Skocz do zawartości

Zdłubałem Fostexy T50RP mk3


jakkul

Rekomendowane odpowiedzi

Po naczytaniu się o tego wątku: http://www.head-fi.org/t/618659/fostex-t50rp-incremental-mods-and-measurements postanowiłem się zabrać za przedłubanie swoich. Postanowiłem wygłuszyć puszki i dorzucić w środek watę. Zamówiłem również pady od Shure SRH840, ale jeszcze nie doszły.

 

Jakich materiałów użyłem:

  • mata bitumiczna 2mm do wygłuszania samochodów,
  • pianka samoprzylepna 3mm,
  • pianka samoprzylepna 1cm (nie użyłem),
  • wata.

Kroki:

  1. rozkręciłem
  2. na element z przykręconym przetwornikiem ponaklejałem "asfaltu", zwiększając masę elementów o ok 15g,
  3. na "asfalt" przykleiłem kawałki pianki 3mm,
  4. puszki w środku wykleiłem pianką 3mm,
  5. wrzuciłem po kawałku waty, ok 6x6cm, grubość taka jak standardowo wata w małych opakowaniach ma,
  6. skręciłem,
  7. założyłem na głowę,
  8. rozkręciłem,
  9. wywaliłem watę,
  10. skręciłem,
  11. założyłem na głowę i słucham.

Dlaczego wykonałem kroki 8 do 10? Może waty dałem za dużo, albo była za gęsta, ale ścięło wszystko od dolnego środka (300-500 Hz) do samego dołu.

 

Efekt: na tyle na ile da się pamiętać brzmienie słuchawek które się miało na głowie 2h wcześniej, to uważam że charakter brzmienia fostexów się nie zmienił. Żeby naprawdę coś powiedzieć, musiałbym się z kimś umówić, kto ma takie dziewicze i spróbować porównać jedne po drugich na tych samych utworach. Ktoś chętny w Wawie? :)

 

Zdjęcia:

DSCF9532.JPG

DSCF9534.JPG

DSCF9536.JPG

DSCF9537.JPG

DSCF9538.JPG

DSCF9541.JPG

DSCF9543.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki, już wiem czym się różnią od MK2 :) .

 

Co do samego wygłuszenia to wata zabiera sporo basu - lepiej użyć owatę/watolinę, jest dużo mniej zbita i praktycznie wcale nie zabiera basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest dokładnie wszystko o różnicach http://www.innerfidelity.com/content/diyers-delight-fostex-t50rp-mk3#J6r3yQsig0QZbF34.97 Na pewno duże różnice są na zewnątrz słuchawek, przy nausznicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watolina - spróbuję pozyskać i zobaczymy.

 

wyciek na zewnątrz. Mi się wydaje że te słuchawki w standardzie raczej mało ciekną. Trzebaby pomierzyć. Wydaje mi się, że świat zewnętrzny mniej teraz słychać to i w drugą stronę powinno być lepiej. Tego portu otwartego nie zalepiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watolina - spróbuję pozyskać i zobaczymy...

Dziś widziałem owatę w Auchan, pod nazwą "filtr do okapów z owaty" czy jakoś tak. Ale oczywiście można i na Allegro zamówić "z metra".

Watolinę kupuję w pasmanterii a właściwie sklepie z materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności