Skocz do zawartości

upgrade sprzetu ok 200 zl


Nazaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytam trochę o słuchawka, DAC'ach, wzmacniaczach itp i wszystko mi się trochę miesza i może mnie tutaj ktoś nakieruje na właściwą drogę.

 

Posiadam głośniki ModeCom 2.0 MC-HF32 oraz słuchawki Sennheiser hd 201, a źródłem jest mój PC, czyli Realtek 889. Nie jestem audiofilem, ale zauważyłem różnicę, gdy ustawiłem ASIO w AIMP 3. Po ustawieniu ASIO, osiągnąłem chyba kres fizycznych możliwości mojego sprzętu.

Pytanie brzmi, co wymienić, żeby podnieść jakoś audio mego sprzętu? Preferuję słuchanie na głośnikach w stosunku do słuchawek, jakoś 80 do 20. Z mojego audio jestem obecnie zadowolony, ale może jest sposób, żeby podnieść tą jakość jeszcze, za względnie nie duże pieniądze. Czy bardziej opłaca mi się wymienić głośniki, czy kupić kartę muzyczną, czy jeszcze inne rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czytam trochę o słuchawka, DAC'ach, wzmacniaczach itp i wszystko mi się trochę miesza i może mnie tutaj ktoś nakieruje na właściwą drogę.

 

Posiadam głośniki ModeCom 2.0 MC-HF32 oraz słuchawki Sennheiser hd 201, a źródłem jest mój PC, czyli Realtek 889. Nie jestem audiofilem, ale zauważyłem różnicę, gdy ustawiłem ASIO w AIMP 3. Po ustawieniu ASIO, osiągnąłem chyba kres fizycznych możliwości mojego sprzętu.

Pytanie brzmi, co wymienić, żeby podnieść jakoś audio mego sprzętu? Preferuję słuchanie na głośnikach w stosunku do słuchawek, jakoś 80 do 20. Z mojego audio jestem obecnie zadowolony, ale może jest sposób, żeby podnieść tą jakość jeszcze, za względnie nie duże pieniądze. Czy bardziej opłaca mi się wymienić głośniki, czy kupić kartę muzyczną, czy jeszcze inne rozwiązania?

 

Za 200zł to wiele nie zwojujesz. Głośników lepszych na pewno w tej kwocie nie dostaniesz.

Można pomyśleć nad używaną kartą AIM SC808 lub jakimś combo DAC/Wzmacniacz słuchawkowy.

 

Na giełdzie jest SMSL M2 za 210zł z tego co pamiętam. Nie wiem jak to się będzie spisywać z HD201, zawsze możesz je wymienić na jakieś Superluxy czy inne Takstary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIM'a SC808 pewnie będzie ciężko znaleźć takiego używanego. Znalazłem dzisiaj AIM SC8000 w fajnej cenie, ale już mnie ktoś uprzedził.

A co do tego SMSL M2 jak to jest, to jest wzmacniacz słuchawkowy, czyli głośników mi już nie poprawi? Czy mogę podpiąć i słuchawki i głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo możesz podpiąć i głośniki i słuchawki jednocześnie do SMSL M2 - ma on dwa oddzielne wyjścia :)

Co do AIM SC8000 i jej "lepszej" siostry AIM SC808 - miałem i w obydwu przypadkach skorzystałem z możliwości zwrotu w ciągu 14 dni z jednej być może banalnej przyczyny - zakłócenia z pc podczas odsłuchu na słuchawkach.

"Dialogi ufoludków" - bo tak można by było określić te zakłócenia - słyszalne były głównie podczas pauzy lub przerw między utworami.

Niestety (a może i stety ;) ) należę do osób, które dość często wykorzystują pełen "wychył" potencjometru w odwrotną stronę ciszy ;) i być może dlatego wyłapuję takie mankamenty. Oczywiście (żeby nie było) - używam zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, bo nie spotkałem jeszcze wewnętrznej karty dźwiękowej, która zaspokoiłaby mój apetyt na porządne je*nięcie w słuchawkach :D

No ale jestem "słuchawkowcem" a Ty "kolumnowcem", może tego nie usłyszysz, who knows :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat. Znalazłem takiego DAC'a na allegro:
http://allegro.pl/dac-es9023-sa9023-usb-wyjscie-chinch-sluchawkowe-i6590472778.html

Czy warto w takie coś iść, i czy podepnę takie coś do mojego PC? Nie mam na płycie głównej wyjścia optycznego, ale myślałem o podpięciu DAC'a za pomocą czegoś takiego:
http://allegro.pl/adapter-optyczny-gniazdo-toslink-wtyk-jack-3-5mm-i6268315928.html

Będzie to działać?

Edytowane przez Nazaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym DACu masz złącze USB do podpięcia do kompa, nie potrzeba żadnych adapterów, I masz wyjście na słuchawki (szkoda, że bez regulacji na panelu) i na głośniki, czyli wszystko jak trzeba. Natomiast co do jakości, to trudno powiedzieć, co to jest warte. Może jednak pójść sprawdzonymi drogami, jak koledzy doradzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka nie ma zastosowania w Twoim wypadku ;) nawet gdybyś miał wyjście na płycie SPDIF i zastosował tą przejściówkę (pod nią podpinasz kabel optyczny toslink) - to nie masz gdzie go podłączyć - ten DAC nie ma prócz USB żadnego innego wejścia cyfrowego.

Do połączenia wystarczy Ci sam kabel USB

 

 

edit: kolega wyżej mnie uprzedził ;)

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ślepy jestem, bo nie zauważyłem, że w tytule aukcji jak byk pisze USB, a ja na oko pomyślałem, że jest to SPDIF... a to po prostu inny rodzaj USB (chyba 1.1), niż ten do którego przywykłem.

Kusi mnie ten DAC, chociaż jeszcze bardziej kusi mnie AIM SC8000. Chyba "pobuszuje" jeszcze w necie, zanim się zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności