Skocz do zawartości

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mykupyku napisał:

warto też dodać, że każdy sprzęt ode mnie, gra lepiej... bo jest naładowany pozytywną energią

To prawda, czuć tę energię... :)

Właśne sobie słucham samej sekcja wzmacniacza w Bursonie. Jako źródło LA Voce na AD1865 + HE1000 i powiem, że jest świetnie.

Magnificent

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Compton napisał:

To prawda, czuć tę energię... :)

Właśne sobie słucham samej sekcja wzmacniacza w Bursonie. Jako źródło LA Voce na AD1865 + HE1000 i powiem, że jest świetnie.

Magnificent

 

Ale Ty chyba juz miales ten klocek tylko w wersji bez DAC i nie oceniales go najlepiej. Czyzby wplyw mykupyku byl tak istotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lolomanolo napisał:

 

Ale Ty chyba juz miales ten klocek tylko w wersji bez DAC i nie oceniales go najlepiej. Czyzby wplyw mykupyku byl tak istotny?

Tak, miałem.

I tu wracam do punktu wyjścia - jest to ezgemplarz testowy, który miałem na odsłuchu. Wówczas zauroczył mnie niesamowicie. Tak jest i teraz. Natomiast sam wzmak pozostawiał u mnie poczucie niedosytu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dorzucę od siebie parę groszy.

 

Miałem swego czasu przyjemność testować srebrnego V2 należącego do Comptona, którego konfrontowałem bezpośrednio z moim czarnym V2+. Badaliśmy hipotezę, że brak modułu DAC może jakkolwiek wpływać na brzmienie między jedną a drugą wersją. Jeśli chodzi o sekcje wzmacniające, oba urządzenia grały mi z K1000 w zasadzie identycznie. Największe zastrzeżenia były wtedy jak pamiętam do wypełnienia basu, ale tu gdy już myślałem że coś udało się usłyszeć, kolejne utwory lub nawet odsłuchy tego samego fragmentu jednego utworu nie wykazywały różnic (czyli prawdopodobnie efekt placebo). K1000 miały wtedy już zamontowany na stałe polaryzator basowy jak pamiętam, więc na basie popisywały się większym wigorem i czułością niż stock.

 

Testowałem również niedawno Chorda 2Qute (przyjechał razem z Hugo TT i X-Sabre PRO), którego z V2 używał wtedy Compton. Teoretycznie wszystko było jak należy, ale zaczynało dominować uczucie surowości na całym charakterze, natomiast na basie pojawiało się osłabienie, jakby lekka anemia. Testy wykonywałem tym razem nie tylko na K1000, ale i na HD800 oraz LCD-2F. Dla ciekawości podpiąłem do niego Aune S7, który potwierdził taki charakter. Ostatecznie 2Qute'a zapamiętałem jako układ tendencyjnie chudszy i jaśniejszy, bardziej techniczny niż organiczny. Tymczasem w V2+ właśnie ta organiczność była (i jest) najczęściej tym, co przyciąga i czaruje słuchacza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tutaj z pespektywy czasu, winę zaczynam upatrywać w 2Qute.

Niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować na 100% i nadal pozostaje ziarno niepewności, choć rozwiewana przez @EvilKillaruna ale pozostaje.

W czasie testowania CV2+ jako zewnętrzny DAC służył mi Audio-GD Master-11 a teraz Aqua La Voce, czyli bardzo porządne DACe (dla mnie najlepsze jakie słyszałem), z mocno rozbudowaną sekcją analogową i osobnym zasilaniem na cyfrę i analog. A w czasie posiadania V2 jedynie Chord.

 

I znowu Buron wyrywa z butów... :)

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wcześniejszy opis to tylko moja subiektywna opinia, której jak zawsze nie mam intencji nikomu na siłę narzucać. Niemniej poruszana problematyka ciekawiła mnie od tamtego czasu na tyle, że gdy dostałem propozycję posłuchania także 2Qute razem z Hugo TT, od razu skorzystałem podwójnie. Nie odnotowałem tego przy Hugo TT - tu już bas, choć też bardziej techniczny, nie miał żadnych problemów z mocą czy wypełnieniem jako takimi. Na X-Sabre PRO również. Tylko tak jak mówię, są to w obu przypadkach droższe układy od 2Qute i trochę niewygodnie mi się tu ich używa do porównań, ale robię to tylko dlatego, że wszystkie przyjechały w ramach jednej paczki i po prostu znalazły się na stole w tej samej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nsk napisał:

Istnieje też szansa, że Burson nie polubił 3V z wyjścia DAC-a.

...a może nie polubiły się impedancje: wyj daca z wej wzmaka; trudno powiedzieć.

Na micie żywieckim, wyżej wspomniany X-Sabre PRO podłączony do sekcji wzmacniacza cv2+, nie zachwycił mnie.

Tak, wiem że krótko, że meet itd., ale combo cv2+ (też słuchałem tylko dwa razy, ale dokładnie) robiło mi zawsze - "o żesz ty kuna mać, jak to gro!".

Także ten, dac  i wzmak w Bursonie po prostu się lubią imo to raz, a dwa, nie znamy topologii układu więc nie wiemy czy wzmak w combo nie różni się od tego solo lub czy sekcja dac w combo nie wpływa na działanie wzmaka.

Tak czy siak CV2+ rules.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wzmak w CV2+ z La Voce gra świetnie. Tak samo jak wówczas z Masterem-11.

Sam CV2 z 2Qute nie grał. Z X-sabre lepiej, ale to też nie to co na powyższych zestawieniach lub combo.

LD 6+ łoił go w każdym calu, teraz nie jest to takie oczywiste.

Ale dobra, już nie wnikam.

Cieszę się teraz muzyką z Bursona (samego wzmacniacza). :)

 

A, przypomniałem sobie, miałem też kilka innych DACów do porówania.

P1190228.JPG

Wnioski były dla mnie dosyć zbieżne. Stąd decyzja o rozstaniu.

Edytowane przez Compton
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V2+ to V2 z dołożoną płytką DAC (którą można sobie dokupić i zrobić z V2 normalnego V2+) i nic więcej. Płytka DAC nie wpływa na brzmienie wzmacniacza. Było to dodatkowo weryfikowane przez producenta, a także przez odsłuchy. Teorię można zatem uznać za obaloną.

 

@Compton szukałeś jak dobrze pamiętam czegoś muzykalnego, organicznego i cieplejszego, co w pewnym stopniu oferuje DAC montowany w V2+. Ostatecznie wziąłeś V2, a do niego DACa, który jak się okazało jest czymś prawie przeciwnym - technicznym, nieco suchym i płaskim. Popraw mnie, jeśli coś pokręciłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam złom? W żadnym kondensatory nie śmierdziały :D

 

4 minuty temu, Mayster napisał:

@Compton szukałeś jak dobrze pamiętam czegoś muzykalnego, organicznego i cieplejszego, co w pewnym stopniu oferuje DAC montowany w V2+. Ostatecznie wziąłeś V2, a do niego DACa, który jak się okazało jest czymś prawie przeciwnym - technicznym, nieco suchym i płaskim. Popraw mnie, jeśli coś pokręciłem :P

Tak było.., ale 2Qute że nie muzykalny..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu każdy z nas ma swój własny słuch i własne zdanie. Grunt że większość z nas umie je szanować i nie wchodzi drugiej osobie na głowę doszukując się intencjonalności czy niewiedzy. 2Qute'a oceniam przede wszystkim przez pryzmat swojego własnego sprzętu, ale on ma też jednocześnie swoje własne zastosowania, których nie sposób nie wziąć pod uwagę. TT natomiast po prostu mi się podobał, choć też nie bezwarunkowo. Najbardziej w trybie integry. Do jakości dźwięku jako ogółu nie miałem jednak żadnych zastrzeżeń i co najwyżej trzeba byłoby poszukać sobie z nim odpowiednich tonalnie nauszników do towarzystwa. W jego recenzji zrobię prawdopodobnie coś nowego, bo obok opisu ogólnego wykreślę też wrażenia bezpośrednio z kilku par słuchawek. Takie przykłady synergiczne, w których to i to mi się będzie podobało, ale już to i to nie. Wydaje mi się, że przy tak drogim sprzęcie ma to już jakiś sens.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, EvilKillaruna napisał:

W jego recenzji zrobię prawdopodobnie coś nowego, bo obok opisu ogólnego wykreślę też wrażenia bezpośrednio z kilku par słuchawek. Takie przykłady synergiczne, w których to i to mi się będzie podobało, ale już to i to nie. Wydaje mi się, że przy tak drogim sprzęcie ma to już jakiś sens.

A to na pewno będzie bardzo pomocne. Pomimo indywidualnych zalet danego produktu, ważniejsza jest synergia i wpasowanie się w tor.

Edytowane przez Compton
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem pierwszego, chciałbym mieć drugiego, chętnie posłuchałbym trzeciego :)

Tak naprawdę każdy z wymienionych combosów ma swoje mocne i słabsze strony, pytanie czego oczekujesz po sprzęcie i czy HE400i oraz HD600 to modele na których zamierzasz zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na tym forum jest niewielu użytkowników,  którzy zadeklarowali koniec poszukiwań i chcą zostać z posiadanym sprzętem na zawsze. Oczywiście obecnie posiadane słuchawki to nie koniec poszukiwań. Chcę je sobie zostawić a w przyszłości dokupić coś z wyższej półki.

Dlatego od sprzętu oczekuję uniwersalnosci w synergii z kilkoma modelami nausznikow. Priorytetem jest wysoka jakość dźwięku i możliwość używania daca w systemie z kolumnami. Sprzęt musi grać dźwiękiem muzykalnym, emocjonalnym a jednocześnie swietnym technicznie. Tylko w tej kwocie to jest ciężko wymagać aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piter44 napisał:

Myślę że na tym forum jest niewielu użytkowników,  którzy zadeklarowali koniec poszukiwań i chcą zostać z posiadanym sprzętem na zawsze. 

Obawiam się że większość taką deklarację tu składała. Niewielu tylko w tym postanowieniu wytrwało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności