Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie pies szczeka na obcych oraz chore kidos utrudniją odsłuchy:)

 

zawsze mogę klocka zataszczyć do misiekkb do am i można się umówić na jakiś termin na zbiorczy odsłuch

 

chyba misiekkb się zgodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za bycie blondynem ale co to AM :)?

Oczywiście pisze sie i jesli ktoś miałby ochotę posłuchać czegoś z zabawek które posiadam chętnie przytargam .

Radek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za bycie blondynem ale co to AM :)?

Oczywiście pisze sie i jesli ktoś miałby ochotę posłuchać czegoś z zabawek które posiadam chętnie przytargam .

Radek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

AudioMagic na Siennej w stolicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest napisane, że obudowa V2+ podczas pracy nagrzwa się do ok 36'C w maksie, natomiast mam wrażenie, że mój wzmacniacz wogóle się nie nagrzewa.

Nie mam termometru zbliżeniowego żeby zmiarzyć dokładnie, ale temperatura na dotyk jest taka sama.

Jak to jest u Was?

 

Wszystkie inne wzmacniacze jakie miałem, zawsze były cieplejsze włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teraz w pracowni 24'C (tyle pokazuje klimatyzator), Burson ma zależnie od miejsca dokładnie 34-36'C, a więc znów pokrywa się to z obserwacją sztuki testowej, należącej teraz do @mykupyku. Podłączone mam tylko K500 EP, ale pamiętam, że na K1000 trochę mocniej go rozgrzałem. Absolutnie zero problemów jednakże w tej materii.


Ale ale, Panie, pamiętaj że masz V2 a nie V2+. Nie masz płytki USB i płytki DACa ze stopniem dyskretnym, który również podgrzewa środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest napisane, że obudowa V2+ podczas pracy nagrzwa się do ok 36'C w maksie, natomiast mam wrażenie, że mój wzmacniacz wogóle się nie nagrzewa.

Nie mam termometru zbliżeniowego żeby zmiarzyć dokładnie, ale temperatura na dotyk jest taka sama.

Jak to jest u Was?

 

Wszystkie inne wzmacniacze jakie miałem, zawsze były cieplejsze włączone.

 

Obudowa V2+, a Ty masz V2, czyli odpada DAC i XMOS :) W obudowie jest też teraz sporo miejsca, więc ciężej nagrzać taki kawałek alu.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to informacja raczej poglądowa. Nie znamy warunków wyjściowych otoczenia badania przeprowadzonego przez producenta. Tym niemniej wydaje się, że producent daje do zrozumienia, iż BCV2+ ciężko doprowadzić do stanu krytycznego przegrzania. U mnie po godzinie dzałania BCV2+ w dotyku jest letni. Czyli około 36,6*C. Ale pamiętajmy, że wrażenia organoleptyczne są nieprecyzyjne. Jednak nie mam wrażenia, żeby budowa była gorąca, co świadczy o temp. max 40*C. Pirometru nie mam więc dokładniejszy pomiar odpada.

Podsumowując - BCV2+ to dobry sprzęt.

Edytowane przez Blondie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mały soloist sl mk2 prawie wcale się nie nagrzewał

 

tak samo cv2+ jest ledwo ciepły, w granicach ciepłoty ciała

 

burson wpakował całość w kawał aluminium, które równomiernie i skutecznie oddaje ciepło na zewnątrz

 

po prostu fajna technicznie konstrukcja, bo wzmaki potrafią grzać jak kaloryfery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście, bardzo przemyślana i gruba obudowa, minus wzmacniacze opracyjne V5 w sekcji przetwornika, dają urządzeniu w czasie pracy temperaturę pokojową.

Czas przejść na Conductora V2+.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście moze okazje testować z słuchawkami nisko omowymi typu TH900 lub Oppo PM

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem ze współpraca kwitła ?:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może rzeczywiście, bardzo przemyślana i gruba obudowa, minus wzmacniacze opracyjne V5 w sekcji przetwornika, dają urządzeniu w czasie pracy temperaturę pokojową.

Czas przejść na Conductora V2+.... :)

 

No nie? :) W końcu to jeden z lepszych hype'ów na tym forum. Popcorn znika z półek jak ciepłe bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z piszących tu posiadaczy V2 / V2+ słuchał go przed zakupem, więc... nie, to nie hype, a sam produkt pozytywnie się wyróżnia.

Można odnieść wrażenie że sprzęty Audeosa, są na łamach audiofanatyka traktowane przychylniej. Sam to zauważam. Niestety ze wszystkimi opiniami Jakuba (z jednym tylko wyjątkiem Aune T1 rewizja pierwsza na stokowych lampach) się zgadzam po odsłuchach :)

Więc jest to tylko wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej na odsłuchu Taurusa MK2 i w tym samym czasie Mastera 11 i Burson w moim miemaniu wypadł najlepiej. Mógłbym mieć też taniej zestaw Cayina 6, ale po konsultacji z osobami które go miały, już mi się nie chciało sprawdzać.

Wiem też, że pozycja Hedonica względem Bursona jest niezagrożona, także wszyscy powinniśmy być zadowoleni, że każdy ma co mu pasuje.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to tylko wrażenie.

 

Minus zabytkowe AKG, do których przyznaję faktycznie mam lekką słabość ;).

 

Przypomnę że Conductora też tak jak wszyscy kupiłem po odsłuchach, choć kompletnie tego nie planowałem. Nie zamierzam się go również pozbywać, nie jest to przelotny romans. Fantastycznie gra mi praktycznie ze wszystkimi parami, zwłaszcza z K270 i K340, także nie ma opcji. A w kontekście recenzji jedyne uzupełnienia jakie poczyniłem to kilka informacji wynikających z rozmowy z @Comptonem oraz informacja o sterownikach, a co odkryłem tylko dlatego, że zapomniałem odinstalować wersję dla Aune T1 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności