Skocz do zawartości

Uniwersalne wzmacniacze słuchawkowe....


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, że zapytam tu znawców, jakie wzmacniacze słuchawkowe stacjonarne są w miarę uniwersalne. To znaczy nadają się do większości słuchawek, oprócz Stax.

 

Do tej pory, znam tylko stacjonarnego FCLa (II) czyli autorski klon Lehmanna produkcji Fatso.

Chodzi mi raczej o przedział cenowy do 2000 zł. Czyli nie jakieś wystrzałowe HajEndy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest jeszcze "taki jeden", ale nie "firmowy" skubaniec. Wszędzie jakieś skubańce.. tak jest już w tym audio... SOHA II za 450 teraz na allegro i inne uber klasowe inteegry DIY, ja bym w DIY walił.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionanik sprzedaje za 2 tys. Bursona Soloista MK2, chyba bezkonkurencyjny sprzęt w tych pieniądzach.

 

Bezkonkurencyjny jest raczej ten sprzęt, którego nie sprzedaje. ;) Tak w ogóle to do 2000zł w samym komisie można znaleźć sporo różnych konstrukcji. Każda sroczka będzie chwalić swój ogonek - co ma w domu lub w ofercie sklepu - a i tak jak nie sprawdzisz i nie porównasz, to nie wiesz, co Ci się będzie najbardziej podobało. Jak ma być uniwersalny, to musi mieć niską impedancję wyjściową i zapas prądu na wyjściu, czyli OTL odpadają, a w hybrydach i konstrukcjach półprzewodnikowych znajdzie się dużo rzeczy.

 

Aha, jak ma być taki całkiem uniwersalny, to z wyjściem symetrycznym będzie nie od rzeczy, bo nawet AKG K1000 czy trudniejsze modele HiFiMan popędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zaczyna się ;)

 

Ano. Co nie zmienia faktu że jeśli modele używane wchodzą w grę to jak najbardziej również brałbym Soloista SL MKII. Do swojego przedziału cenowego subiektywnie jest to dla mnie najlepszy wzmacniacz słuchawkowy SE z dotychczas przesłuchiwanych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie - jak chcesz moge Ci pozyczyc headonica na odsluchy, jako ze juz Sonica kupilem... priv

Imo rowny jak stol, bardzo neutralny co pwooduje ze z zadnymi sluchawkami nie mialem z nim kaprysow. HE500, dt990, pm3, night hawk... przeglad od a do z .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balantine jest bardziej rozdzielczy, Soloist jest nieco bardziej dyna miczny w skali makro i ma mocniej zaznaczony dół pasma. Obydwa wzmaki dostają klapsa od CV2plus, który jest super rozdzielczy i ma najlepszą z nich dynamikę i kontrolę nad dźwiękiem. No tak se na niego zbieram..,zobaczymy jak mi pójdzie. Swojego balantine też wystawię, ale wiem, że nie jest to wzmak uniwersalny - tylko we/wyj balans i brak regulacji głośności.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balantine jest bardziej rozdzielczy, Soloist jest nieco bardziej dyna miczny w skali makro i ma mocniej zaznaczony dół pasma. Obydwa wzmaki dostają klapsa od CV2plus, który jest super rozdzielczy i ma najlepszą z nich dynamikę i kontrolę nad dźwiękiem. No tak se na niego zbieram..,zobaczymy jak mi pójdzie. Swojego balantine też wystawię, ale wiem, że nie jest to wzmak uniwersalny - tylko we/wyj balans i brak regulacji głośności.

A co to za wzmak cv2 plus moge gdzies znalesc jakies info?

 

Odemnie z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku słuchawek na planie V lub z dużą dyfuzją na średnicy, będzie na ogół brakowało nieco fokusa na środku. Choć układ jest bardzo opłacalny, to mając możliwość nabycia rzeczonego Bursona przy budżecie 2k zł odpowiedź zdaje się jest oczywista. Jeśli budżet jest wyraźnie mniejszy i słuchawki nie negują X7s, wtedy jak najbardziej jest to opcja, może nawet best bang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak x7s jest bardzo progresem od x1s. Ale ten drugi to dla mnie ani nie uniwersalny ani zadna rewelacja. Na pewno moim zdaniem nie nada sie do PM3 jesli lordzie do tego szukasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak x7s jest bardzo progresem od x1s. Ale ten drugi to dla mnie ani nie uniwersalny ani zadna rewelacja. Na pewno moim zdaniem nie nada sie do PM3 jesli lordzie do tego szukasz...

Dobrze Cię czytać znowu - dawno nie widziałem Twoich postów.

Co do X1s - jesteś w mniejszości w jego ocenie. A wśród znanych mi osób, które go słuchały wręcz przypadkiem jednostkowym.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja wiem ze jest roznica... i jest wiele sprzetow ktore nie leza moim gustom a je doceniam. X1s do nich po prostu nie nalezy :)

Odsluchac zawsze samemu najlepiej... i to pare dni. Chqilowy odsluch czesto nie jest dobrym doradca

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wyczuwam arbitralny ton :)

"Docenić umiem, ale w tym przypadku nie gra po mojemu, a do tego chłam"

Praktycznie żaden z jego posiadaczy nie pozbył się go bo nie podszedł - z reguły towarzyszył temu upgrade i słona dopłata.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności