Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iPod Video 5,5g Rockbox


spay8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Kupiłem dziś ipoda z zamiarem powodu do odtwarzacza z jabłuszkiem. Jakiś rok temu miałem ipoda touch 1g. Świetny odtwarzacz, lecz z jednym zastrzeżeniem - iTunes. Dlatego kupiłem ipoda Video, który oprócz tego,że jest uważany za jednego z lepszych iPodów, to ma możliwość wgrania Rockbox'a kosztem nieco klopotliwego oprogramowania od Apple. Zaraz po otrzymaniu ipoda chciałbym wgrać na niego Rockbox'a. Mam w związku z tym pytanie - czy znajdę gdzieś jakąś sensowną instrukcję, jak od zera wgrać ten system na ipoda video? Najlepiej w języku polskim bo z angielskim jest u mnie średnio i nie chcę czegoś pomylić i pożegnać się z odtwarzaczem już pierwszego dnia. Może ktoś już wgrywal na niego Rb i mógłby mnie poinstruować? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rockbox.org/download/

 

Zassaj program , odpal i instaluj.

 

https://www.rockbox.org/wiki/RockboxUtility

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest bardzo prosta. Zakładając, ze iPod ma działający soft Apple, to kroki wyglądają następująco:

1. Ściągasz instalator RB: http://download.rockbox.org/rbutil/win32/RockboxUtility-v1.4.0.zip
2. Podłączasz ipoda do kompa. Po odpaleniu RB utility pojawia się okienko konfiguracji. Tam musisz wskazać swojego ipoda. Kliknij autowykrywanie, to ci sam zaznaczy.
3. Dalej masz okno instalacji i tam zaznaczasz bootloader oraz rockbox. Czcionki, style i gry są opcjonalne, ale polecam zaznaczyć. Przy stylach masz Dostosuj, tam wybierasz które skórki chcesz zainstalować.
4. Wracasz do okna instalacji. Klikasz Instaluj i po tym już tylko czekasz aż się pliki skopiują na ipoda.
5. Odłączasz ipoda i znów podłączasz, powinien ci się zainstalować sterownik RB.

I tyle.

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest bardzo prosta. Zakładając, ze iPod ma działający soft Apple, to kroki wyglądają następująco:

 

1. Ściągasz instalator RB: http://download.rockbox.org/rbutil/win32/RockboxUtility-v1.4.0.zip

2. Podłączasz ipoda do kompa. Po odpaleniu RB utility pojawia się okienko konfiguracji. Tam musisz wskazać swojego ipoda. Kliknij autowykrywanie, to ci sam zaznaczy.

3. Dalej masz okno instalacji i tam zaznaczasz bootloader oraz rockbox. Czcionki, style i gry są opcjonalne, ale polecam zaznaczyć. Przy stylach masz Dostosuj, tam wybierasz które skórki chcesz zainstalować.

4. Wracasz do okna instalacji. Klikasz Instaluj i po tym już tylko czekasz aż się pliki skopiują na ipoda.

5. Odłączasz ipoda i znów podłączasz, powinien ci się zainstalować sterownik RB.

 

I tyle.

Ok. Dzięki panowie. Myślałem, że będzie trudniej a widzę, że podobnie jak w Clip+.@Thais a iTunes jest mi potrzebne czy bez tego pójdzie?

Edytowane przez spay8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mając RB zapominasz o iT.

Tak, wiem. Ale w jakiejś anglojęzycznej instrukcji były napisane (albo tak zrozumiałem), że aby zainstalować Rb jest potrzebne iTunes. Rozumiem, że jest on zbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz iPoda którego np. wskrzesiłeś i trzeba mu odtworzyć soft apple to tak.
Albo jak chcesz wyczyścić ipoda po kimś :)

Ja zawsze mam zainstalowany IT w razie czego..

Edytowane przez Thais
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz iPoda którego np. wskrzesiłeś i trzeba mu odtworzyć soft apple to tak.

Albo jak chcesz wyczyścić ipoda po kimś :)

Ja zawsze mam zainstalowany IT w razie czego..

Dobrze, dziękuję Pani :D Ile u ciebie kosztuje cf mod? Pisz pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy ipod video lepiej gra na rockboxsie, czy na oryginalnym sofcie? Oczywiście z dziórki jack

Na rockbox'ie nie potrzebne Ci iTunes, oraz masz dobry equalizer. A powie mi ktoś czy ipod z USA faktycznie nie mms blokady głośności? Bo właśnie takiego zakupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koledzy powiedzcie czy ipod video lepiej gra na rockboxsie, czy na oryginalnym sofcie? Oczywiście z dziórki jack

Na rockbox'ie nie potrzebne Ci iTunes, oraz masz dobry equalizer. A powie mi ktoś czy ipod z USA faktycznie nie mms blokady głośności? Bo właśnie takiego zakupiłem

ITunes to dla mnie bardziej zaletą niż wada :) Jeżeli będzie mi czegoś brakowało w eq, to zastanowię się nad rockboxsem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ten sprzęt jest jeszcze "coś wart"? Czy jego granie w natłoku nowego sprzętu jest takie dobre? Znalazłem  w klamotach, ZTCP model chyba 5.5 który kiedyś używałem. Zastanawiam się czy odkurzyć i wystawiać gdzieś czy zachować jako backup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności