Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Civilization VI - gracie?


Eko

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś grałem w poprzednie różne części i muszę powiedzieć, tak wsysającego mordercy czasu jeszcze nie poznałem. O ile jestem fanem gier, uważam, że rozwijają inteligencję itd. itp., i swoim córkom aplikuję gry w określonych dawkach z pełną świadomością procederu, o tyle sądzę, że Cywilizacja powinna zostać zabroniona przez ustawodawcę :D

 

Ponadto z perspektywy biznesowej miałem z Civ zawsze taki problem, że w grze występuje ekonomia własności: "raz kupujesz czołg i masz go na własność na następne 2000 lat". Podczas gdy w rzeczywistości występuje ekonomia przepływów pieniężnych: "raz kupujesz czołg i masz teraz co roku X tys. zł kosztów stałych utrzymania pojazdu i Y tys. zł / km kosztów zmiennych używania". To fundamentalnie wpływa na logikę gry, która jest nielogiczna i nieprzystaje niestety do rzeczywistej rzeczywistości.

Edytowane przez ententa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ententa, Ty chcesz symulator rzeczywistości czy świetną turową grę strategiczną? :P

Jest taka gra Capitalism (I i II) i w to koniecznie w końcu muszę zagrać. Ciekawe czy moje skillsy biznesowe zadziałają na symulatorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat trafiony, super ;)

Kurcze, też ostatnimi czasy mam zajawkę na strategie, gry ekonomiczne. Fajnie jakby było połączenie Civilization i Banished. Żeby to szło też bardziej w stronę ekonomii. Zna ktoś coś?

W ogóle, graliście w Civ VI na multi? Ja jeszcze nie miałem okazji. Te rozgrywki w single dają radę? Jestem nowicjuszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba by sobie samemu taką grę napisać, gra ma się sprzedawać a trend w elektronicznej rozgrywce od dawna jest intelektualnie zniżkowy, ma być łatwo szybko i przyjemnie, prawie wszystko co ambitniejsze zeszło do niszy indie a tam jak wiadomo boryka się z niedoborem kapitału finansowego, jak i ludzkiego, choć podobno zdarzają się ostatnio naprawdę dobre tytuły, jak np. Offworld Trading Company, Thea: The Awakening. Polecam zajrzeć tu https://explorminate.net/

Co do Civilization, to grałem trochę w V, ale nie czuję ducha tej gry, irytuje mnie randomowa mapa świata, wiele uproszczeń w mechanice, to już Europa Universalis IV jest bardziej skomplikowaną grą, a to najprzystępniejszy tytuł od Paradoxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracie?

 

Niestety nie, przy całej sympatii jaką darzę serię, cena za Civ 6 z dodatkami to gruba przesada, poczekam aż stanieje do bardziej akceptowalnego poziomu (maks 120 - 150 zł z obecnie zapowiedzianymi DLC), albo wręcz poczekam do premiery pierwszego "dużego dodatku", bo na pewno jakiś się pojawi i wprowadzi sporo nowych rzeczy (tak jak GaK i BNW - ten zwłaszcza - do Civ V).

 

 

Kiedyś grałem w poprzednie różne części i muszę powiedzieć, tak wsysającego mordercy czasu jeszcze nie poznałem. O ile jestem fanem gier, uważam, że rozwijają inteligencję itd. itp., i swoim córkom aplikuję gry w określonych dawkach z pełną świadomością procederu, o tyle sądzę, że Cywilizacja powinna zostać zabroniona przez ustawodawcę :D

 

Ponadto z perspektywy biznesowej miałem z Civ zawsze taki problem, że w grze występuje ekonomia własności: "raz kupujesz czołg i masz go na własność na następne 2000 lat". Podczas gdy w rzeczywistości występuje ekonomia przepływów pieniężnych: "raz kupujesz czołg i masz teraz co roku X tys. zł kosztów stałych utrzymania pojazdu i Y tys. zł / km kosztów zmiennych używania". To fundamentalnie wpływa na logikę gry, która jest nielogiczna i nieprzystaje niestety do rzeczywistej rzeczywistości.

 

Kosztów zmiennych w Cywilizacji może i nie ma, ale stałe jak najbardziej są (ile razy trzeba było ograniczać armię, żeby jakoś dociągnąć do założenia nowego szlaku handlowego), więc aż tak bardzo oderwana od rzeczywistości nie jest (o ile można tak mówić o grze, w której chodzi o prowadzenie cywilizacji od czasów starożytnych po loty w kosmos). Z drugiej strony sądzę, że aby czerpać przyjemność trzeba zgodzić się na pewne ustępstwa, bo nie chodzi o to aby siedzieć z kalkulatorem i przed każdą turą liczyć, czy stać mnie na przestawienie czołgu.

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności