Skocz do zawartości

Drewniane szaleństwo... JVC HA-FX1200 update


Tajniakos

Rekomendowane odpowiedzi

JVC HA-FX1200 mają około 200h na koncie i myślę, że są już "wygrzane". Cena zakupu to 299,00 $ jednak znamienita Demokratyczna Republika Niemiec postanowiła upomnieć się o cło 69,00 EUR :( Słuchawki mają ciekawą konstrukcję bazującą na elementach drewnianych. Na head-fi.org można znaleźć bardzo mocne porównania np. do Mr. Speakers Alpha Prime. Mimo tego słuchawki bardzo mało znane i mało popularne. Są trudno dostępne, można je kupić na rynku japońskim a cena wyjściowa na poziomie około 600$ za dynamiki to dużo. W sieci ciężko o

inną niż w
.

post-46199-0-18434800-1473851650_thumb.j

"Budowa" - Jak młodszy brat HA-FX850 obudowa jest drewniana (chyba machoniowa), samą kopułkę również wykonano z tego materiału oraz ring w około membrany. Brakuje tylko oznaczenia łatwo palne trzymać z daleka od ognia. Połączenie drewna i mosiądzu mnie osobicie bardzo się podoba. Wizualnie słuchawki robią świetne wrażenie. Mamy przewód ze złączem MMCX w czarnym oplocie, który według mnie jest za sztywny i najzwyczajniej nie chce z człowiekiem współpracować. Ilość akcesoriów nie powala dostajemy dość podłe etui, 5 par tipsów i to tyle. Za te pieniądze to zdecydowanie za mało. Sama konstrukcja słuchawek jest półotwarta więc o dobrej izolacji nie ma mowy ani w jedną ani w drugą stronę. Jako słuchawki w miasto kompletnie odpadają! Do tego są duże właciwie to są wielkie, a tak naprawdę to są po prostu ogromniaste. Na szczęcie mocowanie tipsów jest lekko odchylone więc z odrobiną wprawy da się je dość szybko zaaplikować. Ja sam nie mam problemów z poruszaniem się z JVC w uszach ale dla kogoś z mniejszymi małżowinami słuchawki mogą być po prostu za duże. Słuchawki mają już prototypowego druta od Jimmiego. Masa przewodu "wyciągała" mi słuchawki z uszu więc po namowach JD zacząłem kombinować z "chwytem za ucho". Niestety ze względu na długość odcinków od splittera do słuchawek musiałem pożeganać się z bajecznym splitterem i sprzączką autorstwa JD.

WP_20161106_13_24_20_Pro.jpg

"Zgranie" - Słuchawki mają 16 ohm więc Pioneer XDP-100R nie ma najmniejszego problemu z ich napędzeniem. Żadne przydźwięki czy szumy nie występują.

"Bas" - Podobał mi się bas w Dunu tak, ale to już przeszłoć. JVC robi z basem coś niesamowitego jest zejście, jest moc są wszystkie tekstury, faktury i smaczki. Nic się nie rozłazi nic się nie gubi. Pierwsze wrażenie... WOW! Wszystkie linie melodyczne gitar basowych, kotły, bębny nic tylko ciary i opad szczęki. Noga sama startuje do przytupywania a głowa zaczyna się bujać. Niskie tony są lekko uwydatnione, nie jest to jeszcze basshead-ctwo ale czuć, że momentami dominują. Po wygrzaniu i dołożeniu srebra bas został okiełznany jest punktowy i doskonale kontrolowany. Słuchawki dalej mają ciemniejszy charakter i brzmienie pełne masy ale nie ma już wrażenia przebasowienia brzemienia.

"Średnica" - Jest tam gdzie być powinna, choć brakuje mi jej podkrelenia, które tak lubię (w kwestii wokalu). Zupełnym zaskoczeniem było dociążenie dwięków. 2KJ moją więcej powietrza niż ziemska atmosfera i to jest granie delikatne i lekkie. Tutaj wszystkie dźwięki dostają +10 level-i do masy. Granie JVC ma charakter! To brzmienie ulokowane za neutralnym w stronę ciemnego. Po wymianie kabla i wygrzaniu brzmienie przesunęło się w górę. W tej chwili średnia jest tam gdzie być powinna i nie jest zdominowana przez mid-bas.

"Wysokie" - To nie słuchawki dla miłośników tych zakresów brzmienia. Wysokich tonów jest tyle ile potrzeba i nie odczówam ich braku choć są lekko wycofane. Nie ma tu mowy o lekkości brzmienia, JVC podają dźwięki mocno i intensywnie. Nie można jednak powiedzieć, że detali brakuje są po prostu trudniejsze do wyłapania niż w 2kJ. Srebro wyciągnęło wszystkie brakujące smaczki i teraz jest tip top!

"Scena" - Jest dużo szersza i głębsza niż ta, którą oferuje Dunu, jest też dużo większa niż ta w Meze 99 Classic i brakuje jej nieco do tej w Kennerton-ach. Pełne zaskoczenie jak na takie maleństwa. Słuchawki nie grają ze środka głowy i przy odrobinie spokoju oraz wyobrani to naprawdę przyjemny sposób prezentacji.

WP_20161106_13_26_54_Pro.jpg

Podsumowanie:

Słuchawki nie dla wszystkich. Po wygrzaniu i wymianie stock-owego przewodu brzmienie przesunęło się w neutralną stronę. Linie rytmiczne są wspaniale podkreślone dwięki są dociążone i pełne charakteru. To granie bardzo muzykalne i relaksujące dokładnie takie jakiego się spodziewałem. Wszelka elektronika jest jak na sterydach, wszystkie wspomagacze stają się zupełnie zbędne. Rufus z kawałkiem I'm an animal wgniata w fotel. Brzmienie nie jest mętne i niedokładne. Moje oczekiwania te słuchawki spełniają w 100% używam ich w delegacji nie w mieście. Słucham w samotności więc nikomu nie przeszkadzam. Jest to bardzo ciekawa pozycja, a same słuchawki są uniwersalne mimo swoich wad. Inną kwestią jest to czy kto je zaakceptuje czy nie. Doskonała alternatywa dla Dunu DN-2000J i zupełnie inna szkoła grania. Brzmienie jest spójne i zaokrąglone JVC przesłuchiwałem na gatunkach takich jak jazz, folk, progressive rock, vocal i w tych gatunkach słuchawki spisują się fantastycznie. Sam myślę o nich jak o małej alternatywie dużych domowych nauszników. Mobilnie zgodnie z pierwszą zasądą Fatso mówiącą: "głuchym też daje się prawo jazdy" używałem ich tylko w samochodzie na długich trasach i nie miałem problemu z hałasem otoczenia.

WP_20161106_13_26_25_Pro.jpg

P.S. Różnica pomiędzy modelami JVC HA-FX1100 a 1200 to tylko nazwa. 1100 - Japonia, 1200 - reszta świata. Do pełni szczęścia produkuje się hybrydowy wzmacniacz mobilny na lampie 6111 i zobaczymy co to wniesie do brzmienia. Oczywiście pionek zostaje jako dawca sygnału.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje 850ki dotarły wczoraj. Pierwsze wrażenia mam podobne do Kolegi. Bas gra tu pierwsze skrzypce, jest go dużo i to w całym zakresie, wyższy bas ma wpływ na dolną średnicę i na wokale. Bardzo dobra przestrzeń jest szeroko i głęboko. Ogólnie ocieplone, gładkie granie, ale z dobrą rozdzielczością. Góra z tych spokojnych, ale dobrze rozciągnięta. No i są ogromne, ja mam na razie drobne problemy ergonomiczne, ale zabawa dopiero przede mną. Myślę, że to będą dobre słuchawki do klasycznego rocka i do smyczków. Jest potencjał, a ja lubię "trudne słuchawki". :)


c0c52cbbf9de0e7ab5b7ba9ab3e44545.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o JVC HA-FW01 ale póki co cena dość zaporowa :( Więc trzeba przeprosić się z portwelem i cieszyć tym co jest bo jest dobrze... Jak będę we Wro muszę u Kuropa posłuchać kabla Fiio (tego pozsrebrzanego) słuchałem chwilę na moich JVC po balansie ze wzmaka sklepowego ale chcę sprawdzić na swoim sprzęcie czy warto wziąc tego druta. Super JVC zabrzmiały na Aune B1, dzięki temu ampowi dostały takiej kontroli, że aż ich nie poznałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 850ki dotarły wczoraj. Pierwsze wrażenia mam podobne do Kolegi. Bas gra tu pierwsze skrzypce, jest go dużo i to w całym zakresie, wyższy bas ma wpływ na dolną średnicę i na wokale. Bardzo dobra przestrzeń jest szeroko i głęboko. Ogólnie ocieplone, gładkie granie, ale z dobrą rozdzielczością. Góra z tych spokojnych, ale dobrze rozciągnięta. No i są ogromne, ja mam na razie drobne problemy ergonomiczne, ale zabawa dopiero przede mną. Myślę, że to będą dobre słuchawki do klasycznego rocka i do smyczków. Jest potencjał, a ja lubię "trudne słuchawki". :)

 

 

c0c52cbbf9de0e7ab5b7ba9ab3e44545.jpg

Przy Flare wyglądają rzeczywiście jak Goliat przy Dawidzie :). Czekamy na zwyczajowe porównania do tego co obecnie popularne(flc8s, triple itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności