Skocz do zawartości

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem przez jakiś czas pierwszgo Conductora na Sabre. Dźwięk zwarty, trochę suchy, bardzo dynamiczny, detaliczny i całkiem dobrze napowietrzony. Tak go zapamiętałem. Jako źródło do Staxów by nie pasował, bardziej pod Audeze i ogólnie planary chyba bo pary miał bardzo dużo. Miałem wtedy HE-5LE i to też nie było najszczęśliwsze połączenie jak przypuszczam. No i "pstrykanie" potka doprowadzało mnie do pasji.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesławna drabinka rezystorowa. Ze STAXami bardzo dobrze komponował mi się NuForce DAC-80 (jak i z K1000). Minczin faworyzuje z kolei Myteka. V2+? Być może też by uszedł, ale chyba najbardziej po USB z driverami 3.20.00 przez lekki boost do odsunięcia pierwszego planu, który na ogół jest w nich bardzo bliski. Ale to może jeszcze kiedyś będę miał okazję znów sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Daty realnych testów obu urządzeń dzieli nieco ponad pół roku, jako że tekst o Focusrite bardzo długo leżał u mnie w przysłowiowej szufladzie. Musiałbym sprzęt mieć u siebie jeszcze raz i podpiąć wszystko jednocześnie. Wtedy dysponowałem jeszcze Cayinami iHA/iDAC-6.

 

Ogólnie rozumuję tak: punktem wspólnym dla wszystkich odsłuchów był u mnie DAC-80 i ponieważ jest to mniej więcej poziom siedzącego w Bursonie Sabre'a, a 6i6 okazał się grać od 80-tki gorzej, mogę z dużą dozą pewności założyć gorsze zdolności dźwiękowe na tle Bursona. Kwestia sprowadza się do określenia tak jak piszesz skali.

 

O ile perspektywa ceny bardzo przemawia za 6i6 w roli DACa do V2, bardziej ciekawe może się okazać przyłożenie do STXa z SSV5/994Enh (PCM1792A), jako że tu poziom jest bardziej wyrównany. Jednakże tu też bym dla ostrożności nie przesądzał, czy tak nafaszerowany Xonar by sobie nie poradził.

 

PS. Swoją drogą pytanie czy w ogóle jest sens wykonywać sparowanie z 6i6 I-generacji, skoro jest już dostępna II-ga z lepszym DACiem...

 

 

PS2. Dziś przekroczyłem orientacyjnie próg 100 godzin - jeśli cokolwiek miało się w CV2+ zmienić, chyba dawno się zmieniło i już przestało. @Compton jak sprawa z basem V2? Jest lepiej po tych paru dniach?

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi... przestał działać pilot... nowa bateria pomogła... ale tylko chwilowo

 

koniec hype'u ;)

 

PS. w sumie to pilota nie używam, bo mam 35 cm do sprzętu jak słucham... ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal działa. Może drugą też miałeś rozładowaną :)? A tak poza tym to mam podobnie, ale pilot przydaje mi się przy przełączaniu między dokładnie sąsiednimi wejściami. Przydatne gdy robisz A-B.

 

 

@Evilkillaruna

Ja nie wiem czy mi stówa pękła, już się pogubiłem ;) ale cały czas mam przekonanie, że testowy ezgemplarz miał go więcej...

 

No to faktycznie dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby był to rozrzut. Już wyjaśniam czemu:

  • sprzęt jest składany ręcznie, także ktoś to chyba jednak sprawdza :).
  • z tego co się orientuję prawie każdy z nas słyszał tą samą sztukę testową (myku nadal słyszy) i potem otrzymał swój własny egzemplarz. Co prawda trochę ryzykowne jest bazowanie na naszej pamięci co do wrażeń wywołanych pierwszym zetknięciem się z tym sprzętem (co ciekawe moje były mniej entuzjastyczne na początku niż na końcu testu), ale myślę, że w przypadku faktycznych odstępstw, byłoby już od kogoś z posiadaczy to zasygnalizowane.
  • rozwijając powyższe, mój egzemplarz gra dokładnie tak jak testówka i nawet tak samo się wygrzewał. Odchyłów od normy absolutnie bym nie zaakceptował, ponieważ sprzęt kupiłem stricte dla "tego" brzmienia, a które miałem u siebie zademonstrowane wraz z LCD-4 i które chciałem mieć już na zawsze jako powtarzalne w dalszych testach. Jedyna para, której nie miałem możliwości podłączyć testowo z posiadanych, to K340 ES-D, ale to akurat mała strata, bo sprzęt nie pokazuje niczego nowego w zakresie wniosków końcowych tak czy inaczej.
  • Compton jako jedyna osoba ma CV2 bez plusa, co trochę zmienia postać rzeczy jeśli zaczynamy mówić o porównaniach. Byłoby nas dwóch, ale w ostatniej chwili zmieniłem zamówienie i dopłaciłem do wejść cyfrowych. Testował zaś u siebie wersję z plusem, tą samą, którą ma Myku. Generalnie nie powinno je między sobą nic a nic różnić dźwiękowo na sekcji wzmacniacza/PRE, ale pewność będziemy mieli dokładnie tak jak powiedział Compton: gdy skonfrontuje się dwie sztuki ze sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę napisać, że mój BCV2+ gra identycznie jak egzemplarz testowy.

 

Sprzęt dotarł do mnie w podwójnym pudełku, gąbki, folie ochronne, itd. - bardzo dobre zabezpieczenie paczki.

Po wypakowaniu odstawiłem BCV2+ na kilka godzin do ogrzania się w temperaturze pokojowej.

Po podłączeniu do komputera zainstalowałem sterowniki (najpierw wersja 2.24, później wersja 3.20 i na tej ostatniej pozostałem).

 

Wiem, że pamięcią dźwięków jest różnie, ale nie usłyszałem nic niepokojącego (brak lub nadmiar) chociaż obawiałem się tego - rożnie to bywa.

Od samego początku mój BCV2+ gra bardzo dobrze, identycznie i równie dobrze jak wersja testowa z meet Żywiec 2016.

Tam testowałem z LCD-2 (moje), LCD3, LCD-4, i kilka innych - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Compton ma ze wzmakami tak jak niektórzy z dziewczynami... zauroczenie, a potem proza życia... :)

 

burson jest czuły na źródło, bardzo dużo przekazuje z charakteru DACa, jest bardzo duża różnica z wbudowanym Sabre a podpiętym Citrone Tube DAC, dlatego wszelkie zmiany to 2Qute

znczybu mnie Citrone, a u Comptona 2Qute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Compton ma ze wzmakami tak jak niektórzy z dziewczynami... zauroczenie, a potem proza życia... :)

 

burson jest czuły na źródło, bardzo dużo przekazuje z charakteru DACa, jest bardzo duża różnica z wbudowanym Sabre a podpiętym Citrone Tube DAC, dlatego wszelkie zmiany to 2Qute

znczybu mnie Citrone, a u Comptona 2Qute

rasowy amp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

może Compton ma ze wzmakami tak jak niektórzy z dziewczynami... zauroczenie, a potem proza życia... :)

 

burson jest czuły na źródło, bardzo dużo przekazuje z charakteru DACa, jest bardzo duża różnica z wbudowanym Sabre a podpiętym Citrone Tube DAC, dlatego wszelkie zmiany to 2Qute

znczybu mnie Citrone, a u Comptona 2Qute

rasowy amp ;)

 

Spokojnie, wiemy że nie ma bardziej rasowego sprzętu niż k702 ;) i mojo.

...wygłupiamy się tylko :ph34r:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może Compton ma ze wzmakami tak jak niektórzy z dziewczynami... zauroczenie, a potem proza życia... :)

 

burson jest czuły na źródło, bardzo dużo przekazuje z charakteru DACa, jest bardzo duża różnica z wbudowanym Sabre a podpiętym Citrone Tube DAC, dlatego wszelkie zmiany to 2Qute

znczybu mnie Citrone, a u Comptona 2Qute

rasowy amp ;)

 

 

...wygłupiamy się tylko :ph34r:.

 

nazwałbym to inaczej ..

 

 

rasowy dla mnie - wzmacniający neutralnie źródło

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Tymczasem dodałem kilka uzupełnień do recenzji:
- chyba już definitywne obserwacje co do wszystkich wejść cyfrowych,
- rozwinięcie zachowania się wyjść PRE/DAC,
- ostateczną aktualizację co do zworki i jej przeznaczenia,
- parę słów więcej nt. brzmienia na różnych wersjach sterowników.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO zworka NIE jest do montowania samodzielnego, ale przeznaczona dla serwisu.

Jak dla mnie ot taka ciekawostka - jak sławetne niewykorzystane gniazdo w Sound Blaster Titanium HD.

;)

U mnie zworka jest w woreczku na dnie pudełka, na dnie szafy i niech tam pozostanie.

Edytowane przez Blondie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności