Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

jak lekko osłabić wysokie w FLC8s?


artif

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu synowi w tych słuchawkach trochę za mocno grają wysokie (na szarym filtrze, czyli medium), za to na niebieskim za mocno są przycięte. Czy da się zastosować coś ekstra tak, aby osłabić soprany tak pomiędzy tymi filtrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pianki Comply T? Dla mnie najlepszy sposób na wycięcie zbyt ostrej góry, o ile słuchawki same w sobie nie są basowe. A że FLC8S basu nie mają jakiejś ogromnej ilości, to można spróbować w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianki się pewnie nie sprawdzą, bo chłopak po operacjach ma sporą dziurę w uchu i chyba takiego rozmiaru się nie znajdzie (używa maksymalnych rozmiarowo gumek), ale z kablem faktycznie może to wyjść. Podpowiem mu i niech kombinuje :). A jakieś siateczki na otwór czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Comply Ts w rozmiarze L. Jeżeli używa silikonów L-ek, to Ts-ki spokojnie dadzą radę :) Ja używam ich w M6 Pro, bo o dziwo silikony L-ki nie uszczelniają mi kanału w tych słuchawkach, a normalnie używam M-ek ;) I nie, nie ma żadnych siateczek, a przynajmniej nie dedykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tx bardziej przygaszają górę niż Ts, ale problemem może być rozmiar...

 

Można pobawić się dodatkowym filtrem z filcu dekoracyjnego / fizeliny. Kabel dobrze byłoby na jakiejś miedzi - OCC FAW przygasza górę, Forza sprzedaje na metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Comply Ts w rozmiarze L. Jeżeli używa silikonów L-ek, to Ts-ki spokojnie dadzą radę :) Ja używam ich w M6 Pro, bo o dziwo silikony L-ki nie uszczelniają mi kanału w tych słuchawkach, a normalnie używam M-ek ;) I nie, nie ma żadnych siateczek, a przynajmniej nie dedykowanych.

no właśnie chłopak pyta o te pianki, ale są różne rodzaje: T-100, T-200 itd. Co właściwie oznaczają te cyfry? Rozmiar wewnętrzny? A to M, L czy coś to zewnętrzny?

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako sam zainteresowany, przyłącze się do dyskusji. Zdecydowałem że spróbuję z piankami, miałem pianki w swoich shure'ah i bardzi mi pasowały. Zdecydowałem się na Comply TX no tylko właśnie, nie wiem który numerek, gdzieś wyczytałem że ktoś używa do flc 400 dla lepszej izolacji, a gdzies indziej ktoś używa 200. Czy to znaczy że każdy rozmiar będzie pasował? Mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić o co chodzi z tym rozmiarem tulejek?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"jak lekko osłabić wysokie w FLC8s?"

 

Pisałem już nie raz i nie dwa na Forum - poczekać do 50-tki.

Myślicie, że to długo ? Ani się obejrzyjcie jak będziecie taką starą dupą jak ja :D

 

To wcale nie tak długo - Chińczyk ćwiczy Qigong od dziecka i wcale mu nie przeszkadza, że mistrzostwo osiągnie za 70 lat :P

Albo i nie osiągnie ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoruj się na stylu Kung Fu Pandy !

Lordzie, te wysokie to moja klątwa - niestety słyszę jak trawa u sąsiada rośnie, w listopadzie :woot:

Tak serio, to mam cholernie wrażliwe uszy na wysokie. Jak piłują to czuję fizyczny ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wytrzymujesz piosenki Klausa Mitfocha "Śpij Aniele mój" ?

Chcesz mnie zabić ???

Krew z uszu ...

Zęby mnie rozbolały, nawet te w ... pragębie :blink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności