Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli do HE1000 to chyba faktycznie można byłoby próbować szczęścia z czymś bardziej fortunnym. Aczkolwiek mi się ten zestaw (zwłaszcza sam wzmacniacz) spodobał. Hechlok też swego czasu chwalił i posiadał (posiada?). Niemniej choć ma lepsze connectivity od CV2+, komponowałby mi się z mniejszą liczbą różnych par niż on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem combo Cayina dwukrotnie, na takich słuchawkach jak LCD-XC z FAW Noir, HE-400i stock i LCD-3 z FAW Claire i z każdym modelem było to dobre, synergiczne połączenie.

HE-1000 grają znacznie jaśniej od wyżej wymienionych stąd kombinacja iHA-6 i 2Qute mogłaby mi przypaść również do gustu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może rzeczywiście, bardzo przemyślana i gruba obudowa, minus wzmacniacze opracyjne V5 w sekcji przetwornika, dają urządzeniu w czasie pracy temperaturę pokojową.

 

Czas przejść na Conductora V2+.... :)

No nie? :) W końcu to jeden z lepszych hype'ów na tym forum. Popcorn znika z półek jak ciepłe bułeczki.

Majkel, powiem szczerze, że Tobie też by się spodobał cv2+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście moze okazje testować z słuchawkami nisko omowymi typu TH900 lub Oppo PM

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jeszcze z nighthawkami śmiga

 

chociaż one bardzo fajnie grają też z soloistem sl mk2, podejrzewam zatem, że fostexy też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej na odsłuchu Taurusa MK2 i w tym samym czasie Mastera 11 i Burson w moim miemaniu wypadł najlepiej. Mógłbym mieć też taniej zestaw Cayina 6, ale po konsultacji z osobami które go miały, już mi się nie chciało sprawdzać.

Wiem też, że pozycja Hedonica względem Bursona jest niezagrożona, także wszyscy powinniśmy być zadowoleni, że każdy ma co mu pasuje.

Co masz na mysli z headoniciem?

 

Porownasz czym burson przekonal w stosunku do master 11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są spostrzeżenia z prywatnej konwersacji, także jeżeli osoba zainteresowana będzie miała ochotę na wyrażenie opini publicznie, to zapewnie to uczyni.

 

Co do Bursona V2+ vs Master 11, to porównując same wzmacniacze, Burson w dosłownie KAŻDYM aspekcie zarówno technicznym, tonalnym czy przestrzennym był lepszy od AGD, także nie ma co się tutaj rozpisywać.

Natomiast DAC Mastera na PCM1704uk to jest klasa sama w sobie i gorąco polecam posłuchać co te stare kostki potrafią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem combo Cayina dwukrotnie, na takich słuchawkach jak LCD-XC z FAW Noir, HE-400i stock i LCD-3 z FAW Claire i z każdym modelem było to dobre, synergiczne połączenie.

HE-1000 grają znacznie jaśniej od wyżej wymienionych stąd kombinacja iHA-6 i 2Qute mogłaby mi przypaść również do gustu.

 

Generalnie Cayin 6 jest świetny choć też mam lekkie parcie na przetestowanie innego DACa. Ten chord mnie kusi bo go kilka razy odsłuchiwałem i w moim odczuciu to analog. Szkoda, że Burson nie ma XLR. Człowiek zainwestował w kabel XLR i co teraz ? :) Zresztą nie tylko słuchawkowy, a też IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,ja niestety mam niezbyt dobre wspomnienia z Bursonem.

Miałem model HA-160D, takie dobre niby Combo.

Kupiłem od człowieka z forum ,był modowany pod T1 Beyera.

Niestety okazał się grać gęsto jak smoła,bez sceny i powietrza, głównie środkiem..Brrr..

Na poziomie 500zł...albo i gorzej,porażka. Do dzisiaj mam koszmary jak to wspominam...he,he.

Mam nadzieję że nie modowane Bursony grają tak jak wyglądają...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sprzętu modyfikowanego bardzo trudno jest się do niego odnosić, bo tak jak mod może być rozległy i aplikowany w danym punkcie, tak może bardzo różnie przekładać się na końcowe brzmienie. W grę wchodzi także jego wykonanie. Są osoby, które jak już w coś ręce włożyły, to potem sprzęt stawał się bohaterem działu Spory.

 

Generalnie starsze o jedną generację Bursony z tego co wiem grały dosyć neutralnie, wręcz sucho, coś a'la kierunek dyskretnych V4. Nie czarowały tak jak nowsze wersje. Jeśli mnie pamięć nie myli pisał o tym na forum m.in. @szwagiero, któremu na pewno nie brak doświadczenia i osłuchania z różnym sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko, teraz wszystko jasne.

 

 

Swoją drogą jeszcze w temacie wygrzewania: mój CV2+ przekroczył spokojnie 70 godzin. W tym czasie jedyne co najwyżej usłyszałem, to ewentualne "ugruntowanie się" obecnego brzmienia. Najbardziej gwałtowne zmiany odnotowywałem do progu tych rzeczonych 24-30 godzin. Ale lecę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Może rzeczywiście, bardzo przemyślana i gruba obudowa, minus wzmacniacze opracyjne V5 w sekcji przetwornika, dają urządzeniu w czasie pracy temperaturę pokojową.

Czas przejść na Conductora V2+.... :)
No nie? :) W końcu to jeden z lepszych hype'ów na tym forum. Popcorn znika z półek jak ciepłe bułeczki.

Majkel, powiem szczerze, że Tobie też by się spodobał cv2+

 

Nie wykluczam i oby tak było, bo ja nie mam oporów przed zasłużonymi pochwałami. Poprzedni wpis był ironiczny, wężykiem jakby. Niemniej mam w pamięci premierę combo od Cayina na tym forum. Ton wówczas był jeszcze bardziej kategoryczny i egzaltowany niż przy opisach CV2. Potem wyszło, że sprzęt wcale nie taki wszechstronnie utalentowany.

Na porównanie nie mam parcia, ale mam do niego zawodnika, więc zapraszam jakby co na sparring. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack vs. jack. :) Przed obecnym wyjazdem mogłem sobie trochę porównać dźwięk podany symetrycznie i niesymetrycznie na teoretycznie tym samym pułapie jakościowym i tu jednak nie ma tak prosto wskazać co jest lepsze. Pewnie z powodu długiej abstynencji od sygnału niesymetrycznego bardzo mi sposób gry z jacka pasował. Tak że ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi ze Mykupyku ma/miał wersję akurat na pcm, a obecne są tylko na sabre, stąd porównanie samych przetworników może nie mieć sensu. Wzmacniacze natomiast jak najbardziej.

mi i granie PCM1793 i sabre9018 się podobało, choć na dłuższą metę wybrałbym sabre, jako bardziej uniwersalne, wciąż muzykalne, ale bardziej żywiołowe i techniczne, bo PCM był gładszy, grzeczniejszy, bardziej muzykalny

 

a same wzmacniacze grają podobnie ale cv2 jest szybszy, przekazuje więcej detali, dół brzmi już po prostu idealnie, ciut dynamczniej, ciut sprężyściej, szybciej i dokładniej, do tego dochodzi więcej głębi

 

ale conductor virtuoso z PCM to naprawdę świetny klocek, a różnica w cenie jaką zapłaciłem jest olbrzymia na jego korzyść, ale z he-6 nie dał rady zagrać na 100%, a cv2+ jak najbardziej

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności