Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do filmów, muzyki i gier


trifek

Pytanie

Witam serdecznie,

Mój sprzęt:

- komputer stacjonarny (z taką kartą muzyczną: https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z170-pro-gaming-z170-quadddr4-2133-sata3-hdmi-dvi-dp-usb-3-1-atx-707313/ ),

- MacBook,

- iPad, iPhone.

 

Słuchawki potrzebuję do: słuchania muzyki (pop, dance, radiowe hity), filmy, gry.

 

Budżet jakim dysponuje to ok 600-700 zł.

 

Znalazłem takie słuchawki: https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/over_ear_headphones/soundlink-around-ear-wireless-headphones-ii.html

 

Co o nich myślicie?

 

 

Ps. te też są bardzo ładne: https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/over_ear_headphones/soundlink-around-ear-wireless-headphones-ii.html#v=soundlink_ae_headphones_ii_black - tylko cena bardzo wysoka... opłacałoby się ewentualnie do nich dokładać?

 

Martwi mnie tylko ten zapis: "Czy słuchawki można używać do gier? Nie. Większość konsol do gier nie korzysta z tych samych protokołów Bluetooth co słuchawki Soundlink®. Aby można było odtwarzać

dźwięk, niezbędny jest profil A2DP, więc słuchawki mogłyby służyć tylko do komunikacji i nie odtwarzałyby dźwięku z gier. Ogólnie rzecz biorąc, opóźnienie między dźwiękiem a obrazem będzie zbyt duże i wyraźnie dostrzegalne w grach, w których wydarzenia i dźwięki powinny być zsynchronizowane. Osoby grające w proste gry z efektami dźwiękowymi mogą nie zauważyć problemu.".

 

Ten problem dotyczy tylko konsol, czy komputerów także? Gram w gry nie często, ale zazwyczaj dynamiczne (wyścigi, strzelanki itp).

 

Bardzo proszę o pomoc,

Trifek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bose sa jak Beats by Dre, drogie i cholernie przereklamowane ,chodz przynamniej z jakoscia dzwieku u nich znacznie lepiej niz w beatsach.

 

Jesli sluchawki maja byc tylko do domu, to polecal bym konstrukcje otwarte,

 

Ja polecam goraco to czego sam uzywam Fidelio X1/X2 chodz zeby zmiescic sie w budzecie musisz poszukac okazji badz uzywek.

Sa tez Philips SHP 9500 ktore mozna czasem jeszcze gdzies czasem dostac, graja bardzo dobrze i sa dosc "tanie".

 

Sporo Sennheiserow sie tu w sumie nada.

 

 

Jesli zamkniete to moze Aduiotechnica M40X ?

 

Ludziska zaraz Ci tu rzuca wiecej fajnych propozycji :)

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałem dodać że ja się totalnie na tym nie znam ;)

 

Byłem w MediaMakrt i polecili mi kupić dodatkową kartę muzyczną SoundBlaster (ale nie wiem jaki model bo widzę że tego dużo jest: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-dzwiekowe-11/,,,,,50,,p,0,,/1/#product_list ) :) Nie wiem czy na poważnie mi potrzebna taka karta?

 

Chciałbym coś fajnego, nie chciałbym "oszczędzić" 100 zł i kupić czegoś słabego :)

 

Te Bose są ładne, ładnie grają (bawiłem się nimi w MediaMarkcie) i z tego co widziałem są lepsze od tych Beats Solo2. Sprzedawca proponował mi Beats Studio....

Ale jakoś mnie to nie przekonało i dzisiaj trafiłem na to forum :) Słuchawki będę używał w 90% w domu, i latem czasami na działce.

 

Fajnie byłoby gdyby były bezprzewodowe (ale także mogły grać przewodowo) - o ile to możliwe :)

Napewno chciałbym żeby miały wymienny kabel (boję się że uszkodzi mi się i chciałbym mieć możliwość ewentualnej wymiany).

 

Rozmiar "nauszników" fajne maiły te Bose: https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/over_ear_headphones/quietcomfort-25-acoustic-noise-cancelling-headphones-apple-devices.html#v=qc25_black

 

Strasznie duuużo tych modeli jest, ciężko coś wybrać :(

 

Jest jakaś różnica pomiędzy słuchawkami 500-700 zł,czy to raczej wszystko podobnie gra?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Jest jakaś różnica pomiędzy słuchawkami 500-700 zł,czy to raczej wszystko podobnie gra? :) " - Heh, to tak jak z samochodami, jak kupujesz golfa III to nie bedzie on sie mial nijak w porownaniu do luksusu, komfortu, designu Mercedesa S klasy. Chodz mozna rowniez kupic Mitsubishi Evo i wycinac mercedesy na torze.

 

Sa pewne progi po ktorych konczy sie " jakosc" a zaczyna snobizm, jak wszedzie, ale generalnie jest spora roznica miedzy sluchawkami za 300 zl a tymi za 1000/1500 zl

Chodz sa pewne dziwne wyjatki, jak np firma Superlux, ktorej sluchawki graja bardzo dobrze,, chodz sa tanie i tak samo tanio wykonane, to po modyfikacjach moze sie okazac ze masz cos co gra jak te za 500 zl a wydales 160...

 

Bose maja jednak jedna duza zalete, to znana marka i jesli postanowisz je kiedys spzredac, to nie powinno stanowic to wiekszego problemu.

 

Co do karty dzwiekowej, ogolnie to nie sluchal bym sie ludzi z marketow bo niestety wiekszosc z nich ma bardzo slaba wiedze na temat spzretow Audio, o ile na komorkach i TV jeszcze sie znaja to w niejednym markecie udajac laika smiac mis ie chcialo jakie glupoty Ci spzredawcy wygaduja...

 

Twoja plyta glowna ma jak na "|komputerowy standard" cos lepszego na pokladzie, aczkolwiek to tylko realtek, jakoscia to on nie powala, bah jest mocno przecietny.

Jesli liczy sie glownie muzyka mozesz zainwestowac w jakiegos DAC ( Digital to Analog Converter, przetwornik analogowo cyfrowy ), jesli gry, to jakies efekciarskie karty dzwiekowe z system,ami virtualizacji surround itd. itp. ( ja sie na tym akurat nie znam ), aczkolwiek ja osobiscie najpierw kupil bym sluchawki.

 

Kupujac konia, zawsze mozesz na nim jezdzic, a jak kupisz pole to i je zaorasz, Ze sie tak wyraze ;)

 

 

Jesli chcesz sluchawki bezprzewodowe to musisz sie liczyc z tym ze to podbija koszt, i to znacznie. Z reguly 250-500zl.

Bose sa jednymi z najlepszych, jak nie najlepszymi w ANC, aktywnej redukcji szumu. Wiec jesli zalezalo by Ci rowniez na tym to, wtedy Bose QC 25, a tak to zerknij jeszcze na Fidelio M2BT, Sennheiser Momentum Wireless.

 

Wiecej propozycji nie udziele, poniewaz nie sluchalem zbyt wielu bezprzewodowcow.

 

 

Podsumowujac, narazie Kup sluchawki, bo i tak masz z czego sluchac Ja rowniez posiadam Macbooka, iPhone'a i iPada, a apple stosuje tam dosc dobre DAC'i od Cirrus Logic, wiec jak mniemam taka jakosc powinna Cie zadowolic. Jesli natomiast ulepszanie swego zaplecza Audio Cie pochlonie ( to uzaleznia :) ) wtedy zerknij sobie na Sabre 9018 DAC od HiFiMe. Trzeba importowac, ale za takie pieniadze z tymi podzespolami to kradziez w bialy dzien ;)

 

 

P.S U nas w kraju mzona takze kupic DAC'a Audioquest Dragonfly, maly poreczny i zagra lepiej od macbooka.

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) Fajnie wiedzieć że mam dobrą kartę i nie muszę jej wymieniać :)))

 

Czyli te Bose QC 25 (one są przewodowe) - to pod względem jakości i redukcji szumów są ok?

Jest jakaś różnica prócz wyciszenia pomiędzy Q25 a tymi: SoundTrue around-ear II ? :)

 

 

SoundLink słuchawki bezprzewodowe around-ear II - te się nie nadają do grania w gry na konsoli, a na komputerze?

Polecane przez Ciebie Philipsy nie mają tego problemu?

 

Pisałem do sklepu mp3store i sprzedawca polecił mi SoundMAGIC BT100 - znasz je może?

 

 

Z przewodowych mógłbyś mi polecić coś innego niż Philipsy?:)

Fajnie gdyby były jeszcze w Saturnie/MediaMartk Gdynia/Gdańsk do obejrzenia :)

 

Dziękuję bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Fajna karte" masz w sprzetach apple, ta na plycie glownej PC, jest tylko "OK" ;)

 

Bose QC 25 sa ogolnie chwalone i maja naprawde swietny ANC, redukcje szumu. Graja tez niezle, w mediamarktach sa na wystawce mozna posluchac i wybadac.

Jak jestes w trojmiescie to raczej udaj sie do jakiegos lokalnego salonu audio, tam posluchasz sluchawek firm ktore zajmuja sie sprzetem Hi-Fi od lat, i wybor bedzie bardziej, ekhm dojrzały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem :) Kurczę, ale tego jest do wyboru :)

 

Tak z ciekawości, orientujesz się może czym się różnią te słuchawki od siebie:

- https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/over_ear_headphones/soundtrue-around-ear-headphones-ii-apple-devices.html#v=soundtrue_ae_headphones_ii_apple_charcoal_black

- https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/over_ear_headphones/soundlink-around-ear-wireless-headphones-ii.html#v=soundlink_ae_headphones_ii_black

 

Tj tylko kwestia tego że jedne są bezprzewodowe a drugie przewodowe? Jakość jest taka sama?

 

Widziałem dzisiaj te: Philips SHP 9500 - ale niestety nie pozwolili mi ich włączyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności