Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kingston HyperX Cloud Core - problem w połączeniu z integrą


Marik1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 3 tygodni posiadam Kingston HyperX Cloud Core i mam z nimi problem. Gdy są podłączone (dobrze) do komputera, to po chwili zaczynają brzęczeć i wydawać taki specyficzny dźwięk, coś jakby bas, czy jakby były naelektryzowane. Sprawiają wrażenie, jakby miały problem z uziemnieniem. Miałem okazję testować obok Takstarów Pro 80, na FiiO F10K i grają niemal identycznie. Takstary z tym samym modelem (ale nie tą samą) płytą główną nie miały tego problemu. Gdyby ktoś sugerował, że problem dotyczy wejścia - Przy przednim ten efekt również występuje, jednak w mniejszym stopniu. Z iPhone 5 i wspomnianym wcześniej FiiO problemu nie ma. Jaka może być więc przyczyna? Zasilacz, płyta główna, słuchawki? A może ten typ tak ma? Mierników żadnych nie posiadam. Próbowałem nagrać dźwięk, jednak słychać co najwyżej szuranie (co nie oddaje problemu).

Kingston HyperX Cloud Core
GA-H97-HD3 (rev. 1.0) - Realtek ALC887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchać jakby buczenie/bzyczenie to prawie na pewno problem pochodzi z komputera. W moim wypadku PCet również strasznie hałasuje i dopiero DAC z dobrym USB załatwił sprawę.

 

Prawdopodobnie jest to spowodowane zasilaniem układu na płycie - ale nawet wymiana zasilacza w komputerze może nie rozwiązać problemu, więc raczej bym odpuścił.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Zapomniałem dopisać. Buczenie dotyczy sytuacji, kiedy dotyka się metalowych elementów po bokach (wyłączając pałąk i plastikowe elementy). Gdy się nie dotyka, to słychać tylko bardzo cichy szum (być może to złudzenie wynikające z wygłuszenia).

Edytowane przez Marik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jak znam konstrukcję tych słuchawek to raczej szans na dotknięcie tych elementów przez części kabla (w wypadku gdyby jakimś cudem izolacja zeszła), dlatego dalej sądzę, że może być to raczej kwestia zakłóceń z komputera. Czy przy wyższych głośnościach ten szum robi się głośniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Czyli rozwiązaniem będzie zakup karty dźwiękowej domniemam. Musi ona być wewnętrzna/zewnętrzna, czy nie będzie problemu z żadną z nich? Szczerze to na FiiO F10K dobrze gra, jednak nie widzi mi się płacić dwa razy tyle za kartę jak za słuchawki. Pora szukać czegoś w budżecie 100~220 zł... Mile widziane propozycje. Sam też się zagłębię w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem to będzie rozwiązanie, ale może pojawić się inny problem. Wewnętrzna karta może syczeć w taki sam sposób (bo też jest zasilana - pośrednio - przez płytę główną),a zewnętrzna zasilana przez USB również może zbierać śmieci (w moim wypadku zarówno Audinst mx-1, oraz Xonar STU syczały tak samo, a obie są zasilane zewnętrznie), więc kwestia znalezienia karty z takim odbiornikiem USB aby tego uniknąć.

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności