Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne wokółuszne/dokanałowe słuchawki + DAP = 1000 zł [nowe, w PL]


fructo

Pytanie

Hejo hej!

Miał być stacjonarny DAC, ale że mój discman opuścił świat żywych, padło na DAPa. Zatem...

Szukam:

  • super wygodnych słuchawek wokółusznych/dokanałowych (edit #16) do używania TYLKO w domu,
  • DAPa dobranego z myślą o powyższych słuchawkach (min. 16 GB, chętnie slot na microSD, przyzwoita bateria).

Na czym mi zależy?

  • wygodzie - chcę bezproblemowo spędzać kilka godzin w słuchawkach na głowie bez uczucia zmęczenia (2h to minimum),
  • nowości - zarówno słuchawki, jak i karta, muszą być nowe, dostępne w polskich sklepach.

Muzyka jakiej słucham:

  • rap,
  • piano-jazz,
  • elektronika
  • muzyka akustyczna i liryczna,
  • pop,
  • damskie wokale.

Na powyższy cel chcę przeznaczyć nie więcej niż 1000 zł. Co możecie polecić?

Myślałem o Xduoo X3 jako podstawie, a do niego... no właśnie, co? A może coś innego? Rozdysponujcie proszę moim tysiaczkiem. Będę dozgonnie wdzięczny. :)

Edytowane przez fructo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Właśnie te AKG mnie korcą. Zniechęca 3-metrowy kabel. K550 słuchałem i bywały nudnawe, ale tak odrobinę. ;) II wersja słyszalnie lepsza/inna?

K550 II są lepsze. Można je rekablować (na dobrym kablu zyskują) krótszym kabelkiem plus np. przedłużacz, gdybyś jednak potrzebował tych 3m kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fiio X1 II ? + Brainwavz HM5 albo Hp 100/150 ?
Coprawda rapu na tych połączeniach nie słuchałem ale o taki odsłuch w mp3 storze nie powinno być trudno.

Fiio x1II ma jedną wadę prawie nie istniejącą wbudowaną pamięć.

A jak ładnie popieścisz to Hp 150 zmieścisz (jak ci odsłuch podejdzie)

Edytowane przez Kuzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym pozostał przy xDuoo i beyerdynamic dt770/dt990.

250ohm pędzi poprawnie, niższe impedancje pójdą wzorowo.

Przy dokach vsonic gr07 edycja basowa.

Pochylił bym się również nad takstar hd6000 z pasami od hm5 - to bardzo fajne słuchawki i lubię je z x3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstary hd6000 miałem, pędziłem je z iRivera IMP-550 i czegoś mi brakowało. Zbyt mało funu, zbyt dużo technicznego grania. Potrafiły mnie zmęczyć. Może zły napęd, nie wiem.

No to chyba tylko Denon ahd600 Ci pozostaje. Hd6000 to ciepłe pluszowe granie. Jak tutaj funu brakuje, to odpuść AKG, beyery polecane przeze mnie dadzą fajny bas, ale górą mogą Cię zmęczyć. Ewentualnie ath m50x, ale tutaj też góra do utemperowania. Z dokanałowych może sure se215.

Ah - zapomniałem - seria fidelio od Philips - tym bym się przyjrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności