doceniam, że dopłacając tylko stówkę dostajemy 2x więcej pamięci (co i tak nie ma większego znaczenia wobec możliwości zastosowania karty).

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem kilka minut i porównałem E700, Video i X1 2gen.
X1 zdecydowanie najlepiej gra z tych trzech wg mnie. Może głuchy jestem, ale wydaje sie najbardziej... analogowy? Piękne zejście na dole ma + najżywszy, najmniej cyfrowy dźwięk.
E700 poprawnie, względem Video wielkich skoków nie ma, węziej niż iPod, cieplej, mocniej zaznaczony bas.
Moze nie tyle zawiodłem się iRiverem, co na jego tle zachwyciłem sporo tańszym Fiio :) Aczkolwiek jak ktoś szuka solidnego grajka z dobrą baterią, to warto zwrócić uwagę, wydaje się trochę mocniejsze niż Sony A15, który jest najbardziej bezpośrednią konkurencją.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności