Skocz do zawartości

Jakie głośniki do komputera PC do 1500 zł


lukaszz85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Niedawno pytałem na tym forum o słuchawki dokanałowe i pomoc, którą otrzymałem pozwoliła na dokonanie właściwego wyboru. Mam nadzieję, że i teraz uzyskam pomoc w nurtującym mnie temacie głośników komputerowych

Może zatem wymienię podstawowe dane:

 

do jakiej muzyki: elektroniczna (techno, tech house, deep house, lekka elektronika typu Moderat) i pokrewne

 

na czym mi zależy: dobry bass, czystość elektronicznych dźwięków, szeroka scena (to lubię w słuchawkach nausznych)

 

do czego: do muzyki 80 % (miksowania i słuchania) grania w gry 20%

 

pokój: rysunek - załącznik, biurko pod oknem blisko około 0,6 m od narożnika pokoju i około 0,5 m od okna (wiem, że ustawienie nie jest cudowne, ale tak mi odpowiada i ciężko tu coś wykombinować innego)

 

co używałem do tej pory: Creative Inspire 5800 5.1 podłączone jako 2.1 (2 satelitki i subwoofer na ziemi pod biurkiem)

 

Źródło: PC płyta główna Asrock Z87 extreme 4 zintegrowana karta dźwiękowa Realtek ALC1150 (czy bedzie wystarczająca jako źródło?)

 

Opcje jakie biorę pod uwagę:

z głośników komputerowych:

2.0 Edifier r1600tiii, Micro lab Solo6c (czy nadadzą się na dosyć spore biurko?) cena ~450 zł EDIFIER 2.0 R2600 ~700zł

2.1 Edifier S530D cena około 800-1000

Dałem wyższy zakres ceny gdyby ktoś miał pomysł na kolumny i wzmacniacz.

 

Najbardziej jestem przekonany do rozwiązania typu 2.1, ponieważ głośniki nie są wówczas zbyt duże na biurko i subwoofer da większy i lepszy bass aniżeli przy 2.0, ale być może się mylę.

Jeżeli macie Drodzy jakiś inny pomysł przy tym ustawieniu i budżecie do 1500 zł, mam na myśli kolumny i wzmacniacz, to również proszę o propozycje i uargumentowanie, dlaczego warto. Wolałbym oczywiście zmieścić się w 1000 zł.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Łukasz

rozstaw pokoju.jpg

Edytowane przez lukaszz85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :) Kupiłem już Edifier R1700BT.

 

Może pomożecie mi chociaż w kwestii karty muzycznej, posiadam zintegrowaną REALTEK ALC1150 oraz zewnętrzną Numark DJ I/O (http://www.4deejays.pl/p,pl,65,numark+dj+io.html). Mam właśnie pytanie co do tej drugiej czy jest to dobra karta dźwiękowa czy rozejrzeć się lepiej za jakąś wewnętrzną do PC? Jeżeli tak, to jakie możecie polecić, oczywiście w rozsądnych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności