Skocz do zawartości

Stare Słuchawki - poszukuję informacji na ich temat


dante1322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Poszukuję jakiś informacji na temat tych słuchawek może ktoś kiedyś widział takie , miał z nimi styczność. Sprzątałem na strychu i znalazłem te cudeńka , a szukając na własną rękę nie mogłem doszukać się żadnych informacji na ich temat . Jeśli stworzyłem drugi taki wątek lub zrobiłem to w nieodpowiednim miejscu z góry przepraszam :)

słuchawki 2.jpg

słuchawki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba nic szczególnego. Chodzą takie vintage na ebayu po parędziesiąt dolarów. Możesz się tam rozejrzeć. W tym okresie nie wykreowały się szczególne legendy z tego, co mi wiadomo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nazwa zalatuje mi jakimś niemieckim klonem z tego okresu. Ogólnie lata 70-te z jakich pochodziły te słuchawki, to właśnie wysyp masy różnych rebrandów. Nawet widziałem ostatnio za kilka dyszek coś bardzo podobnego, nazwy niestety nie pamiętam. Lata 70-te to słuchawki głównie megaśrednicowe z bardzo chudym basem od blisko 100Hz, mocno wysuniętą średnicą i taką sobie górą, ale ponoć zyskują trochę na jakości podłączone do antycznego sprzętu. Tak więc z byle czego będzie byle jak. Do tego trzeba będzie przelecieć potencjometry jakimś płynem, fajnie spisuje się tutaj "Kontakt", np taki: http://allegro.pl/kontakt-pr-preparat-do-regeneracji-potencjometrow-i6584870422.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Alba kojarzy się ze Szkocją (szkocka nazwa kraju). :) To jest jakiś trop. :) Prawdopodobnie słuchawki brytyjskiej firmy ALBA https://en.wikipedia.org/wiki/Alba_(brand) produkującej tani sprzęt elektroniczny, radia, odtwarzacze cd, dvd. Jak można wyczytać produkowali kiedyś też sprzęt na licencji innych firm, a kiedyś mieli udziały w Grundigu. Może więc jakiś rebrand Grundiga, który produkował popularny sprzęt audio i nie tylko "dla ludu", w tym znane radiomagnetofony, ale słuchawki tej marki kojarzą się głównie z jakością marketową.

Konstrukcja podobna też do pewnych słuchawek vintage Sony http://picclick.co.uk/Vintage-Sony-Dr-9-High-Fidelity-Stereo-Headphones-With-272421889881.html

W każdym razie nic cennego, znanego, najwyżej ciekawostka z tamtych czasów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi . Rozejrzę się jeszcze dokładnie za tymi słuchawkami ,bo pamiętam ,że wujek miał radiostację przy której zawsze się one znajdowały ale było to dość dawno i nie jestem pewien czy jeszcze takową posiada ani jakiej była marki , być może współgrały z nią w jakiś sposób.

 

 

Bernie . Te które podesłałeś bardzo podobne do tych które posiadam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności