Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Usuwanie "czarnego tla" CAL


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pytanie jak usunac "czarne tlo" z CALi, jedyna opcja jest chyba nawiercenie/otwarcie muszli. Juz tlumacze o co mi w ogole chodzi, majac zamkniete sluchawki mamy jak to nazwal Perul "czarne tlo", a zdejmujac muszle jest takie "napowietrzenie"/swoboda dzwieku, takie "czyste tlo". I po testach wolalem zostac przy muszli przykreconej, ale da sie w jakis sposob zrobic to "czyste tlo" zamiast "czarnego"? Jedyna opcja jest chyba nawiercenie muszli, tylko pytanie jaki rozmiar otworu i w ktorym miejscu (chyba w centralnym punkcie). Glownie chodzi mi o rozmiar tego otworu, tak aby wlasnie zmienic to "tlo" a nie otwierac ich calkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień pady na welurowe np od Fatality. Przez pady dużó więcej do ucha się dostanie niż otworem w muszli, do tego brzmienie nie zmieni się aż tak diametralnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień pady na welurowe np od Fatality. Przez pady dużó więcej do ucha się dostanie niż otworem w muszli, do tego brzmienie nie zmieni się aż tak diametralnie.

Mam już welury od shp2000 i dało taki sam efekt z czego jestem zadowolony ale na tych padach robiłem test z muszlą i bez i jednak jest dalej to "czarne tło"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli otwór o średnicy jakiś 2-3cm, ale chyba sobie daruje i po prostu sprzedam CAL'e a przerobie fatality na półotwarte. Co do czarnego tła to hmmm, przy otwartej muszli jest takie wrażenie jakby pomiędzy dźwiękami było powietrze, swoboda, czystość, a w zamkniętej muszli, taka "pustka" / "nicość" pomiędzy dźwiękami. Takie wrażenie jakbyś słuchał śpiewu w przypadku "czystego tła" śpiewanego na zewnątrz, gdzie w okół nie ma żadnych ścian tylko czysta przestrzeń, a w przypadku "czarnego tła" tak jakbyś osobę śpiewającą zamknął w małym studio nagraniowym .

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej całkowicie bez tylnego dekielka zrobić niż 2-3cm. 5-6cm to rozumiem, ale trzeba jakąś kratkę wtedy wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej całkowicie bez tylnego dekielka zrobić niż 2-3cm. 5-6cm to rozumiem, ale trzeba jakąś kratkę wtedy wykombinować.

Może być i 5-6cm, dlatego założyłem ten temat bo nie wiem jaki rozmiar. Sama kratka? (siatka miedziana czy coś takiego). I Chodzi o kwestie wizualne ? Czy ma to jakiś wpływ na brzmienie (kratka), czy chodzi o "ochronę" przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka praktycznie nie ma wpływu na brzmienie, chodzi o estetykę i ochronę, W celu sprawdzenia jak grają otwarte i jak jest z "czarnym tłem" proponuję całkowicie odkręcić dekielek i posłuchać jaki ma to wpływ na brzmienie.

W razie dużej ilości basu zastosować gąbeczkę na basport (lub oba jak jeden to za mało).

13142448.jpg?1478373093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już testy bez dekielka dlatego zainteresowało mnie przerobienie moich CAL'i. Robiłem porównanie L-R z dekielkiem i bez. Były one modowane Twoim modem tylko eksperymentowałem z materiałami i zamiast gąbki mam jeden otwór zaklejony opakowaniem z herbatki, zaraz zrobię testy kolejne, zakleję 2 otwór, zobaczymy jak spasuje to przerabiam na "otwarte" a jak bas mi nie będzie odpowiadał to będę się bawił jeszcze z częściowym "zaklejeniem" dodatkowo otworu centralnego / bass reflexu.

 

Perul przy otwarciu słuchawek ma jakieś znaczenie gąbka w ogół przetwornika z Twojego moda? Chyba mogę ją usunąć bo teraz są bez dekielka w pełni otwarte. Posłucham je jeszcze z 2 dni i jak spasuje to jakąś siatkę się zamontuje

 

zostają 2 otwory zaklejone (siatką herbacianą), przy 1 było za dużo mid basu. Na razie wyciągnąłem gąbki. Aktualnie są otwarte bez dekielka, zaklejone 2 otwory i na przetworniku z tyłu przyklejona mata bitumiczna 2,5mm dla kontroli lepszej.

 

Moja uwaga, ważne aby siatka z herbaty była w miarę hmmm "gęsta", chodzi mi o to żeby wizualnie była taka biała, nie za bardzo przewiewna bo robiłem test na 2 innych i jest różnica. Aktualnie jest założona z herbaty remsey z biedronki, była jakaś ziołowa jeszcze, widać że bardziej "przewiewna". Lecz tutaj lepiej gdy bardziej "tamuje" przepływ z otworów, bas jest mniej rozlany, troszkę twardszy/szybszy, mniej mid basu który zalewał reszte i dodało troszkę wyższych średnich, tak więc troszkę detali więcej, na tamtej herbatce ziołowej przez mid bas uciekały detale troszke, to minimalne różnice ale gdyby ktoś chciał to testować polecałbym zwrócić uwagę na siatkę z herbaty.

 

490_01_5388.jpg

I chyba troszkę sub basu doszło, lepiej słyszalny niż na ziołowej herbatce

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności