Skocz do zawartości

jaka karta graficzna


walle

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężka sprawa. Masz trzy opcje:

- dołóż 200zł do gtx 1070

- znajdź używaną przez krótki czas gtx 980ti na allegro

- kup gtx 1060 (lub rx 480)

1070 to najlepszy wybór, ale przekracza budżet.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung zaliczył wpadkę w przypadku Nota, ale nie zrzucajmy na niego winę za rzeczy, których nie zrobił. Wadliwe są kości firmy Micron i producenci kart udostępniają już biosy, by temu zaradzić. Nie siejmy paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na najlepszym ratio cena/jakość to karty za 1800zł nie są najlepszym wyborem. Tutaj płacisz po prostu premium za posiadanie najwyższej półki. Najlepsze ratio cena/jakość to w chwili obecnej prawdopodobnie Radeon RX470. Jeżeli ceny sensownych referentów RX480 będą w cenach 1000-1100zł to też będzie je można uznać za najbardziej opłacalne opcje w stosunku do wydanych pieniędzy. Zresztą co jakiś czas można trafić na fajne promocje.

Tutaj masz np. referenta RX480 8GB w okolicach 1100zł. Jeżeli przeżyjesz wady referenta w postaci wysokich temperatur, dość kiepskiego i głośnego chłodzenia to jak najbardziej można rozważyć tą propozycję.

https://www.amazon.de/gp/product/B01H01E4CQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Pamiętaj, że w tej ofercie czas oczekiwania to 1-2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na najlepszym ratio cena/jakość to karty za 1800zł nie są najlepszym wyborem. Tutaj płacisz po prostu premium za posiadanie najwyższej półki. Najlepsze ratio cena/jakość to w chwili obecnej prawdopodobnie Radeon RX470. Jeżeli ceny sensownych referentów RX480 będą w cenach 1000-1100zł to też będzie je można uznać za najbardziej opłacalne opcje w stosunku do wydanych pieniędzy. Zresztą co jakiś czas można trafić na fajne promocje.

Tutaj masz np. referenta RX480 8GB w okolicach 1100zł. Jeżeli przeżyjesz wady referenta w postaci wysokich temperatur, dość kiepskiego i głośnego chłodzenia to jak najbardziej można rozważyć tą propozycję.

https://www.amazon.de/gp/product/B01H01E4CQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Pamiętaj, że w tej ofercie czas oczekiwania to 1-2 miesiące.

RX480 obiecywał dużo, finalnie okazał się średniakiem, który jest zarazem ergonomiczną porażką. Obecnie GTX 1060 i 1070 to najbardziej optymalny wybór w mid/high-endzie. Jakkolwiek NV nie lubię, niestety prócz 460tki i 470tki, ta seria coś im nie wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz i w jakie gry, bo nie każdy potrzebuje takie monstrum typu SLI Titan X Pascal.

Wysłane z mojego Letv X600 przy użyciu Tapatalka

Powiem tak- do tej pory nie miałem możliwości grania w nowsze produkcje. Mój stary, wysłużony komputer miał kartę Sapphire HD (dalszego oznaczenia już nie pamiętam) i 512MB ram. Aktualnie chcę złożyć jednostkę, gdzie karta graficzna pozwoli mi nadrobić zaległości, ale również wystarczy mi na te kilka lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli zależy Ci na najlepszym ratio cena/jakość to karty za 1800zł nie są najlepszym wyborem. Tutaj płacisz po prostu premium za posiadanie najwyższej półki. Najlepsze ratio cena/jakość to w chwili obecnej prawdopodobnie Radeon RX470. Jeżeli ceny sensownych referentów RX480 będą w cenach 1000-1100zł to też będzie je można uznać za najbardziej opłacalne opcje w stosunku do wydanych pieniędzy. Zresztą co jakiś czas można trafić na fajne promocje.

Tutaj masz np. referenta RX480 8GB w okolicach 1100zł. Jeżeli przeżyjesz wady referenta w postaci wysokich temperatur, dość kiepskiego i głośnego chłodzenia to jak najbardziej można rozważyć tą propozycję.

https://www.amazon.de/gp/product/B01H01E4CQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Pamiętaj, że w tej ofercie czas oczekiwania to 1-2 miesiące.

RX480 obiecywał dużo, finalnie okazał się średniakiem, który jest zarazem ergonomiczną porażką. Obecnie GTX 1060 i 1070 to najbardziej optymalny wybór w mid/high-endzie. Jakkolwiek NV nie lubię, niestety prócz 460tki i 470tki, ta seria coś im nie wyszła.

 

Tylko to nie zmienia faktu, że w przypadku GTX1070 i GTX1080 płacimy za posiadanie najlepszych kart na rynku konsumenckim, a niekoniecznie za najlepszy stosunek opłacalności.

W przypadku RX480 tak jak napisałem, jeśli znajdzie się przyzwoity niereferent 4GB w cenie 1000-1100zł to będzie dobry wybór jeśli chodzi o stosunek opłacalności. Pod tym linkiem do oferty na amazonie co prawda jest referent z gorszymi parametrami, ale za ~1100zł dostajemy 8GB, czyli jest to w miarę dobra okazja.

 

Ja na razie odpuściłem zakup karty, ale prawdopodobnie będę wybierał między RX470 i GTX1060. W zależności która trafi się taniej. Jeżeli szukamy karty o najlepszym współczynniku opłacalności to oferty w okolicach 1000zł są najlepszym "sweet-spotem". Sam RX460 jakiejś szczególnej rewolucji nie zrobił w swojej klasie. Ot, jest dobrą kartą i tyle.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaczniemy od początku.

Podaj proszę do jakiego zestawu ma być ta karta. Jaką rozdzielczość ma Twój monitor? Czy oprócz gier potrzebna Ci moc obliczeniowa? Do jakich gier jest Ci potrzebna?

Łatwiej będzie doradzić Ci coś na podstawie tych informacji niż prostego pytania "Jaka karta do xxx".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności