Skocz do zawartości
  • 0

Kobieta potrzebuje rady eksperta, czyli słuchawki +1300 zł :-).


Parafinka

Pytanie

Witam! ;)

 

Jestem przed zakupem nowych słuchawek i teraz mam problem:

Posiadam Głosniki Edifier R2730DB do tego mam karte dźwiękową Aim SC808, a teraz przyszedł czas na przyzwoite słuchawki i potrzebuje kogoś kto mądrze mi doradzi :).

 

Zależy mi na ciepłym brzmieniu, a słuchany głownie bedzie jazz, bluess, lekki rock, muzyka klasyczna, opera, muzyka instrumentalna. Początkowo chciałam wydać na słuchawki 700-800zł. Zastanawiałam sie nad AKG K702, ale ponoć graja zbyt zimno, później myslalam o AKG712... zależy mi na ciepłym brzmieniu. Nie mam mozliwosci posłuchania jak graja. Ostatecznie skłaniam sie ku Sennheiser HD 650... moze ktoś chciałby zaproponować mi w tej cenie jakieś inne słuchawki i będzie mogł podeprzeć to przekonującymi argumentami albo zwyczajnie umocni mnie w przekonaniu ze hd650 to najlepszy wybór.

Zastanawiam sie czy wzmacniacz bedzie mi do tego potrzebny jeżeli tak to jaki, zwykły czy lampowy? może jakaś zdroworozsądkowa propozycja?(dla mnie- ma spełniac swoje zadanie i być mozliwie jak najtańszy :P).

Myślę jeszcze o zakupie odtwarzacza CD, znacie coś godnego polecenia?

 

Nie będę ukrywać, nie jestem znawca tematu, więc bądźcie wyrozumiali ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak ma być ciepło, z dobrym basem i słodką średnicą to HD650 to dobry wybór. One lubią wzmacniacz ale AIM na początek też da radę. Ewentualnie Fidelio X2, łatwiejsze w napędzeniu, bardziej dynamiczne, sprężyste granie. Jak mają być małe i chcesz je w teren zabierać to Denony AH-MM400 lub KEF M500 - ciepłe i bardzo przyjemne, zagrają i z AIMa i z telefonu.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może zanim wyskoczymy z propozycjami, doprecyzujemy pewne szczegóły.

 

Źródełko. SC808 jest na standardowych kostkach, czy jakieś podzespoły były wymieniane na lepsze, typu op-ampy polecane na zaprzyjaźnionym portalu "Aufiofanatyk"? :)

Typ słuchawek. Mówić pewnie nie muszę co i jak, ale słuchawki jakie podałaś, to słuchawki otwarte. Zgaduję w takim razie, że w domu będzie cisza i nikt nie będzie wkurzał podczas słuchania? :D

Barwa. Ciepłe granie, to dość ogólne pojęcie. Może być ciepło i misiowato a'la Sennheiser, a może być ciepło z wysuniętą średnicą, ale basem, który będzie bardziej punktowy i zwarty, niż miękki i nieco rozlazły. Z tego co napisałaś, wnioskuję, że potrzebne będą raczej nie zamulone słuchawki z dobrą separacją, które zbytnio nie przekłamią brzmienia instrumentów ;)

 

Co do AIMa wracając, to z tego co podpowiada mi moja (teoretyczna) wiedza, to na odpowiednich kostkach pędzi spokojnie 600-ohmowe słuchawki jak HD650. Co do samych nauszników, to już bym słuchał takich szpeców jak @Karmazynowy, bo ja leszczyk jestem na polu dużych nauszników :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można też ciekawiej i rozbudować tor w przyszłości, mianowicie Sennheiser HD600 w późniejszym czasie dokupić do nich odpowiedni kabel, który niejako odblokowuje dynamikę i górę pasma a jeszcze w późniejszym czasie odpowiedni osobny wzmacniacz, najlepiej lampowy, następnie można się pobawić podmianą lamp tak by jeszcze dźwieki nabrały odpowiedniego własnego charakteru. Można też w międzyczasie zmienić wzmacniacze operacyjne na karcie. Do proponowanej muzyki proponuję HD600, HD650 bardziej nadają się do mocnieszego rocka bądź metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A HD600 to nie bardziej takie neutralne brzmienie? Choć do proponowanej muzyki rzeczywiście wydają się sensowniejsze. Jakimś pomysłem też wydają się być Fidelio X2. Ale moją opinią się nie sugeruj, bo nie miałem osobiście żadnego z wymienionych modeli. Sugeruje się przeczytanymi recenzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszą propozycją, dla kogoś kto nie miał dużej styczności ze słuchawkami będą Audio-Technica ATH-R70x. Super wygodne, lekkie, przestrzenne, ciepłe i z dobrym pierwszym wrażeniem. Do jazzu idealne.

Edytowane przez minczin
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepszą propozycją, dla kogoś kto nie miał dużej styczności ze słuchawkami będą Audio-Technica ATH-R70x. Super wygodne, lekkie, przestrzenne, ciepłe i z dobrym pierwszym wrażeniem. Do jazzu idealne.

O tak! R70X będą mega :D Głupi ja, nie pomyślałem o tym wcześniej. Za 850zł stoją w komisie, jeszcze na gwarancji. Potem jakiś fajny kabelek od Smoka do nich ukręcić i granie jak malina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mezze 99 Clasic, trochę ponad budżet na forum miały swoje 5 min "hajpu", Aim SC808 spokojnie je napędzi i zkontroluje bas. W komisie były nawet poniżej 900zł.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Najlepszą propozycją, dla kogoś kto nie miał dużej styczności ze słuchawkami będą Audio-Technica ATH-R70x. Super wygodne, lekkie, przestrzenne, ciepłe i z dobrym pierwszym wrażeniem. Do jazzu idealne.

O tak! R70X będą mega :D Głupi ja, nie pomyślałem o tym wcześniej. Za 850zł stoją w komisie, jeszcze na gwarancji. Potem jakiś fajny kabelek od Smoka do nich ukręcić i granie jak malina :D

 

Pierwsze co mi przyszło na myśl po przeczytaniu wymagań to właśnie R70x - ponoć trzeba się słuchać intuicji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+1 głos dla R70x :D Do wymienionej muzyki świetnie się nadadzą, nie wymagają elektrowni żeby zagrać, grają ciepło i "miło", ale bez zamulania czy dudnienia. Pokazują dużo szczegółów, jednak główną ich cechą jest mega muzykalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie r70X sa poza pani budzetem.

 

Fidelio X2 sa nawet o tansze, a na stronie z aukcjami jest jedna oferta uzywanych za 800.

Ja osobiscie posiadam X1, sa bardzo podobne.

 

Bardzo wygodne, z dobra scena, mile dla ucha, nie mecza przy dlugich odsluchach, latwo je napedzic. Muzyka filmowa/orkiestra powoduje "ciary" zwlaszcza, jelsi ktos uwielbia utwory z udzialem chóru, jak ja :)

 

Polecam sprobowac X2, jesli cos nie podpasuje zawsze mozna oddac i szarpnac sie na Audiotechnice

Edytowane przez Icecoldart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko, że biorąc pod uwagę używane X2 za 800 to równie dobrze można kupić z forum używane R70x za 850 (jeszcze na gwarancji).

 

W kwestiach brzmieniowych wolę nie zabierać głosu, bo X2 znam tylko z odsłuchów w Saturnie (czyli wcale), a R70x nigdy nie udało mi się spotkać na żadnym z meetów.

Jedynie w kwestii HD650 mogę dodać, że o ile nie da się im zbyt ciepłego źródła to jest to bardzo fajne relaksujące granie z dobrym basem (niezbyt szybkim, ale przyjemnym). Ogólnie HD650 grają tak, że jeśli polubi się to granie to można w nich siedzieć całymi dniami i kompletnie nie męczą, a to że są wygodne tylko w tym pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fidelio X2 nie zagrały mi jakoś synergicznie z SC808, trochę zbyt rozbudowany bas miały w tym zestawieniu. Będąc u jd1210 słuchałem ich z Bifrostem i O2 i tutaj było świetnie. R70x to dla mnie jedne z bardziej uniwersalnych słuchawek, mają bas, grają raczej muzykalnie, góra przyjemnie stonowana, ale szczegółowa. Fajnie były, ale potrzebowałem pieniążków :) Do tego z SC808 grały mi lepiej niż wspomniane Fidelio X2. Kwestia gustu pewnie :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...

Fidelio X2 sa nawet o tansze, a na stronie z aukcjami jest jedna oferta uzywanych za 800.

Ja osobiscie posiadam X1, sa bardzo podobne.

 

Bardzo wygodne, z dobra scena, mile dla ucha, nie mecza przy dlugich odsluchach, latwo je napedzic. Muzyka filmowa/orkiestra powoduje "ciary" zwlaszcza, jelsi ktos uwielbia utwory z udzialem chóru, jak ja :)

 

Polecam sprobowac X2, jesli cos nie podpasuje zawsze mozna oddac i szarpnac sie na Audiotechnice

X1 i X2 wcale nie są takie podobne, do wymagań bardziej imo pasują X1, bardziej relaksujące, ciepłe granie, z większym napowietrzeniem. Na czymś chłodniejszym i detaliczniejszym (SC808 chyba taki jest z opowieści ;) ) grają całkiem fajnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadarzyła sie okazja i dzisiaj zamówilam HD650 w dobrej cenie. Zapomnialam dodać ze interesuja mnie wyłącznie nowe słuchawki :). Dacie mi jakies wskazowki jak powinnam ten sprzet podpiać? oprocz PC korzystam czasem z laptopa i nie ukrywam wtedy tez przydalby sie jakis przyzwioty dzwięk. Jakies pomysly co do tego dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadarzyła sie okazja i dzisiaj zamówilam HD650 w dobrej cenie. Zapomnialam dodać ze interesuja mnie wyłącznie nowe słuchawki :). Dacie mi jakies wskazowki jak powinnam ten sprzet podpiać? oprocz PC korzystam czasem z laptopa i nie ukrywam wtedy tez przydalby sie jakis przyzwioty dzwięk. Jakies pomysly co do tego dokupić?

Chybba koleżanka nie słuchała rad, bo jak kupiłaś 650 to czekają Cię następne wydatki na budowę toru. Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Nadarzyła sie okazja i dzisiaj zamówilam HD650 w dobrej cenie. Zapomnialam dodać ze interesuja mnie wyłącznie nowe słuchawki :). Dacie mi jakies wskazowki jak powinnam ten sprzet podpiać? oprocz PC korzystam czasem z laptopa i nie ukrywam wtedy tez przydalby sie jakis przyzwioty dzwięk. Jakies pomysly co do tego dokupić?

Chyba koleżanka nie słuchała rad, bo jak kupiłaś 650 to czekają Cię następne wydatki na budowę toru.

 

 

Kobiet się nie rozumie, kobiety się kocha boxgif_areaanr.gif

 

a żeby nie było spamu to od siebie polecam ten wzmacniacz, nie wiem jak gra ale na pewno Ci się spodoba, Parafinko :D

 

4yjokqnj.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do laptopa to chyba lepiej jakieś combo DAC/AMP, bo zintegrowane karty dźwiękowe raczej niczego porywają jakością.

Z tym, że nie mam pojęcia co z HD650 może zagrać, bo testowałem je tylko z Audinstem ze stopki i tu różowo nie było. Może jakiś SMSL, czy Fiio, albo któryś z "paluchów na USB" - ktoś kto miał obycie z tymi sprzętami musiałby się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Całkiem tani i dobry jest AQ DF Black, gdzie synergicznie także powinno być okej. Prodigy Cube też warty rozważenia, ale osobiście uważam go po prostu za "gorszego". Dalej drożej to już chyba bym rozpatrywał tylko X1S, ale nówki to koszt 1100 zł. Z powodzeniem mógłby także zastąpić SC808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do laptopa to chyba lepiej jakieś combo DAC/AMP, bo zintegrowane karty dźwiękowe raczej niczego porywają jakością.

 

Z tym, że nie mam pojęcia co z HD650 może zagrać, bo testowałem je tylko z Audinstem ze stopki i tu różowo nie było. Może jakiś SMSL, czy Fiio, albo któryś z "paluchów na USB" - ktoś kto miał obycie z tymi sprzętami musiałby się wypowiedzieć.

 

Ja co prawda Audinsta słuchałem z HD558, ale jeśli 650 mają ciepłe brzmienie, to Audinst teoretycznie powinien je rozjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Tux
Jak dla mnie waśnie Audinst mx-1 jest ocieplony (lekko ale jednak), więc z HD650 robiło się nieciekawie, za dużo basu. Późniejsza źródła na jakich ich słuchałem były już zimniejsze i było lepiej, ogólnie to wg mnie najlepiej je parować z czymś neutralnym, ewentualnie lekko chłodnym.

Edytowane przez kopec23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Nadarzyła sie okazja i dzisiaj zamówilam HD650 w dobrej cenie. Zapomnialam dodać ze interesuja mnie wyłącznie nowe słuchawki :). Dacie mi jakies wskazowki jak powinnam ten sprzet podpiać? oprocz PC korzystam czasem z laptopa i nie ukrywam wtedy tez przydalby sie jakis przyzwioty dzwięk. Jakies pomysly co do tego dokupić?

Chyba koleżanka nie słuchała rad, bo jak kupiłaś 650 to czekają Cię następne wydatki na budowę toru.

 

 

Kobiet się nie rozumie, kobiety się kocha boxgif_areaanr.gif

 

a żeby nie było spamu to od siebie polecam ten wzmacniacz, nie wiem jak gra ale na pewno Ci się spodoba, Parafinko :D

 

4yjokqnj.jpg

 

 

 

Ja dziękuje bardzo za propozycję, jednak różowy nie jest moim ulubionym kolorem, kolego. :P

 

Żarty żartami, ale Audio-Technica ATH-R70x jest poza moim budżetem, a nie chce słuchawek używanych. To nie jest tak, że nie szanuje waszych opinii. Nadarzyła się okazja, bo mam znajomego w Anglii, ktory zwyczajnie kupił mi HD650 w dobrej cenie(a że przy okazji to mój brat to dorzucił mi troche i ostatecznie cena była baaardzo przyzwoita ;) ale miałam kilka chwil na podjęcie decyzji :P ) . Teraz zależy mi na tym żeby znaleźć jakiś wzmacniacz i odtwarzacz CD które współgrałyby z tym wszystkim. Sensownie jak najlepiej grający sprzęt w dobrej cenie. Nie mam ustalonego budżetu na wzmacniacz i odtwarzacz, po prostu chciałabym zapłacić najmniej za w miare rozsądny sprzęt. (chodzi mi o to, ze nie mam progu 500 czy 1000 ale nie chce tez przesadzać, nie zależy mi na perfekcji tylko na przyzwoitym graniu). Chyba że uważacie ze Aim jest wystarczający na początek.

Edytowane przez Parafinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności