Skocz do zawartości

DAC/ Karta dźwiękowa do 250 zł do PC


Marek1415

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem SL HD 662F (niedługo zamierzam zakupić coś sensowniejszego do 350 zł, mogę zabrać się za moda, dokupuję skórki od hm5) i zamierzam przesiąść się z integry w płycie głównej (sterowniki Realtek kodek-ALC892) na coś odpowiedniego, bo mimo dobrej jakości muzyki (mp3 320 i flac) po moich uszkodzonych TS HD6000 (mały brat) i Superluxach słyszę, że to nie to co powinno być. Budżet dość mizerny, ale słyszalem, że da się coś z tym zrobić. Poszukuję w miarę neutralnego "źródła". Zobaczyłem kilka sensownych opcji jak na tak budżetowe rozwiązanie (250 zł) m.in AIM SC8000 (może być problem z gniazdem muszę się upewnić), MAYA u5 i Fii0 e10k, który jest trochę poza budżetem (jeżeli warto postaram się upolować albo dołożyć jeżeli będzie do czego) i zwracam się do Was po radę. Słucham głównie power metalu i trochę elektroniki, gram trochę w gry. Nie lubię obrywać od basu po uszach. Wszystko podłączam do PC. W sumie nie wiem czy te wyżej wymienione wymagania można spełnić, żeby poczuć różnicę po takowej inwestycji. Z góry dziękuje za pomoc. Nie miałem za dużo styczności z forami, więc za formę tematu przepraszam.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo niektórzy uważają audiotraka jak na rozwiązanie za 180 zł na jedne z najlepszych ale pojawiają się głosy, że skoro to integra to nie może być dobra, więc czy ktoś tu nie przesadza, czy po prostu warto zainteresować się tą "kostką", bo mam jeszcze możliwość zmiany karty sieciowej i włożenie karty dzwiękowej do pci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam viste :/ (ale dobrze skonfigurowaną, więc nie jest zła), ale już sama wymiana karty sieciowej to 100 zł a kupowanie karty za 300 zł do sl za 120 to słuchawki nałożą ograniczenie. Chyba, że ktoś mi sklei hd6000. Do tej pory bralem pod uwagę maye albo kupno karty sieciowej i jakieś x-fi.

 

EDIT: Chociaż w sumie te M audio da się kupić używaną tanio. Jescze zobacze.

 

EDIT2: M-audio jest lepsze od audigy 2 zs i od niektórych x-fi, tylko mają gniazdo Midi, z którym się nie spotkałem. Widzę, że sterowniki są bolączką kart dzwiękowych po wprowadzeniu 64 bitowych systemów, ale akurat miałem okazje słyszeć audigy 2 zs i jakąś x-fi (chyba gamer) i nawet mnie zachęciły, ale dochodzi problem z dodatkową opłatą ze względu na karte sieciową pod pcie i pewnie znalazły by się inne godne uwagi, ale chyba za rok bedę musiał mimo wszystko korzystać z laptopa i wtedy DAC pod usb byłby bardziej przyszłościowy. Kiedyś dało się znaleźć np e10 za 220 zł, ale teraz wszystko podrożało.


Na kartę dzwiękową mogę przeznaczyć do 150 zł, a na DACa 300, zainteresował mnie jeszcze smsl m2 i ta m audio, gdybym umiał ją podłączyć poprawnie, bo RME nie mogę znaleźć.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy HiFi/HD/LT, Razer Barracuda AC-1, wyżej wymieniona M-Audio Audiophile.

 

Wszystkie te karty to przynajmniej poziom wyżej od Audigy 2 (miałem, mam właściwie - padła i leży gdzieś w pudełku). Prodigy LT Audiotraka używam w dalszym ciągu i nie wiem jak na na nowszych systemach, ale na Win 7 64bit działa normalnie, tylko trzeba trochę przekopać net żeby znaleźć odpowiednie drivery tak żeby mieć panel z wszystkimi ustawieniami do tej karty. Tak czy siak działa i gra dużo lepiej niż wszystkie pierdziawki Creative'a, który kiedyś robił naprawdę dobre karty muzyczne (AWE32/64 i jeszcze może Live!), ale później to już było tylko marketingowe klepanie zabawek dla graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że polecanie czegoś "bo ja mam i gra dobrze" może wyglądać dziwnie ale w tej cenie polecam coś takiego:

 

http://www.ebay.com/itm/XMOS-PCM5102-TDA1308-DAC-Decoding-USB-384K-32bit-5VDC-/301873999717

 

Mam praktycznie taki sam tylko z zieloną pcb, w tym budżecie nie mam żadnych zastrzeżeń, pod warunkiem że docelowo podłączysz go pod dobrego wzmaka. Sprzęt gra neutralnie, basu mam na nim mniej niż na integrze.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra ALC892, sam mam ALC889 na płycie Gigabyte'a i po podłączeniu do wzmacniacza gra to zaskakująco dobrze. Wysokie tony nie są zbyt czyste i scena nie jest tak szeroka jak na chińskim DACu za 300 zł ale jak się znajdzie dobrą synergię to źle nie jest, osobiście bardzo lubię połączenie ALC889+zmodowany FiooE09k+TS-671, fajnie ociepla te słuchawki i dodaje mięcha w dolnym paśmie.

 

Sam po przejściu na taniego chińczyka byłem trochę zawiedziony, ale zawsze łatwiej jest zauważyć różnicę przechodząc z lepszego na gorsze niż z gorszego na lepsze, trochę trzeba się przyzwyczaić do nowego dźwięku.

 

Jest też inna opcja, w sumie chyba najtańsza - jeżeli masz wyjście optyczne na płycie głównej (a niektóre płyty mają w integrze takie wyjście) to może wystarczy Ci Fioo D3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do złączy to mam cyfrowe S/PDIF. Powoli skłaniam się w stronę smsl m2, bo mogę go dostać za 260 zł a niestety fiio e10k ostatnio kosztuje 350, nie jest dużo gorszy tylko trochę inny pod względem brzmienia i chyba nic mu nie brakuje, a widzi się różne rzeczy w takim budżecie, niedługo bedę musiał korzystać z laptopa, gdzie jest jescze gorzej ze złaczami, a słuchawki po roku bym zmienił na lepsze, więc wydaje mi się, że jest przyszłościowy. Jak znajdę tanio e10k olympus w ciągu 2 tygodni to kupię za to produkt fiio. Na modach też sie nie znam, chociaż chyba wymiana układu czy kabla nie była by jakąś porażką. A kartę postanowiłem zmienić, bo w kilku utworach nie potrafi wydać dźwięku tylko szum, a często sam dzwięk nie ma energii (porównałem sobie dźwięk na audigy 2 zs brata, gdzie działało już dobrze i znacznie lepiej). Jak mogę to jescze dam to 300 (chociaż dla niektórych to zakup padów czy podstawki/stojaka pod sprzęt, ale dla mnie to nie jest to samo), żebym był zadowolony i żeby w innych konfiguracjach też działało jak się zdecyduje na jakąś lepszą.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności