Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPod Video a duże FLACzki i CF Mod


spay8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie. Mam pytanie na temat iPoda Video 5,5g, a mianowicie: jak ten odtwarzacz radzi sobie z dużymi folderami muzycznymi w formacie FLAC na standardowym dysku? Czy wszystko jest płynne? Ile trwa przerwa między utworami? Czy do osiągnięcia przyzwoitej płynności jest nam niezbędny CF Mod? Pytam bo mam blisko 10gb FLACów, na odtwarzacz jeszcze czekam, a CF Moda w najbliższym czasie nie planuję (potem - owszem). Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

Edytowane przez spay8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dysku 80 GB, Rockbox. Wczytanie utworu we Flac trwa chwilkę ale bez przesady, nie jest to dlugo. Rockbox obsługuje gapless czyli płynnie przechodzi z jednego utworu w drugi kiedy płyta jest tak skonstruowana. W iPodzie jest buforowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dysku 80 GB, Rockbox. Wczytanie utworu we Flac trwa chwilkę ale bez przesady, nie jest to dlugo. Rockbox obsługuje gapless czyli płynnie przechodzi z jednego utworu w drugi kiedy płyta jest tak skonstruowana. W iPodzie jest buforowanie.

Dzięki za odpowiedź. Ja kupiłem 30gb i nadal czekam z niecierpliwością :) W takim razie CF Mod zrobię za jakiś czas. A i tak BTW, bo widzę, że masz T5g. Jak wypada dźwięk w tym odtwarzaczu w porównaniu do V5g? I czy 210zł z dostawą za Video 30gb z pudełkiem etc. (amerykańska wersja) to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę już w cenach Video. Ale jak stan BDB to chyba nieźle, choć to tylko 30 GB.

 

T5g i V5g są trochę inne, ale dokładnie Ci teraz nie powiem - ostatnio więcej słuchałem T5g a Video leży w szufladzie na pamiątkę. Z tego co pamiętam wolałem go jako iModa ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę już w cenach Video. Ale jak stan BDB to chyba nieźle, choć to tylko 30 GB.

 

T5g i V5g są trochę inne, ale dokładnie Ci teraz nie powiem - ostatnio więcej słuchałem T5g a Video leży w szufladzie na pamiątkę. Z tego co pamiętam wolałem go jako iModa ze wzmacniaczem.

Stan na zdjęciach bardzo dobry, ale jak jest rzeczywiście będę mógł powiedzieć dopiero jak go otrzymam. iPod jeszcze nie dotarł, pierwszy okazał się Benjie s5, i teraz gryzę się czy go sprzedać czy zostawić bo to fajny, malutki odtwarzacz. Sprawdzałem go z Monkami Candy i powiem Ci, że pozytywnie mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci odpowiada i nie bije za bardzo po kieszenie to zostaw. Będziesz miał dwa playery.

Chyba tak zrobię, zwłaszcza, że sądząc po wymiarach etui do video to zbyt kompaktowy on nie jest. No i ten dysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mały choć 30 GB to chudszy sprzęt niż 80 GB (przynajmniej ten starszy model). Jest też w miarę ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video z CF modem i rockboxem śmiga aż miło! Jest też dużo lżejszy i mniej podatny na awarie. Najbardziej podoba mi się bezpośrednio z dziurki z monkami candy. Bardzo muzykalne i przyjemne połączenie i co najważniejsze, nie trąci cyfrą! Będzie Pan zadowolony ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Video z CF modem i rockboxem śmiga aż miło! Jest też dużo lżejszy i mniej podatny na awarie. Najbardziej podoba mi się bezpośrednio z dziurki z monkami candy. Bardzo muzykalne i przyjemne połączenie i co najważniejsze, nie trąci cyfrą! Będzie Pan zadowolony ;)

Miło słyszeć :) Szczerze, to obawiałem się jak to będzie grało z Candy. Jaką kartę i na jakim adapterze montowałeś? Bo zamierzam robić CF moda jak tylko sprzedam DAPa Benjie s5. Masz może chętnego na takowego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić SD-Mod. Thais u nas na forum to wykonuje, zagadaj do niej.

Rozmawiałem z nią. Chyba wolę jednak cf mod. Zastanawiam się nad kupnem karty Kingmax 32gb. Będzie za 16$ na Ali 11.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Adapter tzw. "zielony". Wpisz w wyszukiwarce na alledrogo "adapter zif cf" i to będzie ten. Karta CF wygrzebana z szafy, Transcend 4 giba. Większość kingstonów i innych sandisków powinna działać.

Juz za nim tesknie :)

 

haha, jak coś to mogę odsprzedać bo karty 128gb jednak nie czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności