Skocz do zawartości
  • 0

CAL - następca do 400 PLN


maksz100

Pytanie

Cześć!

 

Przewertowałem wszystkie tematy dotyczące modelu, który mnie interesuje i dalej nic nie wiem.

 

A mianowicie chodzi o modele:

 

 

1. Reloop SHP-1(Brainwavz HM5)

 

 

 

 

Czas wymienić CAL na coś lepszego, bardziej szczegółowego!

 

Kiedy już znalazłem model(Reloop SHP-1), to niepotrzebnie przeczytałem cały internet...

 

I cały plan poleciał w przysłowiowe p.....u :(

 

W cal podoba mi prawie wszystko(czasami mam wrażenie, że w niektórych utworach brakuje basu.), lecz ogólnie przez kilka lat byłem zadowolony.

 

Słucham wszystkiego! W większości rap, pop, rok, klasyki i co mi w ucho wpadnie :woot:

 

Przeczytałem o upodobanym modelu, iż brakuje basu i jest "neutralny" i nie wiem co o tym sądzić.

 

 

W jakim stopniu można porównać obydwa modele?

 

Czy po zakupie reloopa nie dostane szoku?

 

Co zyskam/stracę po zmianie?

 

Najlepiej byłoby gdzieś posłuchać, ale nie mam jak..

 

Na forum opinie są podzielone 50/50

 

Znam temat pękającego pałąka..

 

Motorem napędowym jest: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

 

 

Reloopa mogę nabyć za 315PLN :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Za 400 zł będzie ciężko o coś zdecydowanie lepszego od CALi a przy tym basowego. Ja po CALach kupiłem sobie CAL2 i byłem zadowolony(dopóki mi się nie połamały :/) - lepszy bas i łagodniejsza, czysta góra niż w jedynkach które potrafiły kaleczyć mi uszy, choć to niby te same przetworniki w innej obudowie, lepiej zestrojonej najwidoczniej. CAL2 moim zdaniem sporo lepiej grały niż jedynki, w miarę uniwersalnie - dawały frajdę w wielu gatunkach muzycznych. HM5 nie miałem ale z tego co czytałem to wydaje mi się że będą one odwrotnością CALi :) Pamiętaj też że w Audiotraku zawsze możesz sobie wymienić wzmacniacz operacyjny na inny co także zmieni dźwięk. Do twoich upodobań pasowałyby Vmody M100, może Sennheisery Momentum, ale nie dostaniesz ich za 400 zł.

Mogłyby ci przypaść do gusty także Beats Solo2, słuchałem ich i bardzo fajnie grały, dosyć równo z nieźle zaakcentowanym basem, z tego co kojarzę ogólnie lepiej od pierwszych Studio. Ale gdybać to sobie można, ogólnie to słuchawek trzeba posłuchać i to najlepiej na spokojnie w domu, słuchawki się dotrą, uszy się przyzwyczają i zaczynają inaczej brzmieć.

Edytowane przez Avantu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak właścicielowi CAL dałem moje k551, które są zbliżone brzmieniowo do hm5 (w uproszczeniu) wraz z fiio e07k, to zmasakrował je equalizerem, dając bas na max.

Jak chcesz coś podobnie grającego to szedłbym w tekstach hd6000. Bardzo miłe słuchaweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może warto zaryzykować? :ph34r:

SHP-1 mam okazje kupić w dobrej cenie..


Jak właścicielowi CAL dałem moje k551, które są zbliżone brzmieniowo do hm5 (w uproszczeniu) wraz z fiio e07k, to zmasakrował je equalizerem, dając bas na max.
Jak chcesz coś podobnie grającego to szedłbym w tekstach hd6000. Bardzo miłe słuchaweczki.

 

Jak porównujesz BAS k551 do tego z CAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W k551 w porównaniu do CAL on nie występuje. Podobnie w hm5.

Dla mnie cal są na granicy zmulenia, hd6000 już nie, mimo że nadal basowe.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

w podobnym budżecie do AKG K545 są jeszcze Beyerdynamic Custom One Pro Plus, które mają dobre opinie ale ja nie miałem okazji ich posłuchać.

 

 

 

Jeszcze znalazłem:

 

1. Beyerdynamic DT770 pro 250 ohm(552 PLN)

 

 

Tylko, czy mój Cube napędzi takie potwory?

Edytowane przez maksz100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czwarty dzień poszukiwania słuchawek!

 

 

Ostatecznie ciągnie mnie do Reloop SHP-1(Brainwavz HM5) i poznania nowego brzmienia terapią szokową, wiem, będzie mniej basu i neutralnie, ale może to pokocham?

 

 

Jeszcze oglądam Fidelio L1, ale to już konstrukcja półotwarta :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W k551 w porównaniu do CAL on nie występuje. Podobnie w hm5.

Dla mnie cal są na granicy zmulenia, hd6000 już nie, mimo że nadal basowe.

 

Taksy hd6000 to nie mózgo-trzepy jak CAL, są specyficzne ale i kulturalne słuchawki dla kogoś osłuchanego.

Tu bym proponował dozbierać do denon d600 i mieć z bani, somiców nie słyszałem ale już ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności