Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co kupić do Aune S16 za HD558?


Gość

Pytanie

Cześć

 

Od paru dni zbieram informacje, ale jednak przyda się wasza opinia. Nie podałem w temacie ceny, bo w ogóle nie wiem czy nie szukam czegoś, co nie istnieje. Powiedzmy, że gdybym już teraz miał kasę na HD 800 S to bym je kupił :-) . Tzn., wolną kasę, bo jest parę rzeczy za tę kwotę, które na razie byłyby ważniejsze. Ograniczmy się do 3000 - 3500 zł.

Obecnie mam HD558, ale chciałbym czegoś więcej, czegoś bardziej szczegółowego, nasyconego. Mile widziany zwarty, kontrolowany bas, czysta średnica i precyzyjna góra. Parę lat temu porównywałem kilka par, ale byłem na tyle genialny, że sobie notatek nie zrobiłem, bo po co, przecież miałem nie kupować innych słuchawek... Pamiętam, że były jakieś AKG za niecałe 2k, ale troszkę brakło im góry (informacja pewnie żadna :-D ). Nie wiem czy przyzwyczaiłem się do maniery Sennheisera czy jak.

HD 600 - czy aż tak ciemne, że będzie mi brakować góry?

HD 650 - czy bas nie przykrywa reszty?

HD 700 - kupić droższe, niż te co mam i mieć żadną różnicę w barwie?

Inni producenci, hmm - może ktoś z was się wypowie, bo ja za mało miałem do czynienia. Poza tym teraz poszukuję pod urządzenie. Nie wiem czy opisać coś jeszcze. Najwyżej odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zdecydowanie polecam HD600, ale warto pomyśleć o zainwestowaniu w lepszy kabel.

 

Sam mam taki zestaw z kablem solid core z miedzi srebrzonej i jest moim zdaniem naprawdę świetny. Góry im nie brakuje, ale to nie są żyletki z poziomu DT990PRO.

HD650 to mułki, które na dłuższą metę są nudne, a HD700 jak napisał crysis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tej trójki to zdecydowanie HD600 - na mocnym wzmaku robią wrażenie nie tylko piękną średnicą ale i sceną.

 

Co do samych HD558 spróbuj tego http://pokazywarka.pl/hd555_mod/ ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tej trójki to zdecydowanie HD600 - na mocnym wzmaku robią wrażenie nie tylko piękną średnicą ale i sceną.

 

Co do samych HD558 spróbuj tego http://pokazywarka.pl/hd555_mod/ ;) .

 

Z czystej ciekawości któregoś dnia się pobawię. Gdzieś jeszcze czytałem, że nie w każdych słuchawkach tak ładnie to wychodzi (coś kosztem czegoś).

 

A gdybym miał szukać innego producenta, umielibyście coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj masz mój opis HD600 właśnie na S16 https://muzostajnia.wordpress.com/2016/10/06/hd600-zwyczajnie-niezwyczajne/ Dla tych co już widzieli jakiś czas temu to powiem, że edytowałem i dodałem drugą część. :)

 

Mi do perfekcji brakuje w nich może bardziej dociążonego i niżej schodzącego basu po za tym w każdym zakresie są dobre w kategorii uniwersalnej, ale skierowanej w stronę relaksu. (może warto byłoby posłuchać R70x?)

 

Jeśli masz 3,5kzł na słuchawki, to za 1k dolarów masz Elear'y i jeśli by Ci podeszły to byłby to sprzęt na lata, być może HD800s byś nie potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj masz mój opis HD600 właśnie na S16 https://muzostajnia.wordpress.com/2016/10/06/hd600-zwyczajnie-niezwyczajne/ Dla tych co już widzieli jakiś czas temu to powiem, że edytowałem i dodałem drugą część. :)

 

Mi do perfekcji brakuje w nich może bardziej dociążonego i niżej schodzącego basu po za tym w każdym zakresie są dobre w kategorii uniwersalnej, ale skierowanej w stronę relaksu. (może warto byłoby posłuchać R70x?)

 

Jeśli masz 3,5kzł na słuchawki, to za 1k dolarów masz Elear'y i jeśli by Ci podeszły to byłby to sprzęt na lata, być może HD800s byś nie potrzebował.

 

Gdyby ktoś miał porównanie HD558 z HD600 chociażby odnośnie basu. Jak w HD600 jest go mniej, to troszkę by mnie martwiło - byłyby to równe słuchawki z wyciętym dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem zaproponować nowe HD599 ,ale jak już masz HD600 to git.

 

Analiza sytuacji była długa i fascynująca, a wahałem się poważnie. Pisałem trochę, że to forum czasem jest złeeeeee, bo ludzie podpowiadają tyle fajnych opcji, że decyzja czasem jest jeszcze trudniejsza :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Forum na pewno jest "złe" :)

 

Nie mając o nim pojęcia dawnymi czasy kupiłem słuchawki które służyły mi 10 lat. Mam je do tej pory.

 

@MrBrainwash, wspomniał , że hd 600, które nabyłeś, to są na lata.I tak by było, gdybyś nabył je sam, poza forum.

 

W obecnej sytuacji , gdy wiesz, ile różnych szkół grania oferują różne słuchawki, będą Ci służyły do lata ;) .

 

Osobiście uważam wybór hd 600 do aune s16 za całkiem dobry wybór, dodatkowo świetnie sprawdzają się w oglądaniu filmów dając namiastkę efektu kinowego.

Edytowane przez rezystor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Forum na pewno jest "złe" :)

 

Nie mając o nim pojęcia dawnymi czasy kupiłem słuchawki które służyły mi 10 lat. Mam je do tej pory.

 

@MrBrainwash, wspomniał , że hd 600, które nabyłeś, to są na lata.I tak by było, gdybyś nabył je sam, poza forum.

 

W obecnej sytuacji , gdy wiesz, ile różnych szkół grania oferują różne słuchawki, będą Ci służyły do lata ;) .

 

Osobiście uważam wybór hd 600 do aune s16 za całkiem dobry wybór, dodatkowo świetnie sprawdzają się w oglądaniu filmów dając namiastkę efektu kinowego.

 

Swoje dotychczasowe słuchawki (HD558) kupiłem kilka lat temu nie mając pojęcia o tym forum. Chciałem po prostu mieć dobry sprzęt, a zasłyszałem, że Sennheiser umie taki robić. Działają do dziś, ale pomyślałem, że przydałby się jakiś smaczek (zostawię je sobie na razie, wymienię pady i tyle).

 

Porady kolegów z forum się sprawdziły i HD600 to coś, czego się po nich spodziewałem. Poza tym maniera Sennheisera jest w wielu ich modelach.

 

Trochę taką ciekawostką jest powód dla którego kupiłem Momentum 2: miałem okazję odsłuchu i od razu polubiłem ich miękki dźwięk, wiedziałem, że muszę je mieć - doczekałem i się kupiłem po prawie trzech latach :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności