Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Burson Conductor V2+


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Pilot do BCV2+

Sprytny patent - zero śrubek, zero zatrzasków,

na 4 magnesy w obudowie (plus 4 w pokrywie)

 

ułatwi to ewentualną wymianę baterii, choć ta wystarczy na dość długo,

trzeba tylko uważać aby przy podnoszeniu pokrywki nie zarysować jej - zalecany twardszy drut w osłonie plastikowej

 

 

20161203_215353puqdf.jpg

Edytowane przez Blondie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko po co jest dołaczona skoro jest tylko dla serwisu?

Trzeba pamiętać aby ją włożyć do kartonu odsyłając sprzęt? :)

 

Nie jest ona przeznaczona tylko dla serwisu, a po prostu znajdująca się w każdym CV2+ bez względu na model. Przynajmniej tak wynika z tego co mówi Burson. Powinna być jednak zaaplikowana w środku w przypadku CV2 (chyba że po prostu lecą hurtem i dorzucają do pudełek jak leci). Rozkręcałeś i sprawdzałeś czy faktycznie jest fizycznie zamontowana?

 

Plus jeszcze jedno pytanie: czy CV2+ i obecnie posiadany CV2 pracują w zakresie notowanych różnic z tego samego DACa / ogólnie toru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rozkręcałem - zworki nie ma.

 

DAC jest inny, o czym już pisałem.

Cytuję odpowiedź jaką uzyskałem z serwisu odnośnie zworki:

 

Hi Robert,

Yes, the jumper is only used for customer who has the Conductor V2 (not the V2+) version to mute all the digital input since there in the none "+" version there is no DAC inside.

 

For CV2+ customer it is just a spare part in case they need it.

 

 

Please remember to allow for 100 hours of burn in time for CV2+ to sound at its best.

 

 

Warm regards

Dennis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a pytałeś się dlaczego jej nie ma w Twojej sztuce i czy możesz ją tam bezpiecznie umieścić?

 

Co do DACa - jeśli tak to wybacz, tym razem ja przeoczyłem. Ale jeśli tak, no to zagadka jest dla mnie już praktycznie wyjaśniona i zgodna z tym co napisał Myku: inny DAC = inny dźwięk. Podejrzewam, że na CV2 jest Ci pisany nie 2Qute, ale coś w stylu mojego DACa-80, a więc przestrzennie, ale lekko ciepło i przede wszystkim ze wspomnianym dołem. U mnie różnica jest mniejsza niż opisuje Myku, ale natężenie bliskości średnicy i ciepłoty stopniuje się tak:

DAC-80 + stock IC > DAC-80 + AGR IC > CV2+ C/T > CV2+ USB

 

Możliwe że pod HEKi najlepsze jest znalezienie kompromisu pod stronie DACa między organicznością i muzykalnością a technicznością. Zbyt ciepły = braki w technice będą chodziły z tyłu głowy. Zbyt techniczny = braki w muzykalności będą chodziły z tyłu głowy. Jedno i drugie = złoty kompromis.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)
Nie pytałem, bo jak domniemam po własnych oględzinach i zdjęciu otrzymanym od Ciebie na PW, tam zworki być nie powinno.
Tylko odpowiedź pana od Bursona wskazuje, że być powinna. Sam nie wiem.
Ale chyba rzeczywiście jeszcze raz o to zapytam, bo nie ma co gdybać.

 

Co do DACa - panowie!
To że sygantura się może różnić, nie mam najmniejszych wątpliwości i na pewno ma swój wkład w reprodukcję basu przez resztę toru, ale jak pisałem, przez dwa miesiące słuchałem Chorda przez Aune x7s i zastrzeżeń co do ilości basu i dynamiki nie miałem.
Wątpię wiec aby Aune na tle Bursona był aż tak przebasowiony, aby nadrabiał niedostatki basu z 2qute. Dynamikę też by miał znacznie większą?
Pamiętam odsłuch V2+ z dwóch DACów i tam bas oraz dynamika była fascynująca.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to przy BCV2+ (czyli z DAC Burson'a) basu miałeś poprawną ilość.

Teraz mając BCV2 (bez DAC Burson'a) ale z DAC zewnętrznym masz za mało basu.

Wg mnie rachunek jest oczywisty.

Tym niemniej zazdroszczę Ci zabawy z tymi Dac'ami... życzę miłych odsłuchów

mam nadzieję, że znajdziesz to co szukasz - powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę mnie to martwi bo myśle o wersji bez DACa ..... ale chyba nie ma lepszego sposobu jak zamówić i samemu się przekonać :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Najlepiej zamów u Comptona ;)
Zwrotów nie przyjmuje :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej. Tylko głębokość. Oryginały mam już spłycone przez czas, dlatego ucho znajduje się bliżej drivera. W zamiennikach od K501 materiału jest więcej, dlatego ucho jest dalej.

 

Wszystkie testy wykonywane bezpośrednio na CV2+, tryb integry po USB, 3.20.00, żadnych dodatkowych DACów, K1000 po adapterze XLR-jack. Głośność systemowa i odtwarzacza 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko ....czy po przyciśnięciu mute słyszycie jakieś dźwięki w słuchawce ? U mnie na każdej słuchawce słychać delikatne trzeszczenie w prawej muszli ....

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wciśnięciu "MUTE" jest OK, to znaczy nic nie trzeszczy, zero dźwięków.

To samo na podpiętym do BCV2+ wzmacniaczu Lycan.

 

może u Ciebie to kwestia okablowania w słuchawkach?

i kazde mialo by ta sama wade ? ... na innym wzmacniaczu jest OK

 

 

płynnie się ścisza lub pogłaśnia bez trzasków

chodzi o zachowanie po wciśnięciu przycisku 'mute' na pilocie

 

Jak sie zatrzyma muze na odtwarzaczu to w słuchawkach jest absolutna cisza .... moze 'niskoomowce' tak maja :-)?

Edytowane przez Asknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności