Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

[600-800] Słuchawki do codziennego użytku 4-8godzin -> Muzyka + Gr


MiD

Pytanie

Cześć!

Od kilku tygodni poszukuję słuchawek do codziennego użytku. Pracuję ok. 8-12 godzin dziennie a potem kolejne godziny spędzam również przy komputerze więc chcę sobie zrobić prezent na gwiazdkę smile.png

Doświadczenie:
-Panasonic rp-htx7 - zbyt basowe, wręcz zasypywało całe pasmo ale służyły mi bardzo długo i byłem zadowolony z wygody użytkowania.
-NuForce 750m - dokanałowe i tak przeładowane basem, że nadają się tylko jako silny impuls treningowy na godzinę - dwie odsłuchu.
-Takstar HD 6000 - Świetne słuchawki wg. mnie. Dość wygodne i zapewniające frajdę z odsłuchu. Lekkość z jaką grały i możliwość wyłapania poszczególnych instrumentów w piosence sprawiły, że stały się dla mnie słuchawkami nr1.
-Hyperx Cloud - Znów - zbyt słaba separacja instrumentów i zbyt mała scena + mulący bas.

Sprzęt:
Aim SC808
Sandisk Sansa Fuze
Galaxy Note 3

Przeznaczenie i preferencję:
Ze słuchawek będę korzystać przy komputerze (90%) do pracy. Muzyki jakiej słucham to głównie różne gatunki metalu i rzadziej muzyka elektroniczna i klasyczna (10 do 1) więc skupmy się na takich Wykonawcach takich jak: Machine Head, Slayer, Testament (to z tych bardziej znanych) a z takich mniej -> Architects, August Burns Red i jedna z moich ulubionych piosenek Martyr. Sam Gram na gitarze (ESP LTD MH-400) pod Randallem MH75 więc takie piosenki jak Trivium - Kirisute Gomen również sprawiają mi największą frajdę.

Dodatkowo - zależy mi na dużej scenie i separacji dźwięku - po pracy siadam do Counter Strike'a i tam będę chciał je również wykorzystać. HD 6000 były ok z kolei nuforce były problemem.
Fajnie żeby były wygodne conajmniej w takim stopniu jak wyżej wymienione Takstary bądź Hyperxy.
Raczej nie będę zbyt często brał ich po za dom - mam do tego nuforce'y więc nie muszą to być koniecznie słuchawki zamkniętę. Półotwarte byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem.

 

Sprawdzałem już opinię o modelach AKG K612pro, K702, Beyerdynamic DT 150, 770 czy 990 ale mam problem bo będą to moje 1sze słuchawki tzw. Premium/Pro z tej półki cenowej.

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HD600 w metalu poległy z kretesem w porównaniu do superluxów HD-330 (lol). Po prostu nie do takiej muzyki były stworzone.

DT-150 mają metalowy pałąk, jak kogoś cisną to można sobie go odgiąć, osobiście to jest moja referencja jeżeli chodzi o wygodę.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co dotychczas udalo mi sie uslyszec to Senh 600/650 odpadaja. Nie sa warte tej ceny przy moich zastosowaniach.

K702 były ciekawe, wszystkiego tam dużo. Każda piosenka brzmi poprawnie ale tak jakby w każdym paśmie czegoś im brakowało. Albo jestem niedoświadczony muzycznie albo po prostu dla mnie pod aimem Takstary HD 6000 brzmiały zdecydowanie lepiej.

DT 150 jeszcze oczekują do sprawdzenia jak mp3store w moim mieście je przygotuje.
HE 300tek raczej nigdzie nie odsłucham bo ich zwyczajnie nigdzie nie ma.
R70x też czekam aby osłuchać w mp3store.

 

Co raz bardziej zastanawiam się nad HE-400 od HifiMana bo używane można dostać poniżej 1k. Jeżeli DT 150 nie będzie mięsisty i przekonujący to zdecyduję się odsłuchać właśnie te.

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

K702 były ciekawe, wszystkiego tam dużo. Każda piosenka brzmi poprawnie ale tak jakby w każdym paśmie czegoś im brakowało. Albo jestem niedoświadczony muzycznie albo po prostu dla mnie pod aimem Takstary HD 6000 brzmiały zdecydowanie lepiej.

 

 

 

 

Pewnie brakowało Ci nasycenia brzmienia , niższego zejścia basu plus jego masy i wybrzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K702 to słaby wybór do AIMa (standardowe kości jak rozumiem), też bym się spodziewał że tak zagra. Raczej trzeba szukać czegoś tłustszego brzmieniem, takie R70x doskonale pasują do wymagań - tylko trzeba poszukać, żeby trafić używkę w tej cenie, nówki za drogie trochę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

Daleki jestem od żartów, powtórzę po 8-12 godzinach pracy, koleje 4-6 w słuchawkach grając w FPSy i słuchając tego typu gatunków. Po miesiącu wyląduje na ostrym dyżurze. I wtedy będzie daleko do śmiechów.

A chyba nie grałeś w FPSy semi zawodowo, skoro HD600 do CSa to dla Ciebie żart. Nie ma lepszych słuchawek do takich zastosowań w tym przedziale cenowym. I piszę to z perspektywy kogoś kto poświęcił setki godzin grze w Battlefilelda Bad Company 2.

Nie będę komentował propozycji HD600, bo nie mam z nimi żadnego doświadczenia, a ponadto nie mam w ogóle kwalifikacji, by komukolwiek doradzać słuchawki, ale... Chciałem podkreślić to, co napisał @Palpatine - nie wiem jak w BF BC2, ale silnik dźwięku w CS:GO woła o pomstę do nieba i nie porównywałbym go do silników obecnych w nowych, bardziej mainstreamowych grach FPS, bo te wciągnęłyby CSowy nosem i wypluły ustami. Mam na myśli, głównie pozycjonowanie, a nie wspominam już w ogóle o dźwiękach tła takich jak warczący pies na Inferno czy spłukiwana woda w toalecie na Overpassie.

 

Zgadzam się natomiast, co do tego, że słuchawki do takiego zastosowania powinny być maksymalnie wentylowane i komfortowe, bo nie ma nic gorszego niż ból głowy po 40 minutach w słuchawkach.

Nie do końca mogę się zgodzić. Dźwięk w csgo nie jest najwyższych lotów, dźwięk broni jest tragiczny chociażby. Ogólnie często są jakieś błędy i słychać przeładowanie lub jakiś inny dźwięk jakby był blisko za nami a w powinien być słyszalny wyrazie przed nami. Za to kroki słychać całkiem nieźle, na pewno nie tak jak np. W CoD4 ale generalnie nie ma z tym problemu.

W battlefield kroki są dość słabo słyszalne i naprawdę słabo słychać gdy przeciwnik biegnie do nas z tyłu, słychać go dopiero w ostatnim momencie.

Słuchawki zamknięte to nie jest też taki zły pomysł gdy mają duże muszle, obszerne, wysokie pady, najlepiej welurowe jak np. Beyerdynamic T70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby co R70x leżą w komisie w dobrej cenie. Naprawdę rewelacyjnie grają, potężnie z wypełnieniem i basem, nieco ciemno i mają 470 ohm, więc do AIMa jak najbardziej spoko. Scena i holografia też na wysokim poziomie, więc do grania super. Wygoda, jeśli nie masz wielkich uszu też powinna podpasować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby co R70x leżą w komisie w dobrej cenie. Naprawdę rewelacyjnie grają, potężnie z wypełnieniem i basem, nieco ciemno i mają 470 ohm, więc do AIMa jak najbardziej spoko. Scena i holografia też na wysokim poziomie, więc do grania super. Wygoda, jeśli nie masz wielkich uszu też powinna podpasować.

 

w komisie? W komisie na stronie w temacie "KOMISOWE OKAZJE" ich nie ma...

 

 

ps.

 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6602749736&ref=last-visited#thumb/1

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://forum.mp3store.pl/topic/141810-ath-r70x-rok-gwarancji-850zl/

 

Oczywiście polecam wcześniej sprawdzenie samemu np. w sklepie jeśli masz możliwość, ale ogólnie bdb okazja

 

Jak mają się te Audio-Technici do chociażby HE-400 Hifimanów? Cały czas czekam na odpowiedź od mp3store z mojego miasta czy mają już na stanie te którymi jestem zainteresowany.

 

ps. odsłuchiwałem w RTV EURO Beyerdynamici 880 - Słabizna. Może to była kwestia źródła tzn Galaxy Note 3jki ale ilość i jakość góry mnie przeraziła a totalny brak środka wręcz obrzydził :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

880tek galaxy to raczej nie udźwignie. Zresztą one potrzebują wielu godzin aby pokazać klasę.

HE400i to chyba jednak inna półka, przynajmniej cenowa.

R70X nowe w morele 999 zł więc 800 zł za używki to żadna okazja. Jak komuś podpasują do muzyki i złapie synergie ze źródłem to będzie mega zadowolony, ale do CSa to jednak bym ich nie polecał. Scena podobna do HD600, bardzo wąska, a przynajmniej nie można o niej powiedzieć, że jest szeroka.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

880tek galaxy to raczej nie udźwignie. Zresztą one potrzebują wielu godzin aby pokazać klasę.

HE400i to chyba jednak inna półka, przynajmniej cenowa.

R70X nowe w morele 999 zł więc 800 zł za używki to żadna okazja. Jak komuś podpasują do muzyki i złapie synergie ze źródłem to będzie mega zadowolony, ale do CSa to jednak bym ich nie polecał. Scena podobna do HD600, bardzo wąska, a przynajmniej nie można o niej powiedzieć, że jest szeroka.

 

 

Nie były za głośne ale i tak było głośniej niż słucham podczas pracy.

 

HE-400 zwykłe (jeszcze na starych przetwornikach http://allegro.pl/sluchawki-hifiman-he-400-i6602749736.html pewnie na 900zl by dało radę utargować

 

Myślę nad tymi Audio-Technicami zeby zamowic z Moreli, najwyżej zwrócę jezeli DT150 beyerdynamica okazalyby sie lepsze bo chyba tylko te 2 modele zostały mi do odsłuchania. Chyba, że te 400tki Hifimana są nieporównywalnie lepsze.

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moze przestan gwiazdorzyc i kup tanie i dobre 770 na szarych welurach :) /nie czytalem calego watku wiec nie wiem czy padla propo; dzis mialem je 10h na glowie i luzik/

 

edytka 150 odradzam ze wzgl na regulacje - mnie wqurw mocno ze nie mozna ich ustawic na stale (choc mam banie ze prawie byl max... z jednej strony :P)

Edytowane przez adikadik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do HE-400 są jasne. AIM też jest neutralnie jasny. Nie wiem czy to dobre połączenie, ale można zaryzykować i sprawdzić.

Najpierw wypadałoby się określić, czy priorytetem jednak jest CS czy muzyka, i wtedy dobrać słuchawki pod AIMa. Ew. później bawić się kościami.

I przestać skakać ze słuchawek zamkniętych do otwartych, przez pół otwarte bo tak to Ci nikt nie doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

ps. Mają to być słuchawki do długiego odsłuchu - kwestia gry jest na 2gim miejscu czy nawet 3cim. Dotychczas Takstary HD6000, Hyperxy czy nawet stare nienaturalnie basowe Panasonici były wystarczające więc myślę, że nawet niepotrzebnie poruszałem ten aspekt.

 

 

Już wcześniej zaznaczyłem, że CS:GO to kwestia mniej istotna. Na LANach gra się w dokanałowych i nikt nie narzeka, że nie słychać kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co już tu wyczytałem najlepszym rozwiązaniem byłyby otwarte lub półotwarte z dobrze kontrolowanym basem i funowym, mięsistym brzmieniem. ENGL Fireball 100 pod kolumną mesy jest dla mnie ideałem dźwięku przesterowanej gitrary (ziarniste rzucające mięsem na prawo i lewo nasycone mocą brzmienie). NuForce (dokanałowe) są zbyt ciemne/basowe. W HD6000 brakowało mi "przestrzeni" i średnica wydawała się być nienasycona brzmieniem. Te miały najlepiej brzmiące dolne sektory pasma jakie miałem okazję słyszeć.

 

Metal, elektroniki słucham naprawdę rzadko a raczej puszczam żeby grało a myślami jestem zupełnie gdzie indziej.

 

Ma to być upgrade po Takstarach HD 6000.

W K702 czegoś mi brakowało i po prostu nie były ciekawe a po sprawdzeniu dziś Beyerdynamiców 880, które cholernie mnie zawiodły odrzuciłem też 770 i 990 odrzuciłem (może to być sprawa źródła bo napędzałem je Notem 3, przy okazji wszedłem do RTV EURO AGD i akurat były 32omowe na sklepie). HD 600 też odpadły (więc przy okazji wyeliminowałem też 650tki).

 

jedyne co mi zostało do sprawdzenia to

HE 300 nigdzie ich nie ma. Zrezygnowałem z poszukiwania.

He400 strasznie mnie urzekły wyglądem i mają niesamowicie dobre opinie (po zmodowaniu). Według opinii i opisów wpisują się dość dobrze w moje wymagania.
R70x na plus komfort ale nadal nie ma ich w mp3store w moim mieście (mam dostać maila jak sprzedawcy "uda się" je sprowadzić do odsłuchania). według opinii i opisów wpisują się w to czego oczekuję.
DT150 na minus komfort / na plus brzmienie wg. opinii, ta sama sytuacja co z R70x, czekam na kontakt.

Ultrasone kazałeś olać bo grają V-ką.

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ultrasone kazałem olać pisząc o csie. Mając na myśli muzykę to 580 czy 780 są w tych gatunkach świetne. Świetny bas, mega szybki (szybszego jeszcze nie spotkałem). Do metalu, elektroniki czy rapu są rewelacyjne.

He-300 są na allegro i ich bym spróbował chyba w pierwszej kolejności. Dobrze zgrają sie z AIMem bo są delikatnie ciemne, w drugiej kolejności R70x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te HE-300 z allegro mają cenę za wysoką o co najmniej 200 zł, ja ostatnio sprzedałem swoje za 550. Nie wiem czy znajdziesz HE-400 w Twojej kwocie, ale one mają ostrą górę i na to bym uważał z AIMem. Za to "wygar" na basie pierwsza klasa :).

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności