Skocz do zawartości

Test Aigo Z6 / Audio Heaven Z6


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie, to nie muszą być specjalnie rozjaśnione. Np. na MEE P1 brzmi to przynajmniej dobrze, a zbliżone barwą HE-400i grają tak beznadziejnie z Z6, że nie wytrzymałem w nich minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozgladam się za odtwarzaczem w podobnym do ceny Z6 budżecie i podobnej mocy. Zainteresowała mnie też opinia że gra 'winylowo' bo spora część muzyki, której słucham jest wydawana na winylach i najlepiej w tej wersji brzmi. Z drugiej strony pojawiają sie głosy że odtwarzacz jest wybredny jeśli chodzi o synergię ze słuchawkami - czy ktoś sprawdzał lub może sprawdzić jak Z6 gra z DT 990 pro 250ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozgladam się za odtwarzaczem w podobnym do ceny Z6 budżecie i podobnej mocy. Zainteresowała mnie też opinia że gra 'winylowo' bo spora część muzyki, której słucham jest wydawana na winylach i najlepiej w tej wersji brzmi. Z drugiej strony pojawiają sie głosy że odtwarzacz jest wybredny jeśli chodzi o synergię ze słuchawkami - czy ktoś sprawdzał lub może sprawdzić jak Z6 gra z DT 990 pro 250ohm?

Panie jest bajka :D 120 na 160 to już głośno, dobrze dociążone granie, jest muzykalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o "żwawość" muzyki (domyślam się że coś takiego miałeś na myśli), tylko o jeden z parametrów jakościowych nagrania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamika_(elektroakustyka)

 

Słucham ambientu i na zetszóstce brzmi wybitnie (dynamicznie :)), jak wszystko czego słucham zresztą - bardzo się lubi z moimi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o "żwawość" muzyki (domyślam się że coś takiego miałeś na myśli), tylko o jeden z parametrów jakościowych nagrania: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamika_(elektroakustyka)

 

Słucham ambientu i na zetszóstce brzmi wybitnie (dynamicznie :)), jak wszystko czego słucham zresztą - bardzo się lubi z moimi słuchawkami.

 

No to by miało sens, dzięki za wyklarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu jak menu, jest nadzieja że poprawią z czasem. Za to z przyciskami jest taki problem (przynajmniej z lewo-prawo), że po przytrzymaniu np. podczas przewijania po jakimś czasie przycisk się "blokuje", trzeba kliknąć parę razy w drugą stronę i dopiero wtedy znów zaczyna działać. W połączeniu ze stałą prędkością przewijania sprawia to, że przewinięcie o kilka-kilkanaście minut utworu jest bardzo utrudnione i czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował połączenie Z6 z słuchawkami pokroju Listen ( portable nauszne ) które grałoby bardzo dobrze ? Interesuje mnie kwota na słuchawki w granicach max 700zł

 

Takie T51p może być dobrym wyborem czy bas będzie za mocny, za dużo masy ?;)

Edytowane przez korkillus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dzisiaj z6 od @Bigmarasa na odsłuch.

1.Grał jakoś bardzo dziwnie, z jakimiś przesterami w pasmach.

2.Po włączeniu wyświetlał się żeby sformatować kartę do fat32, myślałem że to może być problemem. Po sformatowaniu do fat32 okazało się, że z6 po wsadzeniu karty pisze, że nie została ona włożona.

 

Czy grajek jest uszkodzony, czy może ja czegoś nie czaję. Skanowania karty w opcjach nie znalazłem. Na fiio x1 karta jest odczytywana bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dzisiaj z6 od @Bigmarasa na odsłuch.

1.Grał jakoś bardzo dziwnie, z jakimiś przesterami w pasmach.

2.Po włączeniu wyświetlał się żeby sformatować kartę do fat32, myślałem że to może być problemem. Po sformatowaniu do fat32 okazało się, że z6 po wsadzeniu karty pisze, że nie została ona włożona.

 

Czy grajek jest uszkodzony, czy może ja czegoś nie czaję. Skanowania karty w opcjach nie znalazłem. Na fiio x1 karta jest odczytywana bez problemu.

 

Grajek najlepiej działa z kartą sformatowaną na exfat. Jest komunikat na starcie na ekranie. Zrób pełen format (nie szybki) exFat, wrzuć pliki i sprawdź. Karta ok? Pliki ok?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności