Skocz do zawartości

Ostatni meet w tym roku - Łódź - echa AVS2016


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałem album zanim pliki się zuplodowały :)


Pierwsza piątka dzisiaj to:

HE-1000

Ether Flow

Ether Flow C

Fostex TH-900

Focal Elear

 

Wyróżnienia:

Focal Listen

HD-540 Reference II

 

Eleary mnie nie ujęły tak jak większości osób, mimo, że grają klasowo. Dla mnie za mało się tam dzieje w dźwięku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie czegoś mi jednak brakuje w elearach, nie wiem jak to opisać,

bo jest wszystko rozdzielczość super, góra, bas, może średnica trochę słabsza od nich,

ale jakoś tak słucha się jakby za kotarą, ale nie to że jest kocyk, brak mi uczestnictwa

w muzyce, każdy instrument brzmi bardzo dobrze ale jakoś tak razem nie ma klimatu.

Ale pianino brzmi na nich rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elear ma jedną z najmniej przekombinowanych średnic jakie słyszałem, wokale brzmią bez podbarwiana, prosto, realistycznie - dla jednych nuda dla innych to jest to

 

jak chcemy to zmienić to lampka i jest i gładziej na górze i barwniej w środku

 

szybkość, dół, wygar jak w zamkniętych, realizm środka i góry tyle ile lubię

 

scena jak na otwarte nie powala, to fakt, ale nie jest źle

 

bardzo ciekawe słuchawki

 

w poniedziałek dojedzie srebrny kabel...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Wojtku piszę, to bardzo dobre słuchawki, jeżeli chodzi o jakość wykonania

trudno znaleść konkurencję, moim zdaniem nawet lepsza niż Ultrasone Edition 5 limited.

 

No i warto brać pod uwagę moje spaczenie, bo porównuję do HE1000 ;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lampka tu nie poradzi chyba że jakaś szczególna.

 

mi odpowiada najbardziej chłodna, szybka i detaliczna prezentacja na burson cv2 z sabre, ale jak all999 słuchał to zdecydowanie wolał eleary z bursonem i wpiętym citron dac z marconi ecc81

 

aczkolwiek najbardziej lubię elear w elektronice, nowych brzmieniach, klasyce i metalu z burson/sabre

 

a jazz, rock to he-6 burson/citrone

 

a pewnie dla misiekk to he-1000 są bardziej "sztuczne" niż elear :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący chciałbym podziękować Wojtkowi za zorganizowanie spota. Bardzo fajna atmosfera, ciekawe sprzęty do posłuchania, sprzęt "przynośny" forumowiczów, słodkości itp... Niestety nie miałem czasu dłużej zabawić - następnym razem to zmienię. Co do sprzętów to wrażenie na mnie zrobiły otwarte słuchawki MrSpeakers'a, gdy bym znał specyfikację Fostexa to przytargał bym E88CCa od Siemensa do porównania z JJ - co by w utworach Jazz Live pojawił się oprócz muzyków zapach dymu kawiarnianego :P . Jeśli chodzi o Focala to czym wyżej tym lepiej ale zawsze zostaje taka, nie wiem jak to określić - firmowa naleciałość, walka z realizatorem nagrania? Niby wszystko jest, ale nie takie jakieś jak potrzeba aby słuchacza wciągnąć w atmosferę nagrania i bez musu wciągnąć go emocjonalnie w uczestnictwo przekazu.

Edytowane przez artbass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja bym chętnie posłuchał MrSpeakers w Wawie. Jak będą takie jak piszą to biorę od razu zamknięte i otwarte.

 

haE1000 to dla mnie taki mól, jesli w ogóle dobrze napisałem to słowo -bo rzadko używam.

 

lepiej zdecydowanie wypadają Utopie.

 

Final Audio - to specyficzne granie, ale mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mario odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności