Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyka którą mamy w DNA ? - Polski Folk


Tajniakos

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie informuję, że jest już cały album, kierunek TIDAL i jaramy się :)

I już kontrowersyjna recenzja: http://etnosystem.pl/czytam/10382-wielkie-rozczarowanie-tulia-tulia-recenzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw, że nikt nie wspomniał zespołu słynnego z odpychających okładek płyt i fantastycznej muzyki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timecage napisał:

Aż dziw, że nikt nie wspomniał zespołu słynnego z odpychających okładek płyt i fantastycznej muzyki.

 

 

Oj, oj Panie kochany, składamy reklamację proszę wrócić do pierwszego wpisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tajniakos napisał:

Oj, oj Panie kochany, składamy reklamację proszę wrócić do pierwszego wpisu...

Najwyraźniej posługuję się nazwami, nie skrótami, i nie wpadło mi w oko ;). Ale wklejek z youtuba nie było, to teraz są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Jest nowa Angela Gaber!

 

"ZORIA. DZIEWCZYNKA Z GWIAZD. CICHY MEMORIAŁ" - zupełnie inny klimat. Brzmi to dla mnie jak folkowo-jazzowy Daniellson. Całość na Tidal, dla mnie dwa ostatnie kawałki rządzą.

images?q=tbn:ANd9GcRT9RvaxRqyxBi6PziJ3bO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

To skoro watek ożywiony a oczywiście nikt nie wspomniał to ja to zrobię.

Black Velvet Band kapela której pierwszy album bodaj w 2013 roku dorwałem i od tamtej pory ma u mnie specjalne miejsce. Co prawda ostatni album od dwóch długich poprzednich rożni się mocno ale nie powiem by trzymał poziom niższy. Pierwsze wydania są co prawda za name your price ale naprawdę wstyd czegoś nie przelać. Wielka szkoda że nie wypłynęli mocniej i ulegną zapomnieniu.

https://bvblbn.bandcamp.com/music

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie wiedziałem, że "Zbójnicki" (W murowanej piwnicy) to inaczej "Pasli ovce Valaši" i że w słowackiej kulturze to pastorałka. Czy jest nadal popularny w przedszkolach ?

 

 

 Czy góralski folk to folk ?

Albo z zupełnie innej beczki - czy Enej to folk ?

 

 

PS.

Kiedy wpisuję po polsku "W murowanej piwnicy" to zaraz wyskakuje wulgarny Cypis Solo, którego nie zamierzam załączać, bo mnie przygnębia. 

PPS.

Przy okazji- 

Do polskiego DNA przypasowała "Ona by tak chciała" (w swoim czasie miałem już dość tego kawałka).

Edytowane przez xetras
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię folku skrzyżowanego z komercją, jak Enej. Wolę np. formę, jaką proponuje Anna Maria Huszcza. Przykład - ciekawe opracowanie pieśni kurpiowskiej:

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności